Поїздка до Виборзькому замку, Виборг

  1. Як дістатися до Виборзького замку
  2. пам'ятки замку
  3. Історія замку
  4. Заходи, які обов'язково потрібно відвідати

Розповідь про поїздку в Виборзький замок і проводяться в ньому заходах

Якщо вам має бути поїздка на автомашині з Петербурга до Фінляндії або ви просто подорожуєте на своєму авто по Карельському перешийку, обов'язково побувайте в Виборзі. Цей незвичайний для Росії місто на самому кордоні з країною Суомі, що зберіг зразки європейської архітектури, буквально дихає історією.

Гранітні стіни та бруківки на середньовічних вуличках старої частини Виборга зберігають пам'ять про далекі часи вікінгів і лицарів. Однак головна перлина міста - Виборзький замок, зведений в XIII столітті. Це чи не єдиний лицарський замок в Росії. Датою його заснування вважається 1293 рік, так що цей середньовічний велетень давно переступив сім століть свого існування.

Цікаво, що в 2008 році Виборзький замок був названий одним з семи чудес Росії, поряд з Зимовим палацом в Петербурзі і Новгородським кремлем, за результатами опитування, запропонованого журналом «Всесвітній слідопит». До речі, вибір тоді треба було зробити з сотні відомих вітчизняних пам'яток.

Вид на Виборзький замок. джерело фотографії

Як дістатися до Виборзького замку

Відшукати дорогу до замку в Виборзі не складе труднощів. Для цього просто потрібно, слідуючи по міжнародній трасі «Скандинавія», в'їхати в місто і через центр попрямувати в стару частину міста, де на Замковому острові, оточений водами Фінської затоки піднімається середньовічний замок. Суворий, як лицар, і прекрасний в своєму гордій величі.

Координати: 60 ° 42'57 "пн. ш. 28 ° 43'44 "в. д.

Залишається припаркувати машину недалеко від замка на набережній і по старому фортечного мосту пройти до головної брами в це чудове, що дихає військової міццю далеких століть споруда. Варто увійти в аркові ворота Комендантського будинку, пройтися по Нижньому двору замку, поглянути на Південну стіну з бійницями, щоб здивуватися висоті і фортеці його древніх стін.

пам'ятки замку

Зараз у замку знаходиться краєзнавчий музей Виборга, який нерідко дивує своїми унікальними експонатами. Виставкові зали розташовані тут в древніх спорудах, а музейна експозиція в Південному і Східному флігелях Головного корпусу. Відвідувачі можуть побувати також в Лицарському залі і приміряти на себе шолом і кольчугу або заглянути в середньовічний Винний льох, постріляти з лука на майданчику біля кріпосних стін.

Але головна «родзинка» цього привабливого місця - вежа Святого Олафа, увінчана куполом, її висота 50 метрів над рівнем моря. У неї можна потрапити, увійшовши у внутрішній дворик замку. Туристи обов'язково піднімаються на цю вежу, куди ведуть 239 сходинок по досить крутий металевій драбині, зате потім з оглядового майданчика для них відкриваються неймовірної краси види на місто і затоку.

Туристи обов'язково піднімаються на цю вежу, куди ведуть 239 сходинок по досить крутий металевій драбині, зате потім з оглядового майданчика для них відкриваються неймовірної краси види на місто і затоку

Башта Святого Олафа.

Саме на вежі Святого Олафа виходять чудові панорамні знімки, які завжди будуть нагадувати про незвичайний середньовічному місті. Тому тут, на самій вершині замку, все намагаються відобразити всю неповторну красу Виборга і себе на її фоні. Ця найвища вежа колись була дозорної, але замок має ще кількома вежами, наприклад, Райського, Тюремній, Вежею Сапожника, а ще бастіонами і збереглася середньовічною забудовою. Прогулятися по території замку, поглянути на води Фінської затоки з його високих фортечних валів - чимале задоволення.

Історія замку

Виборзький замок має цікаву історію. Він побудований на землях колись населених карелами і належали Новгородському князівству, пізніше відвойованих шведами. Засновником замку в XIII столітті вважається шведський маршал Торгильс Кнутссон. Він не забутий жителями Виборга і сьогодні. Поруч з замком, на старовинній Ратушній площі, височить на постаменті фігура маршала. Пам'ятник особою, звичайно ж, звернений до замку, немов крізь століття дивиться Торгильс Кнутссон на своє грандіозне дітище, яке пережило чимало облог і битв. П'ять століть тривали спроби взяття Виборзького замку, першу зробили новгородці через рік після його споруди, однак замок був неприступним.

Тільки в 1710 році, в ході Північної війни, після тривалої двомісячної облоги і відчайдушного опору шведів російські війська, якими особисто командував Петро I, змогли взяти неприступний замок і повернути ці землі Росії. З часів своєї споруди замок багато разів перебудовувався, змінилася і форма купола на вежі Святого Олафа. Однак його могутні стіни, ширина яких подекуди сягає 4-5 метрів, пережили багато, вистоявши і уцелев у воєнні роки, при цьому зберігши свою велич.

Заходи, які обов'язково потрібно відвідати

Сьогодні Виборзький замок вабить туристів не тільки своєю давньою історією, в його стінах проходить багато цікавих подій - музичних фестивалів, середньовічних свят, тут під відкритим небом дає свої оперні спектаклі Маріїнський театр, проходить церемонія закриття кінофестивалю «Вікно в Європу».

Бій на лицарському фестивалі

Але найпопулярніше подія - щорічний фестиваль реконструкції середньовіччя «Лицарський замок», коли сюди з'їжджаються учасники з різних куточків країни та з-за кордону. Так що варто підгадати з поїздкою в Виборг влітку, щоб поспостерігати за лицарськими турнірами, змаганнями лучників і вдихнути повітря середньовіччя в древніх стінах чудового Виборзького замку .

Так що варто підгадати з поїздкою в Виборг влітку, щоб поспостерігати за лицарськими турнірами, змаганнями лучників і вдихнути повітря середньовіччя в древніх стінах чудового   Виборзького замку

Фестиваль «Лицарський замок»
Автор статті та деяких фотографій: Протасова Ольга

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация