«Покоління двірників і сторожів»: вони не пишуть в «Фейсбук» і не ведуть «Інстаграм»

17.05.2018

«Борис Борисовичу, не хворій!»: БГ і «Акваріум» дали в Казані свій самий весняний концерт

Столиця Татарстану стала третім пунктом гастрольного туру «Акваріума» після перерви, пов'язаної з хворобою Бориса Гребенщикова. І хоча БГ виглядав втомленим, ніщо не завадило йому і музикантам відіграти тригодинну програму. Про те, які тексти БГ через 20-30 років з дня написання не втратили своєї злободенності, про «Інстаграме» лідера «Акваріума» і спілкуванні «пастви» зі своїм лідером - в репортажі «БІЗНЕС Online».

Про те, які тексти БГ через 20-30 років з дня написання не втратили своєї злободенності, про «Інстаграме» лідера «Акваріума» і спілкуванні «пастви» зі своїм лідером - в репортажі «БІЗНЕС Online»

«Акваріум» Є «Акваріум», НАМ НІЧОГО ПІДТРИМУВАТИ, У НАС І ТАК ВСЕ ГАРАЗД »

«Спасибі, улюблені!» - ці слова Борис Гребенщиков вимовляв напередодні під час концерту в «Піраміді» частіше за інших. Нагадаємо, що на початку березня БГ налякав своїх шанувальників: тоді з'явилася інформація про те, що 64-річний музикант загримів у реанімацію в рідному Санкт-Петербурзі. Через це довелося зрушити терміни туру з нагоди виходу на початку року сольного альбому головного рок-поета вітчизни «Час N». Ось і традиційне казанське виступ перенесли з кінця березня на середину травня. До речі, столиця Татарстану стала лише третім містом у Гребенщикова після завершення перерви у концертній діяльності після Самари і Нижнього Новгорода. Але, судячи з наміченим щільному гастрольному графіку, артист відновився після ускладнень, пов'язаних з пневмонією.

Багатьом пам'ятний минулий приїзд рок-гуру в Казань: влітку він зіграв в кремлі один зі своїх фірмових для останнього часу вуличних концертів , Поспілкувався з публікою в камерній обстановці, а потім видав блискучий тригодинне виступ , В ході якого фронтмен «Акваріума» майже пускався в танок разом з вдячною аудиторією. Відмінностей від того червневого шоу на цей раз було кілька. По-перше, музичний колектив поповнився молодим клавішником Костянтином Тумановим, а також мультиінструменталістом Ігорем Тімофевим, який вже грав з БГ в середині нульових. По-друге, Гребенщиков на цей раз був не настільки рухливий, вважаючи за краще в основному сидіти на стільці, а роль головного масовика-витівника передати флейтист Брайану Финнегану, без якого нинішній «Акваріум» вже важко уявити. Напередодні ірландець періодично видавав танцювальні па цілком в дусі Олега Гаркуші і закликав публіку до більшої активності. По-третє, до моменту торішнього казанського концерту на просторах YouTube тільки-тільки з'явилося записане на iPhone відео з піснею «Час ***» - можливо, головного мегахіта «Акваріума» зразка 2018 року, що дав назву сольною платівці Гребенщикова.

По-третє, до моменту торішнього казанського концерту на просторах YouTube тільки-тільки з'явилося записане на iPhone відео з піснею «Час ***» - можливо, головного мегахіта «Акваріума» зразка 2018 року, що дав назву сольною платівці Гребенщикова

Формально нинішній тур і був заявлений на підтримку виходу альбому «Час N», хоча герой вітчизняного рок-н-ролу і посміявся в одному з інтерв'ю над подібними прив'язками: «" Акваріум "є" Акваріум ", нам нема чого підтримувати, у нас і так все в порядку". Дійсно, кількість видатних творів у Гребенщикова таке (композиція «500», за кількістю написаних БГ пісень, вийшла ще на альбомі «Сестра Хаос» в 2002 році), що він може собі дозволити будувати програму як хоче. Так, наполегливий голос із залу завжди буде вимагати: «Боря, давай" Аделаїду "». Але що співати тут і зараз - вирішують тільки самі музиканти. А ось Володимир Шахрін або В'ячеслав Бутусов собі такого дозволити не можуть. БГ ж весь час змушує шанувальників згадувати якісь старі і начебто забуті речі, скажімо, «Єлизавету» з «Русского альбому», де у головній героїні двоє друзів: кінь, і той, хто уві сні. Вона прозвучала на вчорашньому концерті однією з перших.

Вона прозвучала на вчорашньому концерті однією з перших

І ТРОХИ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ЛИРИКИ

У прямому відповідно до ще одним рядком з «Єлизавети» - «мовчи, слова - це смерть» - БГ, в общем-то схильний до розмови зі своєю «паствою», на цей раз майже нічого не говорив між піснями. Хоча кореспондент «БІЗНЕС Online» і до останнього сподівався на якусь хльостку цитату про сьогоднішній день для заголовка статті. Герой вечора хіба що поскаржився, що публіка не танцює, після чого остання, тільки і чекала сигналу від свого кумира, тут же висипала до сцени, знівелювавши переваги володарів дорогих квитків з перших рядів партеру. Та й хочеться відзначити охорону «Піраміди», яка навчилася бути непомітною, хоча на навчання цієї премудрості і пішли довгі роки. В результаті БГ в основному тільки відповідав (не завжди в мікрофон) на репліки глядачів, які стовпилися буквально метрах в п'яти від артиста, де у них зав'язався свій міжсобойчик. «Борис Борисовичу, не хворій!» - крикнули з залу. «А я і не хворію», - здається, щось подібне відповів трохи винувато Гребенщиков.

Zoom zoom zoom, «Двері трави», «Жовта місяць» (в новому аранжуванні), «Болота Неви» прозвучали на старті, як і належить останнім часом у «Акваріума», двохактний концерту, про що «закадровий голос» сповістив перед самим началом. Але найсильнішими номерами першого відділення були кілька балад різних років: «Друге скляне диво», Voulez Vous Coucher Avec Moi і особливо «Та, яку я люблю». Цю річ, якої більше 20 років, Гребенщиков завжди виконує особливо емоційно, змушуючи думати, що за цією піснею стоїть якась дуже і дуже особиста історія.

Загалом, перше відділення обійшлося без злободенних висловлювань, хоча і «шити політику» БГ - це завжди справа невдячна. Втім, «Час N», за визнанням чи не всіх критиків, це одне з найбільш потужних і виразних музичних висловлювань про російському сьогоденні. Так що великий російський поет, нехай і в форматі доброго і світлого весняного концерту, навряд чи міг зовсім відмовитися від своєї «громадянської лірики». Хоча з останньої платівки прозвучала буквально дві-три пісні ( «Сіль» і «Прикурює від порожнечі»), але були і «Людина з Кемерово» (хоча на тлі недавньої трагедії в цьому місті згадується інша пісня «Акваріума» - «Губернатор») і « Ластівка ». Під час цих композицій сцена заливалася червоним світлом. Причому «Ластівка» з все того ж легендарного «Русского альбому» ще раз підтвердила: головний рок-поет країни про наше сьогодні все написав уже давним-давно. «Стриб, ластівка, стриб - а скрізь вороги. На битву зі злом суспензія, сокіл, козлом. А ти, ластівка, співай, а слідом не біжи », - дивовижні точні слова про Росію-2018.

Було ще багато хітів - від «Кострома mon amour» до «Гарсон №2», потім публіка довго кликала БГ і Ко знову на сцену і в підсумку була винагороджена довгими бісами, так що «Акваріум» знову переступив позначку о третій годині хронометражу концерту, і це не дивлячись на те, що сам Гребенщиков до кінця виглядав помітно втомленим. Завершився вечір «Днем радості» під акомпанемент дитячого крику «Бо-о-о-ря» і неодмінна «давай" Аделаїду "».

Але хочеться звернути увагу на іншу композицію, яка несподівано стала візитною карткою нинішнього «Акваріума». Це знаменита «Покоління двірників і сторожів» з альбому аж 1987 року «Рівнодення», пісня, яка фактично дала назву цілому поколінню, а й, здавалося, пішла разом з «двірниками і сторожами», подорослішали, відростили собі черевце і поповнили вітчизняний середній клас . Але, як виявилося, це не так. І справа не тільки в «актуалочке» від БГ: «У наш час, коли кожен третій герой, вони не пишуть в" Фейсбук ", вони не ведуть" Інстаграм "...» (Сам музикант веде «Інстаграм», де іноді читає вірші, наприклад такі: «Ізабелла Юріївна в шовковому халаті, щоб було чисто, збирала кісточки у себе в ліжку»). Весь текст цього майже гімну пронизаний якийсь нездоланною тривогою: «Ми мовчали, як цуцики, поки йшла торгівля всім, що тільки можна продати, включаючи наших дітей ...» Незрозуміло, про що це, але здається, що про всіх нас. Можливо, тому що «ми ще дивимося в екран» і, незважаючи ні на що, все «ще чекаємо новин».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация