«Покришкін, безсумнівно, найвидатніший льотчик Другої світової війни»

У Центральному музеї Збройних сил 14 березня пройшла військово-історична конференція, присвячена 100-річчю відомого льотчика-винищувача Великої Вітчизняної війни, першого тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації Олександра Івановича Покришкіна У Центральному музеї Збройних сил 14 березня пройшла військово-історична конференція, присвячена 100-річчю відомого льотчика-винищувача Великої Вітчизняної війни, першого тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації Олександра Івановича Покришкіна. Великий конференц-зал музею був заповнений вщерть - так багато прийшло людей, які бажають більше дізнатися про життя легенди. І їх очікування не були марними - заходи стало справжнім екскурсом в історію Росії.

Першим з доповіддю «Життя, віддане небу» виступив головнокомандувач ВПС Росії, генерал-лейтенант Віктор Бондарєв. «Кожне велике історична подія і ювілейна дата - це не тільки свято, а й привід для роздумів і глибокого аналізу пройденого історичного шляху», - почав свою промову головком ВПС. Він докладно розповів про молоді роки прославленого аса, перші кроки до авіаційного ремеслу, бойовий шлях і основних боях винищувача в небі війни і ролі в розвитку авіаційної справи в країні, що перемогла фашизм. «Військове дарування Олександра Іванович, його рідкісне льотне майстерність, незламна віра і незламна воля в досягненні поставленої мети дозволили впровадити в життя нові тактичні прийоми: знамениті« гойдалки »,« ножиці »,« етажерка »,« соколине удар », - зазначив Бондарєв. - «Природна мудрість, чесність, твердість характеру і, як наслідок, високу громадянську мужність відрізняли вчинки Покришкіна, визначали велич його натхненною долі».

Бондарєв зазначив, що в кінці війни Олександр Покришкін був не тільки найвідомішим у світі льотчиком, але і найавторитетнішою постаттю в радянській авіації. «Мабуть, найкраще про нього висловився президент США Франклін Рузвельт:« Покришкін, безсумнівно, найвидатніший льотчик Другої світової війни ». Подвиг вимагає думки, майстерності і ризику. Таким було кредо легендарного льотчика ».

«Упевнений, що наші Військово-повітряні сили були, є і будуть надійним гарантом національної безпеки Росії, а ім'я видатного аса Другої світової війни, маршала авіації Олександра Івановича Покришкіна завжди буде в серці кожного російського громадянина», - завершив виступ головком ВПС.

Про роль особистості Алекснадра Покришкіна в становленні ДОСААФ СРСР розповів голова оборонного суспільства Росії Сергій Маев. «Відзначаючи заслуги Покришкіна в роки війни, не можна не згадати, що у витоках його біографії було оборонне суспільство, яке тоді називалося Осоавиахим. Саме ця організація дала Радянської Армії понад 7 млн ​​воїнів ». - зазначив Маев. Він розповів про те, що Олександр Покришкін в 1972 році очолив ДОСААФ СРСР. Прийшовши на пост керівника Товариства, тричі Героя Радянського Союзу відразу став вникати в усі питання практичної роботи комітетів і організацій ДТСААФ, бувати на місцях, зустрічатися зі штатними працівниками і активістами. І завжди на справах оборонної організації благотворно позначалися конкретність, конструктивізм, цілеспрямованість і наполегливість легендарного льотчика. Навчально-матеріальна база почала формуватися швидкими темпами. За порівняно невеликий термін в більшості республіканських, крайових і обласних організацій були побудовані навчальні та спортивні будівлі та споруди, що забезпечують проведення військово-технічних і спортивних занять в будь-який час року.

У багатьох автомобільних, об'єднаних технічних, радіотехнічних та морських школах, авіаційних центрах і клубах ДОСААФ були створені спеціалізовані навчальні класи, лабораторії, автодроми, пункти технічного обслуговування, майстерні, гаражі.

Творчий підхід до ведення оборонно-масової роботи серед молоді привів до значного збільшення числа учнів призовників, підвищив рівень їх підготовки за 45 військово-обліковими спеціальностями.

«Шлях Покришкіна був тернистим і вибоїстих, за кожною з його численних перемог, зіркою і орденом стояв великий труд, залізна воля і непохитний характер», - підсумував голова ДОСААФ.

Також на конференції з доповідями про іменитого асі виступили доктор військових наук, професор, Герой Російської Федерації, генерал армії Петро Дейнекін, учень прославленого аса, генерал-полковник Микола Москвітелев, письменник-історик Олексій Тимофєєв та інші.

Після закінчення заходу кожен бажаючий міг вивчити експозицію Центрального музею Збройних сил, де представлені понад 800 тисяч унікальних експонатів військової тематики з часів Громадянської війни до наших днів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация