Покров Богородиці 2016: обряди і традиції

Покров Пресвятої Богородиці 2016.

Місце для текстового опису фотографії © Джерело

Свято Покрови 14 жовтня має глибоке коріння в історії і глибоке значення для всіх православних віруючих, а тепер цей день став ще й національним святом. Століттями формувалися обряди, яких дотримувалися в цей день. Причому в Україні відмінність цього загального для всіх православних свята найбільше, порівняно з іншими церковними датами. Так як же відзначали наші предки таку значну подію?

Покров Богородиці 2016: традиції та обряди

На Покров Богородиці, як правило, наші предки закінчували сватання та підготовки до весіль, які проходили зазвичай починаючи з Першої Пречистої (з 28 серпня). Тепер можна одружуватися! Це не збіг - до Покрову найчастіше весь урожай вже був зібраний, гарячий сезон робіт в полі закінчувався, і з'являлося час з розмахом відзначати весілля. Після одруження молода покривала свою голову хусткою.

На Покрову Пресвятої Богородиці худобу заганяли на двір до весни. Тваринам обов'язково потрібно покласти стільки сіна, скільки, вони не зможуть з'їсти за один день. Вважається, що подібне дією забезпечить худобі сите зимівлю.

У цей день віруючі йшли в храм і просили у Божої Матері заступництва. У святий просили позбавити від поганого настрою і туги. На Покрову літні люди спалювали в вогнищі або печі свою стару взуття, вважаючи, що це позбавляє від хвороб ніг.

Читайте також: Якого числа Покров Пресвятої Богородиці 2016

А ось молоді дівчата спалювали у вогні старе постільна білизна, щоб захистити себе від пристріту. Маленьких дітей, для того, щоб уберегти від застуди, на порозі будинку поливали водою через решето.

В цей день, щоб в будинку всю зиму було тепло, було прийнято топити печі яблуневими полінами. Також раніше пекли млинці - перший ділили на чотири частини і «пригощали» домовика, який, за переказами, на Покров Богородиці лягав в сплячку.

Також раніше пекли млинці - перший ділили на чотири частини і «пригощали» домовика, який, за переказами, на Покров Богородиці лягав в сплячку

Покров прийнято зустрічати весело, можна запрошувати до себе гостей, або ж ходити в гості самим. Однак влаштовувати надто пишні і гучні святкування не варто. Існувало повір'я, що святковий день треба провести весело.

Дівчата збиралися разом, пряли, в'язали, вишивали і співали спеціальні колядки, народні пісні. Коли навідувалися хлопці, починалися веселі ігри, танці. Хорошим знаком для дівчини було отримати від хлопця подаруночок, крім голки, ножиць, шила.

Читайте також: Народні прикмети на жовтень

Проголосувало: 61 людина.

Так як же відзначали наші предки таку значну подію?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация