Покров-2016: дата, весільні гадання, привороти, змови, молитви і обряди

  1. Коли відзначається свято Покрови 2016
  2. Історія свята Покрова Богородиці
  3. Молитви і змови на заміжжя на Покров
  4. Молитва про швидке заміжжя на Покров
  5. Ритуали та обряди на заміжжя на Покров
  6. Змова на заміжжя на Покров
  7. Змова на швидке весілля
  8. Приворот на залучення нареченого в будинок
  9. Інші прикмети і звичаї на Покров
  10. Ворожіння на Покров

В середині осені в Росії, на Україні, в Білорусії і в деяких інших країнах відзначається одне з найважливіших християнських свят - Покрова Пресвятої Богородиці

В середині осені в Росії, на Україні, в Білорусії і в деяких інших країнах відзначається одне з найважливіших християнських свят - Покрова Пресвятої Богородиці. У православ'ї свято вважається великим і носить назву Покров Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. Народна назва - Покров день або свято Покрова. Свято символізує поступовий перехід від осені до зими і асоціюється з першим снігом, який, як покрив, вкриває землю.

Коли відзначається свято Покрови 2016

Свято Покрова Пресвятої Богородиці відзначається 1 жовтня по юліанським календарем, що, згідно з сучасним літочисленням, відповідає 14 жовтня.

Історія свята Покрова Богородиці

Свято має історичні корені і пов'язаний з баченням в X столітті в Константинополі святому юродивого Андрію молиться на небесах Богородиці, що вкриває своїм покровом віруючих.

Детальніше про свято Покрову Пресвятої Богородиці, його історії, пов'язаних з ним народні прикмети, ворожіння, повір'ях і весільних обрядах читайте в матеріалі Федерального агентства новин.

Молитви і змови на заміжжя на Покров

Історично склалося, що на Покров на Русі повністю закінчувалися всі сільськогосподарські роботи, урожай був зібраний, у сільських жителів з'являлося досить багато вільного часу, і з цього моменту в селах починали грати весілля. Тому Покров в народній традиції став святом, тісно пов'язаним з весіллями, ворожіннями, змовами на заміжжя і майбутнє сімейне життя і іншими жіночими обрядами.

Вважалося, що незаміжнім дівчатам, які хочуть вийти заміж протягом року, варто дотримуватися цих обряди, щоб скоріше дочекатися пропозиції руки і серця.

Молитва про швидке заміжжя на Покров

Ось один із прикладів народної Покровської молитви на заміжжя.

«О, пресвята діва Марія, прийми молитву цю від мене, негідною слуги твоєї, і принесеш її до престолу Бога-сина твого, так милостивий він буде до прохань нашим. Вдаюся до тебе як до заступниці нашої: почуй нас, моляться тобі, покрий нас покровом твоїм, і випроси у Бога-сина твого - нам всіх благ. Як закон панове-Бога нашого велить людям в чесному подружжі жити, то приведи мене, Матір Божа до нього, не для догоди бажанню моєму, а для виконання призначення Отця нашого святого, бо він сам сказав: недобре чоловікові бути одному, і створивши йому дружину в помічницю, благословив їх рости, розмножуватися і населяти землю. Пресвята Богородиця, почуй смиренну молитву з глибини серця дівочого мого: дай мені чоловіка чесного і побожного, щоб ми в любові з ним і в злагоді прославляли тебе і милосердного Бога: Отця, і Сина, і Святого духа, нині і повсякчас, і на віки віків . Амінь ».

Ритуали та обряди на заміжжя на Покров

Дівчині, яка хоче якнайшвидше вийти заміж, на Покров треба встати раніше, запалити свічку і помолитися Богородиці про швидке весілля і про гідне нареченого. Також рекомендується раніше прийти в храм і поставити свічку до ікони Покрови Богородиці. При цьому дівчата говорили такі вироки: «Покров-батюшка, крій землю сніжком, а мене женишком» і «Покрова-матінка, крій землю сніжком, а мене, молоду, хусткою». Вважалося, що першою вийде заміж та дівчина, яка раніше всіх виконає цей дівочий обряд.

Змова на заміжжя на Покров

Увечері напередодні Покрови дівчата виголошували змову на воду, який звучав так:

«Благослови мене, Боже, на вінчальний вінець.
Нехай прийде моєму дівоцтву кінець.
Не потрібні мені більше дівочі коси,
Нехай незаміжні дівчата їх носять,
А прошу натомість я бабин хустку,
Так золотий вінчальний перстень.
Благослови мене Бог, на святій Покров ».

Після цього слід було заговореної водою вимити обличчя, а втертися рекомендувалося сорочкою свого обранця.

Змова на швидке весілля

Ця змова прийнято було читати з ранку, дивлячись у вікно в ту сторону, де живе суджений: «Покров-батюшка, пішли вінець мені, рабу Божу. Нехай ангели ставлять тридев'ять тинів поганим женихам, а моєму єдиному, красну-соколу, шлях яскравою свічок освітлюють, до мене рабу Божу, зазивають, на шлюб вінчальний благословляють! »

Приворот на залучення нареченого в будинок

Вважалося, що цей обряд діє в тому випадку, якщо на Покрову вже випав сніг. Дівчина виходила за поріг і починала змітати сніг в дверей свого житла, примовляючи:

«Як батюшка-Покров прийшов,
Так і мій наречений мене знайшов.
Я мету сніжок, замітає,
Нареченого червоного до себе в будинок зазивали.
Як покриває мою голову покровом сніжок,
Так біжить, поспішає до мене женишок.
Несе мені вінчальний перстень дорогою,
Червоний кокошник та запотиличник золотий.
Мене, рабу Божу в дружини взяти бажає.
Слово моє міцно. Амінь ».

Інші прикмети і звичаї на Покров

Оскільки з Покрова вже фактично починалася зима, в цей день було прийнято проводити різні обряди, які повинні були захистити від зимових застуд і хвороб, а в будинок принести тепло, достаток і затишок.

Так в деяких місцях на Покров спалювали стару непридатну одяг, щоб захиститися від хвороб і пристріту.

Також в цей день утеплювали житла, примовляючи: «Не утеплити будинок до Покрови - всю зиму будеш мерзнути».

Щоб діти не хворіли, їх обливали водою через сито або решето.

Також на Покров господині пекли млинці, щоб в будинку були затишок, тепло і ситість. Млинцями пригощали і будинкових, які, вважалося, в цей час йшли спати до весни. Для них пекли невеликі млинці, ділили перший блинок на чотири частини і розкладали по кутах. Обряд називався «запікання кутів».

Ворожіння на Покров

У ніч напередодні Покрови дівчата ворожили, намагаючись побачити уві сні судженого. Для цього існував, наприклад, такий вирок: «Зорька - зірниця, красна дівиця, мати Пресвята Богородиця! Крій мої скорботи і хвороби твоїй фатою! Приведи до мене судженого-ряджених ».

Також напередодні свята дівчата ворожили на хліб. Потенційні наречені пекли хліб, клали на підвіконня і чекали, здасться чи у вечірньому вікні образ майбутнього обранця.

Було й інше ворожіння на хліб. Дівчина пекла коровай, брала лляну тканину і несла частування в клуню. Там вона клала хліб на льон, примовляючи: «Ряджений, наречений мій звужень, приходь хлібця скуштувати». Після цього жених повинен був з'явитися уві сні. Якщо ж у дівчини вже був на прикметі женишок, і хлопець приходив до неї в гості на Покрову, то його треба було постаратися пригостити заговореним хлібом, а шматочок лляної тканини покласти йому в кишеню.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация