Полиць в лазні своїми руками Корисна інформація

" Назад

Полиць виконує 2 функції в лазні. По-перше, на ньому сидять, лежать, і нарешті, по ньому ходять. По-друге, займаючи значне місце в парній, полиць є елементом інтер'єру та дизайну парної. Детальніше про кожну.

Функціонал.
Полиць повинен бути:

  • міцним;
  • зручним;
  • довговічним;

Міцність досягається каркасом. Найпоширеніша помилка, на нашу думку, це коли каркас робиться з тією ж полковий дошки, що і полиць. Дошка товщиною 24-28 мм не може задати необхідну міцність каркаса, особливо, коли на полиці може розміститися 2, 3 і більше осіб. Звідси виникають прогини, скрипи і інші неприємні моменти.
Каркас полків потрібно робити з бруска перетином мінімум 40х70 мм. Матеріал струганий. Дорогий варіант виконання каркаса - це коли брусок 40х70 виконаний з тієї ж деревини, що і полки. Однак це зовсім не обов'язково, так як каркас полку - це прихована конструкція (видно лише невелика її частина). Тому його можна зробити з струганого матеріалу хвойних порід, а видимі частини обшити полковий дошкою або вагонкою.

Зручність.
Перш за все визначається розмірами. Практика показує, що оптимальними є такі розміри:

  • висота парної 2300 мм .;
  • відстань від стелі до верхнього полку 1300 мм. (може сидіти доросла людина досить високого зросту і махати віником, не зачіпаючи руками об стелю);
  • відстань, що залишилася ділиться навпіл, а саме по 500 мм. (до слова, стандартна висота табуретки 450 мм), тобто зручно сидіти на верхній полиці, ноги не висять в повітрі і не дуже зігнуті, зручно зробити крок, щоб піднятися на нижній полиць;
  • ширина верхнього полку - мінімум 600 мм - це необхідно, для того щоб можна було лягти і плече при цьому не звисало;
  • ширина нижнього полку - 300 мм.

(до слова, стандартна висота табуретки 450 мм), тобто зручно сидіти на верхній полиці, ноги не висять в повітрі і не дуже зігнуті, зручно зробити крок, щоб піднятися на нижній полиць;   ширина верхнього полку - мінімум 600 мм - це необхідно, для того щоб можна було лягти і плече при цьому не звисало;   ширина нижнього полку - 300 мм

Ці розміри можна дотримати тільки якщо парна проектується до початку будівництва стін. На жаль, якщо приміщення вже готове, буває важко досягти Ідель.
Наприклад, змінюючи висоту парної, змінюється якесь відстань від стелі до полків або між ними, або від полку до полку. Відповідно, виникає необхідність робити додаткові ступені або змінювати висоту від стелі до верхнього полку, що загрожує, так як гарячий і сухе повітря буде під стелею, а в середній зоні - гарячий і сирої, що не комфортно.

Довговічність.
Безпосередньо залежить від матеріалу. Найпоширеніший матеріал - аббаші. Це пористе, пухке дерево. Головне його властивість - в долі секунди приймати температуру того, що торкається до нього, тобто температуру людського тіла. Тому вважається, що полиць з аббаші не обпалює.
Зворотний бік медалі - матеріал швидко брудниться, вбирає піт, виникає необхідність шліфування. Обробляти аббаші - безглуздо, тому що, губляться його властивості. На нашу думку, це властивість аббаші не головне, з точки зору гігієни можна і краще користуватися серветками.
Наші північні сусіди фіни, взагалі пропонують використовувати виключно ту деревину, яка росте в регіоні проживання: осику, вільху, сосну, ялина. Хорошим матеріал є вільха . Правильно назву породи дерева - "вільха чорна". Деревина надійна, довговічна.

Термообробка.
Якщо ви вирішили використовувати інші породи дерев (осику, сосну або ялина), пам'ятайте, що головними їх недоліками є недовговічність і нестійкість до вологи. Їх можна експлуатувати тільки після термообробки!
При термообробці висушена деревина піддається високим температурам (від 165 до 210 градусів). Щоб уникнути загоряння застосовують водяну пару.
Результатом термообробки є зміна хімічного складу деревини. Вона не вбирає вологу, зберігає форму, перестає деформуватися. Більш того її не потрібно обробляти антисептиками. Знижується ризик пліснявіння. Збільшується твердість і міцність, а вага при цьому зменшується. Деревина стає довговічніше в 20 разів!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация