ПОЛІЦЕЙСЬКА АКАДЕМІЯ США

Головне і неодмінна умова вступу до американських навчальних закладів, які готують військових або поліцейських - наявність у абітурієнта американського громадянства Головне і неодмінна умова вступу до американських навчальних закладів, які готують військових або поліцейських - наявність у абітурієнта американського громадянства. Саме громадянства, а не виду на проживання - green card. Воно й зрозуміло: США, як втім, і інші держави, можуть довірити поліцейську або військову службу тільки власним громадянам. Іноземний громадянин в принципі може вивчитися в Штатах на військового або поліцейського, але тільки якщо його країна підписала з США угоду про військове співробітництво, обмінах військовим персоналом, співробітництво правоохоронних органів і т. д.

Саме на основі цих угод конгрес США щороку приймає спеціальну постанову (special authorization) про прийом іноземних курсантів і стажистів «з союзних Сполученим Штатам країн» на навчання в американські військові і поліцейські навчальні заклади. Тому основну масу іноземних курсантів і стажистів складають громадяни країн НАТО, Австралії, Нової Зеландії та тих латиноамериканських, азіатських і африканських держав, з якими у Америки є відповідні угоди. Так склалося історично, що, наприклад, за латиноамериканськими країнами, а також за Філіппінами навіть закріплені щорічні кількісні квоти на навчання у військових академіях США.

Отже, перше і необхідна умова початку навчання на американського поліцейського або військового - володіння громадянством США. Друга умова - молодість і відмінне фізичне і психічне здоров'я. Наприклад, на роботу в поліцію приймаються тільки люди не молодше 21 і не старше 30 років, які успішно пройшли через систему інтелектуальних, психологічних і фізичних тестів, здали різні нормативи і ні в чому поганому не відмічені, не судимі і так далі.

Вимоги до освіти кандидатів в поліцейські в різних штатах пред'являються різні, але в будь-якому випадку необхідно закінчену середню освіту (звичайно, краще мати свідоцтво про закінчення американської high school - останньому щаблі середньої школи, так як від випускника іноземної школи можуть зажадати здачі так званого кваліфікаційного іспиту ). У багатьох штатах претенденту потрібно після середньої школи ще щонайменше два роки провчитися в коледжі, а де-не-де необхідно представити свідоцтво про закінчення коледжу з чотирирічним циклом навчання. Тобто освітній рівень поліцейського досить високий.
Після того, як кандидат в поліцейські витримав всі вступні тести, його направляють на 12-тижневі поліцейські курси (вони можуть називатися поліцейськими школами, коледжами і навіть академіями), які існують при поліцейських департаментах громад, графств, міст і штатів. Там майбутній поліцейський осягає основи професійної майстерності, а потім заступає на службу з піврічним випробувальним терміном.

Раз в два-три роки поліцейський проходить перепідготовку в цих самих коледжах і академіях, після якої він отримує право здавати іспит на звання послідовно сержанта, лейтенанта і капітана поліції. Ці звання набагато вагоміше, ніж аналогічні армійські. Капітан, наприклад, може очолювати поліцейський департамент великого міста, а то й цілого штату. Практика показує, що для отримання сержантського звання поліцейському потрібно прослужити 11 років, лейтенантського - 15-16 років, а капітанського - 19.

Щорічно близько 200 кращих і найбільш перспективних поліцейських зі всієї країни направляються до Національної академії ФБР в Куонтіко (штат Вірджинія), де проходять спеціальний, знову-таки 12-тижневий курс навчання. Випускники Національної академії ФБР - еліта американського поліцейського корпусу, а тому кар'єрне зростання їм забезпечений.

Однак, щоб потрапити в Куонтіко, не обов'язково якийсь час прослужити в поліції громади, графства, міста або штату. Можна відразу вийти на федеральний рівень, ставши «спеціальним агентом ФБР». У агенти приймають теж тільки громадян США не молодше 23 і не старше 34 років, що мають до того ж диплом про закінчення дворічного юридичного коледжу, або просто коледжу, але з чотирирічним циклом навчання. Особливо цінуються претенденти зі знанням іноземної мови. Після проходження вступних тестів майбутні спеціальні агенти ФБР направляються в Куонтіко, де навчаються 14 тижнів.

До послуг спраглих полководницької кар'єри три військових академії: Військова академія Уест-Пойнт (Уест-Пойнт, штат Нью-Йорк) - найстаріше військовий навчальний заклад США, що готує загальновійськових офіцерів, Академія ВВС (Колорадо-Спрінгс, штат Колорадо), Академія ВМС (Аннаполіс , штат Меріленд). До вступних іспитів допускаються неодружені і незаміжні громадяни США у віці 17-22 років, які закінчили high school і мають рекомендації або від сенатора їх штату, або від члена палати представників, обраного від округу, де проживає абітурієнт.

Причому і сенатор, і член палати представників не можуть видати більше двох рекомендацій в рік. Ще приблизно по 100 абітурієнтів приймаються в військові академії на основі особистої рекомендації президента США, яка видається дітям американських військовослужбовців, або загинули під час виконання військового обов'язку, або мають виняткові заслуги перед батьківщиною. Іноземні кадети і стажисти, як уже говорилося, приймаються на навчання на основі спеціального рішення конгресу. Так що людині «з вулиці» вступити до американську військову академію практично неможливо.

Кадети з числа громадян США приймають військову присягу і підписують зобов'язання прослужити після закінчення академії не менше чотирьох років в американській армії. Навчання триває теж чотири роки. Випускник отримує звання другого лейтенанта і диплом бакалавра.

Таким чином, для того, щоб повчитися на американського військового або поліцейського, українцю доведеться все ж перетворитися спочатку в іммігранта, а потім і в громадянина США. З урахуванням того, що процес цей зазвичай займає не менше 5-7 років, військове або поліцейське освіту в Штатах може стати реальністю скоріше не для самих іммігрантів, а для їх вже народилися або ще тільки програмованих дітей. Якщо, звичайно, Україна не підпише з США угоду, наприклад, про співпрацю в галузі підготовки поліцейських кадрів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация