Політики в армії: Путін, Медведєв, Жириновський, Абрамович, Миронов, Кобзон

  1. Володимир Путін - полковник запасу
  2. Йосип Кобзон - розжалуваний до рядового
  3. Роман Абрамович - підприємницька жилка
  4. Ігор Сечин - сувора військова школа

Служба в армії є відправним пунктом переходу кожного юнака в доросле життя. Саме там пізнаються тяжкості чоловічого боргу і відповідальність, яка лежить на «сильній половині» людства. Як і всі чоловіки, процес дорослішання в рядах ЗС пройшли і російські політики. Хтось віддав свій борг Батьківщині безпосередньо в армії, а хтось пройшов військову школу.

В День захисника Вітчизни редакція 24СМІ зібрала спогади російських політиків про службу в армії.

Володимир Путін - полковник запасу

Служба в армії є відправним пунктом переходу кожного юнака в доросле життя

Один з найбільших досвідів у військовій сфері серед російських політиків - у президента Володимира Путіна . Свій шлях Володимир Володимирович почав в 1975 році, коли пройшов «Курси підготовки оперативного складу». Після курсів майбутній президент РФ отримав атестацію молодшого офіцера (старший лейтенант юстиції).

Через чотири роки Володимир Путін закінчив навчання на шестимісячних курсах перепідготовки у Вищій школі КДБ в Москві, через п'ять років заслужив звання майора і був відряджений на навчання на однорічний факультет Червонопрапорного ім. Ю. В. Андропова інституту КДБ СРСР.

У 1989 році був нагороджений бронзовою медаллю «За заслуги перед Національною народною армією НДР». Звання полковника запасу Путін отримає тільки в 1999-му.

Звання полковника запасу Путін отримає тільки в 1999-му

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв не служив в армії. У його біографії як військовий досвіду числяться лише 1,5-місячні військові збори в Хухоямякі (Карелія). Але навіть відсутність служби в ЗС не завадили Дмитру Анатолійовичу отримати військове звання.

видання « АіФ »Зверталося до представників політика, щоб уточнити, в якому військовому званні знаходиться колишній верховнокомандующій ВС РФ. У відповіді йдеться про те, що "парадної форми у Медведєва немає, але якщо буде, то з погонами полковника".

Свої армійські роки найскандальніший політик Росії Володимир Жириновський провів в Закавказькому військовому окрузі в Тбілісі. У 1970-1972 році Володимир Вольфович трудився на благо Батьківщини, створюючи пропагандистський матеріал.

"У мене військова спеціальність -« спецпропаганди ». Я щасливий, що мене цієї професії навчили 50 років тому", - говорить Жириновський.

Можливо, саме служба в армії і вплинула на характер російського політика. Потрапивши у вир політики, Володимир Жириновський неодноразово демонстрував свої вміння пропагандиста полум'яними промовами і вмілим парирування політичним опонентам.

Йосип Кобзон - розжалуваний до рядового

Метр російської естради і за сумісництвом депутат Державної Думи Йосип Кобзон в армійські роки не побоявся застосувати фізичну силу проти старшого за званням. Йосип Давидович також проходив службу в Закавказькому військовому окрузі, тільки в 1956-1959 рр.

В одному з інтерв'ю співак розповів історію, через яку він був розжалуваний до рядового. Уже в ті роки молодий Кобзон дивував і радував своїм співом. Так, після виконання пісні «Мама, що на світлі тебе миліше» йому видали 10-денну відпустку. Такі привілеї злили товаришів по службі, а особливо старших за званням. Одного разу, коли Кобзон підмітав вартове приміщення, повз проходив сержант і сказав: «Так тобі й треба, це не« Маму »співати».

"Ну я і врізав йому", - говорить народний артист.

За нестатутне поведінку Йосип Кобзон був розжалуваний до рядового.

Роман Абрамович - підприємницька жилка

Один з найбагатших людей Росії, колишній губернатор Чукотки Роман Абрамович відкрив з себе підприємницькі здібності ще під час служби в армії. Цікаву історію останніх днів служби Абрамовича в ВС розповіла Тетяна Дьяченко, дочку Бориса Єльцина .

В армії є таке поняття - дембельський акорд: поки солдат не зробить для своєї частини щось корисне, додому його не відпускають. «Дембельський акорд» Абрамовича і його товаришів по службі став наказ про вирубку лісосмуги для майбутньої дороги.

Виконання цього завдання могло розтягнутися на місяці, але тямущий і заповзятливий Абрамович знайшов вихід: він розділив ліс на квадрати і пішов в найближче село, пропонуючи купити у нього ці ділянки. Жителі села, де будинки опалювалися дровами, за три дні вирубали ліс, ще й заплативши Абрамовичу за це гроші.

Жителі села, де будинки опалювалися дровами, за три дні вирубали ліс, ще й заплативши Абрамовичу за це гроші

Не сумує прихильник комуністичної ідеології і лідер КПРФ Геннадій Зюганов провів в армії три роки - 1963-1966 рр. Борг Батьківщині комуніст віддавав в радіаційно-хімічної розвідки групи радянських військ в НДР.

Згадуючи ті роки, Зюганов стверджує, що його нинішня зачіска є результатом роботи в розвідці по боротьбі з атомним, хімічними та бактеріологічними зброєю.

"В армії, можна сказати, я втратив шевелюру. Мій шикарний« їжачок »« підстригли »радіаційна розвідка. Адже з трьох років служби я рік проходив в протигазі", - згадує Зюганов.

Ігор Сечин - сувора військова школа

глава Роснафти Ігор Сечин служив в радянській армії з 1984 року. Одним з бойових завдань за роки служби для Сечіна стала війна в Анголі. В африканській республіці майбутній бізнесмен і політик входив до складу радянської групи військових радників.

Директор Федеральної служби з військово-технічного співробітництва Олександр Фомін, який служив з Ігорем Сечіним, згадує, що за роки служби в армії бізнесмен показував свої лідерські якості і міг стати душею будь-якої компанії.

"Але ж йшла справжня війна. Та й взагалі життя там не цукор - тропіки, спека, малярія та інша зараза", - говорить товариш по службі Сечіна.

Фомін пояснює, що в таких умовах просто необхідні товариші, які здатні пожертвувати навіть собою заради твоєї захисту.

У 1971 році майбутній керівник партії "Справедлива Росія" Сергій Миронов почав свою службу в радянській армії. Під час розподілу по частинах воєнком запропонував Сергію Миронову служити в елітних військах - ВДВ.

"Соромно зізнатися, але він з таким же успіхом міг сказати мені АБВГД", - згадує Миронов.

Політик зізнається, що, коли йому пояснили, що таке ВДВ, його охопив страх за власне життя. Молодий Миронов найбільше боявся, що в одну прекрасну мить його парашут може не розкритися. Але почуття гордості і бажання пройти службу в одному з найбільш елітних загонів переселили. З невеликою затримкою політик прийняв пропозицію служити в ВДВ.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация