Політолог пояснив, навіщо Путіна запросили на весілля

Відень намагається догодити

Президент Росії Володимир Путін 18 серпня стане гостем на весіллі глави МЗС Австрії Карін Кнайсль в південній Штирії. Глава держави заїде туди перед переговорами з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, яка буде чекати його в Берліні. «МК» з'ясував у експертів, як невелике турне Путіна буде сприйнято на Заході.

«МК» з'ясував у експертів, як невелике турне Путіна буде сприйнято на Заході

фото: en.wikipedia.org

Глава МЗС Австрії Карін Кнайсль

Главі МЗС Австрії 53 роки і до сих пір вона не виходила заміж. В уряд Австрії вона потрапила в грудні 2017 року за квотою від ультраправої «Австрійської партії свободи» (АПС).

Так звані «націонал-консерватори» є молодшими партнерами правлячої «Австрійської народної партії» (АНП), яка сповідує антісоціалізм і неолібералізм. АНП здобула перемогу на дострокових парламентських виборах в жовтні 2017 року, в результаті чого її лідер Себастьян Курц зміг стати канцлером Австрії. Політик, якому виповнився лише 31 рік, відразу взяв курс на зближення з Росією. У тому числі в лютому 2018 року його прилетів до Москви, щоб особисто зустрітися з Путіним. За підсумками переговорів канцлер Австрії заявив про необхідність поглиблення економічного співробітництва між Росією і Євросоюзом.

«МК» з'ясував у віце-президента Центру політичних технологій Олексія Макаркіна, як Захід, зокрема, Ангела Меркель, поставиться до зміцнення контактів між Росією і Австрією:

- Швидше за все Захід відреагує по-різному, але якийсь великий реакції очікувати не варто. У минулому році до влади в Австрії прийшов новий уряд. У тому числі главою МЗС стала Кнайсль, яка є не політиком, а експертом. Будучи в опозиції АПС, дійсно виступала проти антиросійських санкцій. Але як тільки вона виявилася при владі, нехай навіть в якості молодшого партнера, ситуація для неї змінилася.

З одного боку російська влада розцінюють Австрію як свого партнера. У тому числі спочатку Кремль хотів, щоб зустріч з президентом США Дональдом Трампом пройшла не в Гельсінкі, а в цій країні. До того ж Австрія є однією з найактивніших та послідовних прихильниць проекту «Північний потік-2». З іншого боку, коли постає питання про продовження антиросійських санкцій, Відень голосує «За». Євросоюз завжди голосує одноголосно, як би того не хотілося Москві.

Таким чином, глава МЗС Австрії змушена проводити збалансовану політику. З одного боку вона запрошує Путіна на одне з найважливіших заходів у своєму житті, а з іншого - як би виправдовується тим самим за голосування проти Росії.

Ті, хто виступає за повну ізоляцію Росії, вкрай негативно сприймуть рішення Кнайсль. Точно так же вони відреагували на зустріч Трампа з Путіним в Гельсінкі, так як вважають, що з Москвою в принципі говорити нема про що. Але більша частина європейських політиків не хоче закривати двері в стосунках з Росією. Ці люди сприймуть запрошення Путіна на весілля як позитивний крок по налагодженню каналу спілкування і формування нового посередника в переговорах з Москвою.

Що стосується особисто Меркель, то для неї візит Путіна на весілля глави МЗС Австрії не стане якийсь неприємною несподіванкою. Найголовніше, що позиції Відня і Берліна дуже близькі з питання «Північного потоку-2». Різниця лише в тому, що Німеччина більше акцентує увагу на газові гарантії для України.

Читайте матеріал: Пєсков пообіцяв розповісти, що Путін подарує на весілля Кнайсль

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация