Польське напрямок для білорусів, які бажають виїхати за кордон, стане більш привабливим

Як заявив 4 квітня голова комісії Сейму зі зв'язків з поляками за кордоном, депутат від правлячої польської партії «Право і справедливість» ( «ПіС») Міхал Дворчік, прийняті поправки полегшать переїзд в Польщу громадянам країн СНД і Балтії, що належить до польського народу.

Міхал Дворчік,

«Ми даємо їм таку можливість, навіть більше - ми даємо їм можливість дуже швидко отримати польське громадянство. А протягом перших, найважчих адаптаційних місяців польська держава надасть їм підтримку, для того щоб вони відчували себе тут, як вдома », - сказав депутат« ПіС ».

За словами Дворчіка, на основі карти поляка громадяни вищевказаних країн зможуть приїжджати до Польщі і отримувати польське громадянство після року проживання в країні. Протягом перших 9 місяців такі особи будуть отримувати щомісячну допомогу в розмірі 600 злотих (140 євро).

Слід зазначити, що польські депутати прийняли зміни до закону, підготовлені сеймової комісією зі зв'язків з поляками за кордоном, одноголосно.

Закон про карту поляка вступив в силу з 29 березня 2008 року. До 15 травня 2014 р польські консульські установи взяли близько 140 тис. Прохань про видачу карти поляка. Найбільше таких заяв було подано в Білорусі (близько 63 тис.) І в Україні (близько 60 тис.).

Завдяки із запропонованими змінами в законі власники карт поляка зможуть безкоштовно отримувати дозвіл на перебування в Польщі, а після року проживання - автоматично отримувати польське громадянство. Також передбачається, що уряд частково оплатить таким особам курси польської мови і курси підвищення кваліфікації.

Зміни закону дають юридичні підстави для евакуації і надання ефективної допомоги власникам карти поляка в разі, якщо їх життю та здоров'ю загрожує небезпека.

Крім того, вони будуть звільнені від консульських оплат за візи та інші заяви, повідомляє radiopolsha.pl.

Міхал Дворчік додав, що найближчим часом почнуться міжвідомчі консультації, що стосуються закону про репатріацію. За його словами, на даний момент положення закону перебувають на стадії розробки.

Введення закону про репатріацію є виконанням морального зобов'язання Польщі щодо осіб польського походження, вважає депутат. Також закон стане відповіддю на демографічну кризу в Польщі.

Дворчік зазначає, що полякам, які проживають в країнах колишнього СРСР, буде пропонуватися вибір: вони зможуть або переїжджати в Польщу, або отримувати допомогу від польської держави, не покидаючи своїх місць проживання.

МВС Польщі очікує, що протягом 10 років в Польщу приїдуть близько 200 тисяч поляків з країн СНД і Балтії.

МВС Польщі очікує, що протягом 10 років в Польщу приїдуть близько 200 тисяч поляків з країн СНД і Балтії

«Будь-яке нормальне держава піклується про своїх співвітчизників, які з тих чи інших причин опинилися за його межами. Сьогодні польська держава відчуває, що треба проявити особливу турботу про ту частину польської діаспори, яка проживає за кордоном. З цим і було пов'язано прийняття закону про карту поляка і зміцнення тих плюсів, які він дає людям, які живуть в країнах колишнього Радянського Союзу », - прокоментував рішення Сейму білоруський журналіст, кореспондент« Газети Виборчої »(Польща) Анджей Почобут.

При цьому він звернув увагу, що, коли 8 років тому закон приймався, за нього проголосували не всі депутати. А ось поправки були схвалені одноголосно. І це при тому, що в польському парламенті представлені різні політичні сили, що ставлять перед собою різні цілі.

Така одностайність Почобут пов'язує з тим, що депутати керувалися моральними зобов'язаннями Польщі щодо своїх співгромадян, які живуть за кордоном.

У той же час наш експерт вважає, що карту поляка не слід розглядати в якості каталізатора можливого масового виходу білорусів до Польщі. За його словами, вже багато років поспіль соціологічні опитування показують, що величезна кількість білорусів декларує бажання покинути територію країни.

«Причини, за якими громадяни Білорусі хочуть виїхати, знаходяться всередині країни, а не за її межами. Я не думаю, що ситуація за кордоном якось може істотно вплинути на це бажання, - каже Анджей Почобут. - Якщо комусь тут добре, він не поїде, незалежно від того, що там йому будуть пропонувати. Людина тут народився, тут його мала батьківщина, до якої він прив'язаний, де він звик жити. А репатріація - це завжди певний стрес. Якби тут все було добре, то ніхто б нікуди не їхав ».

За його словами, після 2010 року, коли білоруське керівництво дуже сильно закрутило гайки, країна занурилася в депресивну атмосферу. Це негативно позначається на настроях молодих, економічно активних людей. При цьому багато хто з них відчувають, що можуть успішно конкурувати на європейському або російському ринках праці, і шукають можливості виїхати, бажаючи підвищити таким чином рівень свого добробуту. Цей процес, на думку експерта, результат того, що відбувається у нас в країні, а не за кордоном.

За межами Польщі проживають 18 - 20 мільйонів поляків і людей, що мають польське походження. Такі дані наводить Міністерство закордонних справ Польщі. Третина цієї групи складають ті, хто народився і виріс в Польщі. Польська діаспора займає шосте місце в світі з точки зору чисельності по відношенню до числа жителів країни.

«Виїдуть ті, хто мав такі наміри. Просто тепер польський напрямок стане більш привабливим », - резюмує Анджей Почобут.

Тим часом в Білорусі з кожним прожитим днем ​​наближається крайній термін сплати так званого податку на дармоїдство - 15 листопада 2016 року. Розмір відкупних, призначених державою - 3 600 000 рублів (156,5 євро за курсом НБ на 6 квітня). Оплачувати його треба буде по повідомленню, яке має надійти з податкової інспекції до 1 жовтня 2016 року.

Що називається, відчуйте різницю в увазі, турботі і моральні зобов'язання.

Карта поляка - документ, що видається громадянам СНД і країн Балтії і підтверджує приналежність до польського народу. Володар картки має право отримати довгострокову багаторазову візу на перебування в Польщі; легально працювати на території Польщі без отримання дозволу на роботу; займатися підприємницькою діяльністю нарівні з польськими громадянами; в першочерговому порядку претендувати на фінансові кошти, що виділяються для підтримки поляків за кордоном з державного або місцевого бюджету (на рівні гміни); проїжджати по залізниці з 37% -ою знижкою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация