Польський соціолог Зигмунд Бауман отримає премію фонду подружжя Гавлова

Зигмунд Бауман (Фото: ЧТК)   За час існування фонду премію отримували такі чудові особистості, як Умберто Еко, автор всесвітньо відомих романів «Ім'я троянди» і «Маятник Фуко» (за роботу в області семіотики), Карел Прибрам, американський нейрохірург (за досягнення в області голографії мозку), Роберт рейх, економіст і колишній член уряду Білла Клінтона, Петро Вопенка, чеський математик і колишній міністр освіти та інші Зигмунд Бауман (Фото: ЧТК) За час існування фонду премію отримували такі чудові особистості, як Умберто Еко, автор всесвітньо відомих романів «Ім'я троянди» і «Маятник Фуко» (за роботу в області семіотики), Карел Прибрам, американський нейрохірург (за досягнення в області голографії мозку), Роберт рейх, економіст і колишній член уряду Білла Клінтона, Петро Вопенка, чеський математик і колишній міністр освіти та інші.

Про основні напрями роботи фонду розповість Дагмар Гавлова:

- У цьому році ми вперше почали підтримувати матерів-інвалідів з дітьми, як і раніше наш фонд займається хоспісами і старими людьми, тому як ми вважаємо, що піклуватися про старше покоління дуже важливо. Ми підтримуємо також нові галузі медицини, освіти, щорічно посилаємо 10 студентів на навчання за кордон. Вже 6 років ми реставруємо костел Святої Анни, в якому, до речі, вже в третій раз буде урочисто вручена наша премія. Ми хочемо, щоб цей костел став справжнім культурно-духовним центром, тому ми назвали його «Празький перехрестя».

Цього року подружжя вирішила запросити до Праги відомого польського соціолога Зигмунда Баумана, автора 26 книг, професора, практично батька соціології, і автора таких термінів, як «глобалізація» і «постмодернізм», людини, вперше назвав поняття, без яких неможливо уявити сьогоднішній світ.

Про вибір лауреата цього року говорить колишній президент Чехії Вацлав Гавел:

Зигмунд Бауман (Фото: ЧТК)   - Ця премія присуджується людям, які область точних наук зуміли інтерпретувати іншим способом і представити на цю область оригінальний погляд, зуміли виокремити головні питання і знайти на них відповіді Зигмунд Бауман (Фото: ЧТК) - Ця премія присуджується людям, які область точних наук зуміли інтерпретувати іншим способом і представити на цю область оригінальний погляд, зуміли виокремити головні питання і знайти на них відповіді. Я дуже радий, що журі, яке допомагає нам вибирати лауреатів, в цей раз віддало перевагу професору Бауманн. Я - його шанувальник і з задоволенням читаю його книги. Деякі з них для мене є вірними супутниками по життю, я беру їх з собою в дорогу, і в вільні хвилини туди заглядаю. Йому вдається дуже ємко сформулювати такі речі, про які я сам раніше здогадувався, але не міг їх так точно визначити і проаналізувати.

Знавець творчості Зигмунда Баумана і професор Карлового університету Мілослав петрушок так відгукується про його книгах:

- Бауман надихається постмодерністським мисленням для того, щоб аналізувати актуальні і живі питання сучасного світу. Його книги охоче читає і молодь, що, по-моєму, для соціолога його віку і стажу - виняткове явище. У кожному довіднику по філософії і соціології ви знайдете його ім'я в самому початку зовсім не тому, що його прізвище починається на «Б». Не можна не згадати, що професор Бауман активно брав участь в створенні соціології як науки в Чехословаччині. Його книги і статті були першими соціологічними роботами, які вийшли після зняття заборони на соціологію як на «буружуазную псевдонауку». У його роботах легко знайти посилання на таких мислителів, як Франц Кафка, Роберт Мусил, Кант, Фріш, Кундера і його улюбленого письменника Борхеса. Читати Баумана - це розкіш, але розкіш, яка передбачає певні зусилля ...

Бауманн довелося кілька разів круто змінювати своє життя. У 1968 році, коли він уже був відомим в Польщі соціологом, його змусили залишити країну. Він викладав в університетах Хайфи і Тель-Авіва, потім переїхав до Великобританії, де живе до сих пір і має англійське громадянство. Зигмунд Бауман, батько трьох дочок, приїхав на запрошення подружжя Гавлова в супроводі своєї дружини Яніни Бауман, яка є його активним співавтором і автором кількох автобіографічних книг. Яніна вважає 57 років свого шлюбу найщасливішими роками життя:

- Наша сім'я була побудована в практично штормових умовах, ми постійно переїжджали з місця на місце, міняли наше життя, емігрували, щось шукали. Але зараз життя з Зигмундом не перестала бути цікавою і щасливою.

Слухайте інтерв'ю з професором Бауманом на наших хвилях в найближчих випусках.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация