Полтава в Україні: Ужгород и урочище Воєводіно

  1. характеристика місця
  2. дорога
  3. Проживання і харчування
  4. Розваги
  5. Лайфхак від «Знайди в Україні»

Мандрівники з проекту "Знайдено в Україні" знову Приїхали на Закарпаття. Цього разу зупинка ставши Ужгород та Воєводіно. Далі пряма мова.

Ужгород - це вже чи не Угорщина і майже Словаччина. У всіх Чекин він відображається як Ungvar, а за свою багатовікову історію під якими тільки прапорами не жив цей прекрасний закарпатське місто.

«Ужгород - це Україна», - кажуть його мешканці російською, українською та угорською мовами. Вони посміхаються, п'ють багато кави і купують у бабусь на вулицях букети зимового вересу з ледь помітним, тонким весняним запахом.

Мандрівники з проекту Знайдено в Україні знову Приїхали на Закарпаття

За маленьким мощення вуличках Ужгорода їздять дорогі машини зі словацькими номерами: 1,5 км до кордону і, наприклад, новенький Wolkswagen седан можна купити за 5-6 тис. Доларів. Правда, без розмитнення, і доведеться раз в 5 днів перетинати кордон.

Ми приїхали в це місто тому, що, не дивлячись на те, що Ужгород відомий абсолютно всім, деякі розглядають його як місце для зимової подорожі. І ось абсолютно даремно.

Сідайте зручніше. Ми хочемо розповісти вам про Ужгород, який ви не знали.

характеристика місця

За останні 2 тижні сніг, дощ, сонце і туман в різних точках Карпат злилися в моїй голові в якусь єдину погоду, і я майже перестала ділити її на погану і добру.

Вечірній Ужгород зустрів нас дуже суворо: дощем, туманом, сірими фарбами і дивними магазинчиками, половина з яких називається «Зіна», а друга половина - «Квіти», і в останніх вітрини прикрашені новорічними та похоронними вінками порівну.

Але як тільки настав ранок і ми змогли як слід розглянути це місто і просочитися їм, ми зрозуміли, яким помилковим буває перше враження.

Отже, Ужгород. Адміністративний центр Закарпатської області, майже 800 км від Києва. З усіх боків оточений лісами і горами, як дитя в колисці. Тому тут дуже м'які зими і майже безвітряні.

Кількість старовинних пам'яток, різноманітних храмів будь-яких релігій, розкішних царствених руїн і старовинних веж тут перевищує всі допустиме норми, якби такі існували.

Кількість старовинних пам'яток, різноманітних храмів будь-яких релігій, розкішних царствених руїн і старовинних веж тут перевищує всі допустиме норми, якби такі існували

Ужгородці трохи ображаються: «Чому туристи приїжджають в Мукачево? Подивіться, як у нас красиво, приїжджайте до нас! ».

Ужгородське «красиво» відкривалося нам поступово. І все почалося з чашки кави - ну, як зазвичай буває.

Зупинилися ми в невеликому і дуже красивому готелі, який і не готель зовсім, а вілла навпаки старого Ужгородського замку. Вілла «Прімавера» . Так ось, кухарі у них тимчасово немає, тому вранці я почала благати просто про чашці кави. І - та-дамм - перший ковток. Здавалося б, чим один кави так вже кардинально відрізняється від іншого? Що, крім «смачно» і «так собі» ми можемо про нього сказати? Але в це перше ужгородське ранок мої рецептори співали: чудовий, гармонійний, в міру міцний, соковитий, пахучий, неймовірний, чарівний ... і багато інших слів приблизно такого ж змісту.

Я не скуплюся на вираз емоцій, тільки в рідкісних випадках, коли боюся злякати :)

«Нічого особливого», - посміхаючись, сказала Мирослава, керуюча готелем, яка, власне кажучи, і зварила цей наркотик. «У нас в Ужгороді найсмачніша кава. Ви в «Меделін» сходіть, побачите ». Ми сходили. І в «Меделін», і в інші місця, куди нас послали. І ось що я можу сказати: Ужгород - це кавова мекка. Це місце паломництва справжніх кавоманів і всіх співчуваючих. Це місто Ідеального Кава. Це місто Божевільного Кондитера Стефані. Це місто Сліпого Музиканта. Це місто найдовшою липовою алеї в світі. Це місто щасливих жінок з вереском в руках.

Нижче - подробиці, явки і паролі.

Оцінка - 9.

дорога

Дороги - традиційно пекельні. Особливо другорядні, через маленькі села. Тому їхати рекомендуємо по автомагістралях, нехай навіть на шкоду довжині шляху. Нам пощастило з машиною - Renault Sandero. А раптом у вас не така витривала? :)

Оцінка - 3.

Проживання і харчування

Як я вже говорила, жили ми в готелі «Прімавера». Перше, що ми побачили, коли зайшли, - це гірлянду різнокольорових шкарпеток Санти на сходах. А ще вікна в підлогу, старовинний камін і ялинку. І захотілося, відчайдушно захотілося бігти і переодягатися в червоне шовкове плаття і срібні туфельки, і танцювати під Ференца Ліста.

А взагалі, вілла «Прімавера» - це старовинна будівля 18 століття, де раніше жив ректор семінарії. Уже сучасники відреставрували його і наповнили технікою, зберігши традиції. Тому там є і власні привиди, і винний льох, і картини відомих художників на стінах.

Номер, в якому жила я, був люксом з величезним ліжком і коштував 690 грн. З сніданком.

Харчування. Повторюся, в готелі тимчасово немає кухаря, тому ми пішли вечеряти в самий найближчий до готелю заклад - ресторан Ужгородського замку. 4 невеликі порції пюре, 4 курячих відбивних і малосольная капусточка обійшлися майже в 500 гривень. Це шок!

Вже пізніше ми дізналися, що по-справжньому захопитися ужгородської кухнею можна в ресторані «Деца у Нотаря». Обов'язково спробувати там: бограч і «татарський біфштекс по-угорськи».

Що купити: мелену каву в «Меделін», льодяники і ужгородський торт в «Стефанія» , Пасту для бограча на місцевому ринку.

Оцінка - 10, в Ужгороді - смачно!

І, до речі, саме тут знаходиться один з найбільших і найвідоміших у Європі велнес-готелів - знаменитий «Унгварський».

Розваги

З практичної точки зору, варто приїхати в Ужгород, оселитися тут і вже далі, на машині, об'їхати всі самі кльові точки Закарпаття. Поруч Мукачево, Синевир , Рахів зі своїм географічним центром Європи, Берегово з термальними водами і несподіване урочище Воєводино , Куди ми дісталися.

В Ужгороді жити і харчуватися дешевше, ніж в Мукачево. А подивитися теж є що.

І якщо на огляд Ужгородського замку у вас піде від сили пара годин, а на руїни красивого Невицького ви зганяти ще години за три (разом з оглядом і фотополюванням), що залишилися кілька днів присвятіть обходу найспекотніших точок Ужгорода і поїздці в Воєводино.

Наприклад, кондитерська Валентина і Валентини Стефані - це місцева легенда. Брат і сестра Стефанія - угорці по матері, саме вони свого часу придумали знаменитий торт «Ужгород», який продається тільки тут і ще в одному магазинчику. Валентин Стефані переміг на кондитерському конкурсі у Франції і вперше в Україні став робити справжні макаруни. А потім горіхову пасту, арахісове масло, чорний шоколад з фіалками і Той Самий Торт.

Втім, Стефанія не вважає свій торт чимось геніальним, і у нього дуже проста історія. Спочатку кондитер придумав тістечко і став його продавати. А потім попит на це тістечко перевищив всі мислимі межі, і невеликий кондитерський цех готував його майже цілодобово. Ужгородці водили сюди своїх гостей, щоб пригостити «найсмачнішим ужгородським тістечком». Так з'явився цей торт, на ньому герб і назва міста, продається він в красивій коробці з мотузкою і печаткою. Варто 95 грн. Це досить багато для невеликого тортика, але все інше - в рази дешевше. Арахісове масло - 25 грн баночка, 12 грн 50 коп стоїть величезний льодяник з чорничним соком, 30 грн - чорний шоколад з фіалками.

Арахісове масло - 25 грн баночка, 12 грн 50 коп стоїть величезний льодяник з чорничним соком, 30 грн - чорний шоколад з фіалками

Про кондитерської Стефані буде окремий огляд, тому що ми зробили там така кількість солодких і чудових знімків, що хочемо поділитися.

До речі, Валентина давно звуть до Франції жити і працювати, а він не хоче. Коли я запитала, чому, він весело відповів: «А до кого б ви тоді прийшли?».

Після кондитерської зайдіть в одну з кав'ярень «Меделін», розкиданих по всьому місту. Там дійсно найсмачніша кава безлічі видів. І обсмажують його тут, в Закарпатті.

Ціни - від 6 грн за чашечку еспресо. Можна купити з собою - мелений або в зернах. Абсолютно всі покупці просять: «А продайте нам той, який ви у себе готуєте».

Навіть взимку, навіть у сніг ужгородці сидять на вулиці, загорнувшись пледами, за дерев'яними столиками і п'ють каву. Нескінченно п'ють каву. І розмовляють. Я жодного разу не бачила осіб, втупившись у телефон. Тут це не прийнято. Тут - спілкуються.

А ось знамениту 2,5-кілометрову липову алею вздовж річки Уж краще провідати влітку, коли зацвітають липи і божевільний медовий аромат заповнює весь місто. Там і зараз дуже красиво. Але краще влітку, в червні.

Але погуляти в пасажі в самому центрі старого Ужгорода можна в будь-яку погоду. Там майже завжди грає сліпий музикант, і слухати його можна годинами. А на одній зі стін пасажу знаходиться путівник по Ужгороду, написаний мовою Брайля.

Ну, а після того, як ми кілька разів пройшлися по пішохідному мосту через річку Уж зі старого міста в новий і назад, ми завантажилися в машину і оговталися в Воєводино.

Що вам сказати, друзі. А давайте ми краще покажемо

А, якщо коротко, парк Шенборна - це відновлений закарпатськими істориками, географами та меценатами старовинний заповідник австро-угорських часів, в 50 км від Ужгорода, в урочищі Воєводино. Озера, водоспади, алеї і островочкі - все це можна обійти пішки до падіння з ніг, а можна об'їхати на коні :)

А потім повечеряти бограчем або домашніми ковбасками в колибі на території туркомплексу «Воєводино»: там все зовсім поруч.

І повернутися до Ужгорода - пити каву на терасі.

Оцінка - 8.

Лайфхак від «Знайди в Україні»

1. Закарпатські замки - це красиво. Але є всього два, які НЕ МОЖНА НЕ ПОДИВИТИСЯ. Замок «Паланок» у Мукачевому - один з них. Другий - Ужгородський.

2. Термальні джерела - цілорічне розвага. Від Ужгорода до Берегово - всього 70 км, дорога ок.

3. Ви знаєте, як я люблю особливі «місця сили». Місця, де можна загадати бажання :) Так ось, в Ужгороді це ротонда Святої Анни. Крім її благородних цілющих властивостей, вона ще й дуже красива, а стіни її прикрашають італійські фрески 14-го століття.

Більше про подорожі Закарпаттям від "Знайдено в Україні" читайте тут .

Varosh

Фото: Знайду в Україні

Ужгородці трохи ображаються: «Чому туристи приїжджають в Мукачево?
Здавалося б, чим один кави так вже кардинально відрізняється від іншого?
Що, крім «смачно» і «так собі» ми можемо про нього сказати?
А раптом у вас не така витривала?
Коли я запитала, чому, він весело відповів: «А до кого б ви тоді прийшли?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация