Помер Сергій Капіца

  1. У Москві на 85-му році життя помер видатний вчений Сергій Капіца. Вчений довгий час працював в Московському...

У Москві на 85-му році життя помер видатний вчений Сергій Капіца. Вчений довгий час працював в Московському авіаційному інституті і вів програму "Очевидне-неймовірне".

У вівторок в Москві на 85-му році життя помер видатний просвітитель і вчений Сергій Капіца.

Капіца народився 14 лютого 1928 року в Кембриджі. У 1935 році він переїхав з родиною до Москви. Його хрещеним батьком був академік Іван Павлов. Капіца навчався в Московському авіаційному інституті, наукову діяльність розпочав в 1949 році.

Він працював в таких галузях фізики, як надзвукова аеродинаміка, земний магнетизм, прикладна електродинаміка, фізика елементарних частинок. З 1956 року Сергій Капіца викладав в Московському фізико-технічному інституті.

У 1961 році Капіца став доктором фізико-математичних наук, а в 1965 році - професором в Московському фізико-технічному інституті. Він автор 4 монографій, 14 винаходів і 1 відкриття.

З 1973 року Капіца вів передачу "Очевидне-неймовірне". Передача з'явилася після публікації його книги "Життя науки". Вчений був включений в Книгу рекордів Гіннесса як телеведучий з найдовшим стажем ведення програми.

"Це було нове заняття для мене, новий вимір, - розповідав пізніше Сергій Капіца телеканалу Вести. - Нова аудиторія. Як з нею розмовляти? Що я повинен сказати? Хто мене слухає? На кого розраховувати? Раніше я говорив зі студентами, а тут я розмовляю з усією країною! порозумітися з аудиторією у нього вийшло ".

Саме популяризація наукового знання, просвіта та принесло Капице славу і народну любов. Популяризація складного передового наукового знання завжди була непростим завданням. У 1970-х зусиллями в тому числі і Сергія Капіци багато радянські громадяни, для яких інші шляхи інтеграції в сучасне світове співтовариство були закриті, стали займатися наукою, що і призвело до небаченого підйому фізики, математики та інформатики в пізньому СРСР.

Сьогодні наукове знання, в тому числі і на викладене простою мовою для неспеціалістів, знову затребуване - про це свідчить популярність спеціалізованих сайтів, журналів і телепрограм, а також енциклопедій, починаючи з Вікіпедії. Суспільство чекає нових просвітителів.

Новина про смерть Капіци стала однією з найбільш обговорюваних тем в Рунеті у вівторок і викликала хвилю співчутливих коментарів. "Сергій Капіца був справжнім ученим. Він знав, тільки освіта, наука і чиста совість - шлях до наукового і суспільного прогресу", - пише Григорій Явлінський . "Пішов з життя Сергій Капіца. Інтелігент, гуманіст, прекрасна людина", - пише Олексій Кудрін .

Однією з головних своїх завдань вчений вважав боротьбу з лженаукою. "Гальмування поки не видно. З тих пір як я зайнявся популяризацією науки, проблема стала ще гострішою. ​​Діяльність всіляких шарлатанів і астрологів стала ширшою. Це важливе питання, що відображає розгубленість в умах в наш перехідний час. Обсяги коштів, які звертаються в цій сфері, можна порівняти з фінансуванням науки в цілому ", - цитує Газета.Ру одне з інтерв'ю Сергія Капіци.

Ставлення держави до науки уявлялося вченому не цілком адекватним. "Ставлення до науки в державі нагадує мені анекдот про коня і цигана, який з метою економії став давати їй удвічі менше вівса - і нічого, ходить. Тоді він скоротив пайок ще вдвічі - знову жива. Циган знову урізав кількість вівса. Нарешті кінь здох. так і наука. Не можна ж так довго випробовувати її на виживання! " Просвітницький порив самого Капіци та його соратників держава підтримала не в повній мірі.

ВІДЕО: передача "Очевидне-неймовірне" про Бермудському трикутнику

Відео: Перший канал

Виділіть фрагмент з текстом помилки і натисніть Ctrl + Enter

Як з нею розмовляти?
Що я повинен сказати?
Хто мене слухає?
На кого розраховувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация