Помер екс-президент Грузії Едуард Шеварднадзе

Михайло Горбачов висловив співчуття у зв'язку зі смертю свого соратника, зазначивши, що той "вніс серйозний внесок у зовнішню політику перебудови" Михайло Горбачов висловив співчуття у зв'язку зі смертю свого соратника, зазначивши, що той вніс серйозний внесок у зовнішню політику перебудови   Едуард Шеварднадзе

Едуард Шеварднадзе. 1984 р

Фото: ІТАР-ТАРС, Мусаельян Володимир, Песов Едуард

Москва. 7 липня. INTERFAX.RU - У понеділок у віці 86 років помер екс-президент Грузії Едуард Шеварднадзе, повідомили "Інтерфаксу" в його прес-службі.

Екс-глава держави помер близько полудня в будинку на території колишньої президентської резиденції в тбіліському районі Крцаніси, де проживав останні роки, відзначає видання "Новости-Грузия".

Шеварднадзе народився 25 січня 1928 року в селі Мамата Ланчхутський району Грузинської РСР. Він закінчив Тбіліський медичний технікум і Кутаїський педагогічний інститут.

З 1946 року Шеварднадзе почав працювати в Орджонікідзевському райкомі космомола в Тбілісі. Пізніше, закінчивши дворічну партійну школу, став інструктором Центрального комітету Ленінського комуністичного союзу молоді (ЛКСМ) Грузії, а потім працював в Кутаїської обкомі ЛКСМ Грузинської РСР, де дослужився до посади першого секретаря. У 1961 році він став першим секретарем ЦК ЛКСМ Грузії. Приблизно в цей час Шеварднадзе познайомився з майбутнім президентом CCCР Михайлом Горбачовим.

У 1965 - 1972 роках Шеварднадзе був міністром внутрішніх справ Грузії, а в 1972 - 1985 роках - першим секретарем ЦК КП Грузії. Своєю метою на цій посаді Шеварднадзе оголосив боротьбу з корупцією і тіньовою економікою.

У 1985 році він був призначений міністром закордонних справ СРСР і був переведений на роботу в Москву. У 1987 році Шеварднадзе здійснив візит до США, в ході якого сторонам вдалося домовитися про початок повномасштабних двосторонніх переговорів щодо обмеження, а потім і припинення ядерних випробувань. Рік по тому Шеварднадзе і держсекретар США Джордж Шульц підписали Декларацію про міжнародні гарантії та Угоду про взаємозв'язок для врегулювання становища, що стосується Афганістану.

З 1985 по 1990 рік Шеварднадзе був членом Політбюро ЦК КПРС. У ці роки він був одним із соратників Михайла Горбачова в проведенні курсу на перебудову, гласність і поліпшення відносин з країнами Заходу.

Після розпаду СРСР Шеварднадзе повернувся в Грузію, де очолив Держрада, створений після повалення президента Звіада Гамсахурдіа, а потім став главою парламенту республіки. У листопаді 1995 року він був обраний президентом, а в 2000-му році переобраний на другий термін. У листопаді 2003 року в ході так званої "Революції троянд" під тиском опозиції подав у відставку.

Співчуття з приводу смерті Шеварднадзе

Співчуття у зв'язку зі смертю колишнього грузинського лідера приніс екс-президент СРСР Михайло Горбачов. "Висловлюю глибокі співчуття у зв'язку з кончиною Едуарда Амвросійовича Шеварднадзе. Ми були друзями, і я дуже шкодую про його відхід", - сказав він в понеділок "Інтерфаксу".

Горбачов відповів, що Шеварднадзе був неординарним, талановитою людиною. "Він умів швидко знаходити контакт з різними людьми - і з молоддю, і зі старшим поколінням. У нього був яскравий характер, грузинський темперамент", - сказав колишній радянський лідер. Горбачов також підкреслив, що Шеварднадзе вніс серйозний внесок у зовнішню політику перебудови, а також був "щирим прихильником нового мислення в світових справах".

Крім того, Горбачов назвав "великою" роль Шеварднадзе "в об'єднанні Німеччини, в цілому в європейських справах, нормалізації наших відносин з Китаєм, в діалозі з США".

Президент Росії Володимир Путін також висловив співчуття у зв'язку з кончиною Шеварднадзе, повідомив "Інтерфаксу" прес-секретар глави російської держави Дмитро Пєсков.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация