Помер, але залишився в пам'яті або методи нанесення написів на пам'ятники з граніту

  1. Зупинись і поклонися
  2. Відображення життя в написах і малюнках
  3. Чому варто вибрати граніт?
  4. Способи та методи нанесення текстів і малюнків на гранітні пам'ятники
  5. Пам'ятники з граніту теж вимагають уваги і чищення

Втрата людини - це переживання, біль, глибокий смуток, часто - відчуття самотності. Не в силах людини запобігти або відстрочити смерть, але в його силах зберегти пам'ять за який пішов рідного, близької людини. Це філософські і моральні категорії, але з давніх-давен люди усвідомлювали наявність безсмертної душі і насипали кургани, ставили кам'яні і дерев'яні надгробні пам'ятники, шанували могили і кладовища.

Ця традиція жива і понині, люди ставлять який залишив цей світ пам'ятники з граніту і написи, в яких відображаються почуття і передається інформація.

Зупинись і поклонися

Зупинись і поклонися

Почуття, пов'язані з доглядом близької людини, бажання передати всю скорботу, прагнення зберегти пам'ять про нього і його справах, розповісти іншим людям про померлого - ось основні мотиви, за якими ставлять надмогильні надгробки з написами або епітафіями, як їх називають на грецькому.

Надгробний пам'ятник - це місце, де можна згадати про минулому, відчути вічні цінності і поміркувати про них, навіть людині, незнайомому з померлим, ритуальні пам'ятники і надгробні написи можуть багато розповісти про те, кому вони присвячені. Не тільки рідні, а й незнайомі люди часто зупиняються у таких могил, переживають, часто сумують. Є така народна мудрість: "Людина жива, поки про неї пам'ятають" і одним із символів пам'яті є надгробні споруди і написи на них.

Відображення життя в написах і малюнках

Відображення життя в написах і малюнках

Написи до надгробним пам'ятників залежать виключно від бажання і волі близьких людей і від того, які почуття і зміст вони хочуть вкласти в ритуальний пам'ятник . Це може бути короткий набір офіційної інформації про померлого, дати народження і смерті, професія і заслуги. Епітафія може бути у вигляді вірша, часто власного твору, афоризму.

Одним з неодмінних символів, які наносяться на надгробні пам'ятники, є християнський хрест, поширене нанесення текстів зі священної Біблії. Головне, що об'єднує всі написи на надгробках, це прагнення передати скорботу за померлим, залишити про неї пам'ять, їх глибока чуттєва і філософська насиченість і глибина переживань.

Чому варто вибрати граніт?

Сучасність пропонує багато матеріалів, з яких можливо виготовити надгробки , Але найбільш популярні граніт і мармур. Кожен з них має свої переваги і недоліки, Безперечними перевагами граніту є його довговічність, цей матеріал не схильний до механічних і хімічних впливів, відмінно переносить перепади температур і вологості.

Написи на граніті відрізняються підвищеною стійкістю незалежно від кліматичних та інших умов. При бажанні підвищеної довговічності пам'ятника і прагненні зберегти напис для нащадків, краще всього вибирати такий матеріал для його виготовлення як граніт. Важливо, що при максимальній міцності граніт податливий до обробки, а з урахуванням сучасних технології з'явилася можливість нанесення закінчених за змістом малюнків і цілих картин.

Види і способи виконання пам'ятників з граніту з фігурками ангелів дивіться тут . Пам'ятники в формі серця з граніту представлені в цій статті .

Способи та методи нанесення текстів і малюнків на гранітні пам'ятники

Основним методом нанесення написів і малюнків на гранітні пам'ятники є гравіювання, яка ділиться на ручну, комп'ютерну і лазерну гравіювання. Це процес нанесення текстів і малюнків на пам'ятник за допомогою вирізки або видавлювання в камені. Очевидно, що найбільш перевіреним і древнім способом є технологія ручного гравірування, коли за допомогою підручних матеріалів майстер каменотес завдає на граніт потрібний текст і малюнок.

Фарба для гранітних пам'ятників представлена ​​в широкому асортименті, застосовуються звичайний вапняний розчин, емалеві або акрилові фарби, позолота. Треба пам'ятати, що будь-яка фарба в кінцевому підсумку схильна до впливу кліматичних і погодних умов, і час від часу виникає необхідність їх реставрації та поновлення. При підборі фарби для оформлення гранітних надгробків краще залучати фахівців відповідного профілю, звертатися в бюро ритуальних послуг , Де можна підібрати спеціальними, більш довговічні фарби.

Результатом є отримання ексклюзивної написи, естетична цінність якої безпосередньо залежить від таланту і майстерності виконавця. Ручне гравіювання характеризується великою глибиною нанесення тексту, що робить її довговічніше і зручніше для відновлювальних робіт. Вона може бути вирубний або рельєфною. Недоліками є трудомісткість процесу, витратність і велика вартість результату, який безпосередньо залежить від професіоналізму і працездатності каменяра.

Недоліками є трудомісткість процесу, витратність і велика вартість результату, який безпосередньо залежить від професіоналізму і працездатності каменяра

Ефективним є механічний спосіб нанесення гравіювання, за допомогою спеціальної Гравірувальною машини, коли напис наноситься механічно за допомогою спеціального інструменту з високоміцної сталі. Цей автоматизований спосіб дає можливість швидше, точніше і менш затратно оформити пам'ятник.

Комп'ютерна гравірування володіє такими перевагами, як швидкість виконання, максимальна відповідність написи оригіналу, і менша вартість. Цей спосіб дозволяє якісно нанести на гранітний пам'ятник складні і великі тексти та зображення. Текст або малюнок з комп'ютера передається на ріжучий плоттер, який вирізає його на трафареті. Цей трафарет притискається до поверхні граніту, після вибору глибини нанесення струмінь стисненого повітря з кварцовим піском вирізає текст або малюнок на камені.

Універсальною технологією є лазерне гравіювання, що дозволяє наносити написи і зображення на будь-яку поверхню. Він дозволяє абсолютно достовірно передати на камені будь-які зображення, вносити в них бажані зміни, забезпечує їх стійкість і довговічність.

Пам'ятники з граніту теж вимагають уваги і чищення

Пам'ятники з граніту теж вимагають уваги і чищення

Ніщо не вічне, і навіть такий міцний матеріал як граніт та вироби з нього час від часу вимагають догляду і відновлення. Уже в майстернях на гранітний пам'ятник наноситься якісний поліроль, який захищає поверхню від зовнішніх впливів, бажано переконається в тому, що ця частина роботи виконана. Періодично бажано протирати поверхню пам'ятника, чистити його, за допомогою звичайного валика можна нанести самому спеціальні захисні засоби.

Яким би міцним не був граніт, в результаті механічних пошкоджень можуть утворитися невеликі тріщини і відколи, для запобігання поглибленню деформації бажано їх відразу закрити.

Почистити пам'ятник з граніту можна за допомогою спеціальних засобів, призначених саме для догляди за цим каменем. Треба знати, що довільне застосування хімічних засобів і масел може нашкодити зовнішній естетиці пам'ятника і викликати його ушкодження. Бажано з усіх виникаючих питань консультуватися з фахівцями.

Не забувайте рідних і живіть довго!

Чому варто вибрати граніт?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация