Помилкові билини про російських богатирів від видавництва ЕКСМО

  1. Зараз часто доводиться чути про переписування історії, а я зіткнулася з переписуванням билин.

Днями зайшла в книжковий магазин і побачила книгу «Билини». Невелика, з хорошими кольоровими ілюстраціями, недорога, і, найголовніше, з не дуже довгими текстами, якраз зручно читати малюкам перед сном. Думала: «Як добре, познайомлю дітей з російськими богатирями. Їх славні подвиги - гідний приклад для наслідування ». Але перша ж прочитана вголос билина увергнула мене в крайнє здивування. Невже саме такі розповіді в моєму дитинстві вчили доблесті і готовності захищати Батьківщину, не шкодуючи живота свого?

Я не полінувалася і знайшла книгу про своє дитинство. Так, чорно-біла, за сучасними поняттями зовсім непоказна книжечка. Я прочитала цю ж билину в старому варіанті і повністю заспокоїлася. З кожною прочитаною рядком я все більше занурювалася в світ героїчних подвигів богатирів.

Зараз часто доводиться чути про переписування історії, а я зіткнулася з переписуванням билин.

У вступі до старого видання розповідається, як богатирі оберігали землю російську, захищали від ворогів, з якими вони боролися, якщо ті вторгалися на нашу територію. Кожна билина була живим прикладом цього героїчного служіння. У придбаному ж новому виданні билинних героїв цікавлять тільки товарно-грошові відносини, апофеозом яких стає захоплення чужого палацу для особистого користування. І щоб не залишилося ніяких сумнівів, що нічого особливо героїчного в російських богатирів немає, з'являється заключна глава з поясненням, чому вони закінчили своє життя: «Страх взяв богатирів ... кинулися вони бігти від ворога ...», і скам'яніли. З яких це пір богатирі перетворилися в трусів? - з 2014 року, з легкої руки видавництва «ЕКСМО».

Разом з «ЕКСМО» Вольга зробив кар'єру - з богатирів в закордонні царі вибився. І завдяки чому? Завдяки грамотно поставленої мети, «поїхав ... добувати собі слави і багатства»! У старому варіанті все інакше: він уже в 5 років відмовився від ігор і сів за книги, а в 15 сказав: «Прийшла пора послужити рідній землі». Новий Святогор вирішує свої проблеми за допомогою гаманця, а від судженої взагалі позбавляється кардинальним чином: «... та вб'ю свою суджену; тоді не треба буде і одружитися ». Дунай Іванович, добуваючи для князя наречену в чужому царстві «... прихопив з собою і слуг королівських, і золотий скарбниці» - теж хлопець не промах. Позаздривши дружині, що та стріляє краще, богатир «... пустив стрілу Настасія прямо в тім'ячко», а потім і себе зарізав. Ілля Муромець, обертаючи Идолище за ноги, побиваючи їм татар, примовляє: «Це зброю на мене: міцний татарин, що не рветься, чи не розбивається». В якості винагороди князь йому відсипав срібла і перлів, і Ілля у відповідь вигукує: «Це я все заробив!». Добриня з Альошею теж не відстають - то з жінками б'ються, то від страху трясуться.

Пам'ятайте, Пушкін казку про Золотого півника закінчує словами: «Казка брехня, та в ній натяк! Добрим молодцям урок ». Так ось, в давньоруській мові слова «брехня» і «ложе» несли деяке загальне розуміння - поверхня, тобто брехня - це щось на поверхні. Тому казкові історії завжди мали на увазі прихований сенс, повчання.

А ось билина - від слова «бувальщина», «старина». За цими проізведеніяміі стоять реальні події. Добрий молодець - людина, що розрізняє поняття добра і зла. За деякою казковістю і нереальністю билинних історій стояла найважливіше завдання - навчити любові до Батьківщини, працювати для неї в поті чола і при необхідності бути готовим її захищати. Билинні історії завжди пробуджували в людях гордість за багатство, могутність і красу рідної землі. Юнаки надихалися прикладами героїчного поведінки богатирів і ставили перед собою моральні цілі: служіння людям і державі.

Переписування билин і зведення їх до споживчого рівню і егоїстичним потребам знищують зв'язок з вистражданої століттями народною мудрістю, роблять людину дрібним і поверхневим, брехливим, ненадійним. Читаючи дітям сьогоднішні викладу знівечених билин, якого результату можна очікувати? Зрозуміло, від одного оповідання - ніякого. Але системний підхід - сучасні билини, мультфільми , Переписана історія - здатні розбестити нашу молодь, вселити їй неправильні уявлення про мораль і борг і, тим самим, позбавити Росію захисту, позбавити всіх нас майбутнього.

Шановні батьки, свобода слова і друку переклала на ваші плечі всю відповідальність за виховання ваших дітей. Вибір за кожним з нас.

За матеріалами: партіявелікоеотечество.рф

Невже саме такі розповіді в моєму дитинстві вчили доблесті і готовності захищати Батьківщину, не шкодуючи живота свого?
З яких це пір богатирі перетворилися в трусів?
І завдяки чому?
Читаючи дітям сьогоднішні викладу знівечених билин, якого результату можна очікувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация