Поминки. Що потрібно знати

  1. Традиції
  2. дивні звичаї
  3. Хто повинен займатися організацією поминального обіду?

Після проведення похорону для багатьох рідних дуже важливо дотримати всі традиції і звичаї, які прийшли в наше життя ще з давніх часів Після проведення похорону для багатьох рідних дуже важливо дотримати всі традиції і звичаї, які прийшли в наше життя ще з давніх часів. Однією з таких традиція є проведення поминального обіду . За такої трапезою всі згадують покійного, кажуть про нього теплі слова і підтримують рідних, яким дуже важко в цей момент. Сьогодні існує кілька традицій і звичаїв, яких в обов'язковому порядку необхідно дотримуватися і дотримуватися.

Традиції

Для деяких людей дуже важливо дотримуватися традиції, погоджуючи меню поминок. Є три страви, які обов'язково повинні бути на столі: кисіль, млинці і коливо - відварене пшоно, нагадує кутю. Коливо - це те блюдо, з якого починається будь-яка поминальна трапеза. Необхідно з'їсти три ложки цієї страви, і лише потім приступати до спільної трапези. Дуже важливо також враховувати пост і для його дотримання в такі дні вибирати для подачі на стіл тільки пісні страви.

Перед поминальним обідом слід помолитися, прочитавши «Отче наш». Рідні читають 17 кафізму з Псалтиря.

Дуже часто можна почути осуд від людей за присутність алкоголю на поминальному столі. Але, на жаль, традицію не подавати алкогольні напої згадують все рідше і рідше. Церква засуджує і забороняє вживання алкогольних напоїв, але кожна людина самостійно позбавляє, як саме організувати поминальний обід і що на столах повинно бути. Пам'ятайте, що вживання алкогольних напоїв за поминальним столом - це язичницькі традиції і звичаї і нічого спільного з православ'ям вони не мають.

Чи не є обов'язковим і те, що зараз можна побачити практично на кожних поминках: чарка горілки, накрита шматком хліба. Ставлять чарку з хлібом перед портретом покійного або навіть під іконою. Також не обов'язково залишати порожнє місце і прилад для покійного за загальним столом з усіма. Це неправильно, і прийшов цей звичай до нас з тих часів, коли язичницькі звичаї змішалися з християнськими.

дивні звичаї

Деякі люди виключають присутність на столах ножів і виделок відповідно до стародавньою традицією. Однак в церкві ніяких обмежень з цього приводу немає. Причин для таких звичаїв може бути кілька, але найголовніша з них швидше криється за тим фактом, що жодне з перерахованих трьох обов'язкових страв в списку не вимагає використання інших приладів на столах. Згодом подібне відсутність приладів стало обов'язковим правилом, а потім і забороною. Однак дотримуються такого звичаю сьогодні вкрай рідко.

З приводу розкішних поминальних обідів у кожного свої міркування. Однак все ж слід розуміти, що метою збору людей на поминальному обіді є не повсюдне поїдання великого асортименту їжі, а скромна трапеза зі спогадами і молитвами про душу покійного. Їжі може бути багато, але вона повинна бути скромною і простий. Найчастіше в меню повинні бути присутніми перше і друге блюдо, гарнір для нього, закуски і кілька салатів. Також обов'язкова наявність компоту, киселю, морсу, узвару або води.

поминальний обід необхідно супроводжувати спілкуванням про померлого, спогадами про нього, розповідями про його якостях і прожитого їм життя. Слід пам'ятати приказку: «Про покійного можна говорити або добре, або - ніяк». Завдяки хорошим спогади і словами, а також завдяки тому, що його вшанувало стільки людей, його душа знайде спокій на небесах.

Хто повинен займатися організацією поминального обіду?

Все залежить від вашого бажання і можливостей. Ви можете самі особисто організувати поминки, а також залучити близьких родичів покійного. Якщо поминальний обід проводиться в кафе або ресторані, то розміщенням присутніх і узгодженням всього процесу займається адміністратор закладу. Вести самі поминки може співробітник ритуального агентства .

На завершення поминальної трапези необхідно помолитись про душу покійного.

Наше ритуальне агентство допоможе вам визначитися з вибором місця для проведення поминок , А також організацією самого поминального обіду. При необхідності ми можемо узгодити меню, вибрати музичний супровід і зустріти тих, хто прийде пом'янути покійного. Ми передбачаємо кожен важливий момент, тому рідним покійного не доводиться займатися організаційними питаннями, і вони можуть спокійно попрощатися з покійним.

замовивши організацію та проведення поховання в нашому похоронному бюро в Києві , Ви позбавите себе від безлічі клопоту в настільки нелегкій ситуації. Зв'язатися з ритуальним агентом , Щоб уточнити ціни на похорон і особливості надання ритуальних послуг , Можна цілодобово по гарячій лінії: (044) 539 00 57 .

Хто повинен займатися організацією поминального обіду?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация