Поминки на 40 днів

  1. Навіщо робляться поминки на 40 днів
  2. Що кажуть на поминки 40 днів?
  3. Як довго проводитися поминальний обід і поминки?
  4. Милостиня на 40 днів
  5. Траур і тужением

Найважливіша поминальна трапеза зазвичай проводилася на сороковий день поминок Найважливіша поминальна трапеза зазвичай проводилася на сороковий день поминок. На сороковий день вважалося що душа остаточно залишає землю і відлітає далеко в потойбічний світ до Бога, очікувати дня божого суду, і в цей день їй призначається по її заслугам за життя і силу молитов за неї після, то місце, де вона буде перебувати цей час .

До 40-го дня поминок, покійний іменується новопреставленим, а в самі поминки 40 дня додатково замовляють в церкві сорокоуст або панахиду, за що обов'язково платяться гроші. Раніше імена померлих записували в річне поминання - синодик.

Навіщо робляться поминки на 40 днів

А ще по одному народним повір'ям саме на 40 виття день поминок на цілу добу душа повертається до рідного дому, і йде тільки після того як її проводять. Тому вважалося що якщо «проводіни» не влаштувати, то його душа буде мучаться, тому 40вому дня від смерті віддавалося особливе значення, день смерті до речі вважався за перший день.

Іноді до такого приходу душі навіть ретельно готувалися, стелили з вечора ліжко білим простирадлом і накривали ковдрою. До такої ліжку ніхто не повинен був торкатися, тому що вона була постелено саме для померлого.

Також часто в кутку будинку після похорону вішали рушник і залишали його висіти так 40 днів, так як за повір'ями душа померлого продовжує сорок днів ходити по знайомих йому місцях, а коли пролітає через будинок, кожен раз обтирає рушником своє обличчя. Походження цього ритуалу найімовірніше пов'язано з тим що рушник у слов'ян вважалося символом шляху, покажчиком дороги додому.

Також мало значення, припадала чи поминальна трапеза на пісний день, тому що якщо це відбувалося, то меню самої трапези змінювалося відповідно до вимог посади. А якщо поминки припадали на будній день великого посту, то вони переносилися на найближчі до них вихідні дні, називалося зустрічну поминання.

Робилося це тому що у вихідні дні відбуваються великі Божественні літургії та панахиди. А поминальні дні, які припадали на перший тиждень після Великодня (Світлу седмицю) і на понеділок другий пасхального тижня, переносилися на спеціальний день поминок Радоницю .

До речі цю статтю ви також можете і подивитися і послухати у виконанні відмінного диктора на нашому ютуб каналі навчання та саморозвитку, ну і звичайно будемо раді, якщо також підпишіться на нього, ми його регулярно оновлюємо новими мудрими і корисними відео.

Що кажуть на поминки 40 днів?

Часто за столом згадувалися заодно і всі померлі предки і родичі, а сам недавно померлий представлявся як втілився і знаходиться разом з усіма за загальним столом. Часто господарі навіть кланялися і зверталися до вільного місця для небіжчика зі словами «Їж-ка, родименький».

Теоретично ця традиція пішла від апостолів, які після Вознесіння Ісуса все одно продовжували ставити його частку хліба і вина, так само як якщо б він був з ними.

Місце де зазвичай сидів покійний за життя ніхто не займав, замість цього зазвичай спинку стільця прикрашали жалобною стрічкою або гілкою ялини, а замість їжі ставили порожню тарілку з перехрещеної на ній ножем і виделкою. Іноді якщо на сороковий день приходив священик, він сідав на чолі столу, а місце покійного знаходилося праворуч від нього.

Часто також залишали чарку горілки і шматок чорного хліба, але це також відгомін язичницьких обрядів. Іноді цю чарку з горілкою залишали до 40вого дня смерті, а коли горілка спадала, то говорили що покійний її п'є. Також іноді залишали горілку із закускою і на самій могилі.

Сучасній Церквою вважається, що на православному столі набагато краще замінювати чарку горілки, чаркою зі святою водою. Та й взагалі ця традиція теоретично за своїм походженням просто показує, що померла людина, все ще знаходитися поруч з нами.

Тому особливо якщо покійний не пив алкоголь, і не їв чорного хліба здійснювати даний ритуал в такому вигляді просто дивно і навіть не зовсім адекватно. Краще вибрати щось з того що любив людей при житті, якщо це призначається йому, то однозначно буде більш правильно, хоча є й інші думки з цього приводу, але ми їх обговоримо як ні будь окремо.

Як довго проводитися поминальний обід і поминки?

Сиділи на поминальній вечері зазвичай досить довго, особливо на 40 днів поминок, навіть існувала така прикмета, що той, хто піде першим з поминок скоро помре. Але думаю, ця традиція з'явилася щоб довше розтягнути поминки і зайвий раз згадати покійного.

Після поминальної трапези родичам треба було сходити в лазню помитися, хоча бажано це було зробити до заходу сонця, але часто цього не встигали зробити, природно це також було частиною процедури очищення.

Якщо таки їжа з поминального столу залишалася, то на ніч її просто зі столовими приборами накривали тканиною, і посуд теж зазвичай не мили в цей день.

Вночі не плакали щоб «не закликати померлого з кладовища», також з цієї причини у всьому будинку на ніч щільно закривалися вікна і двері. Це також було частиною ритуалу для того щоб покійний не повернувся, якщо вдень таки не вийшло заплутати сліди назад до будинку, а також думаю щоб мінімізувати плач родичів, і дати їм поспати після важкого дня і сумної події.

Милостиня на 40 днів

Також існує так звана «таємна» або «таємна» милостиня. Суть її в тому, що родичі сорок днів час від часу розкладали по ганку і вікнам бідних сусідів в милостиню і милостиню, трохи грошей, хліба, млинці, яйця, іноді якісь речі коробки сірників, хустки, шматки тканини і трохи одягу. В теорії така «таємна» милостиня зобов'язувала сусідів молитися за покійного, і навіть ті, хто забирали цю милостиню, брали на себе частину від гріхів душі покійного.

Іноді гостям поминок роздавали дерев'яні ложки, і коли в наслідку люди їли цими ложками вони при їжі мимоволі згадували про людину, на честь якого проводилися поминки. Іноді з тією ж метою на похоронах рідним лунали хустки, які вони повинні були зберігати в пам'ять про померлого і згадуючи його подумки добрим словом.

Траур і тужением

Після цього близькі родичі загиблого намагалися дотримуватися траур «тужением», зазвичай він тривав до 40 днів, в деяких випадках півроку і навіть рік. У траур намагалися не виявляти сильних сумних емоцій, а більше думати про сенс життя, також вважалося, що краще не стригтися і не стежити за траурною одягом, що також могло розцінюватися як неповагу покійного.

Іноді на траур також зупинялися всі годинники в будинку і завішували дзеркала. Жінки повинні були носити хустку, а чоловіки часто носили траур тільки по важливих дат і під час поховання, а в решту часу ходили в звичайному одязі. Також вважалося за правило не встановлювати постійний пам'ятник на могилі раніше, ніж через рік з дня смерті.

На цьому проведення поминок, приурочених до смерті часто закінчувалося, і далі проводилися в основному традиційні поминки на загальні батьківські дні і прирівнюються до них церковні свята.

Посмертні поминки на 40 днів не так сильно відрізнялися від поминок в інший день, просто намагалися зробити їх більш ретельно, так як вони були найголовнішими, але в поминках інших днів, дотримувалися приблизно ті ж традиції і правила. Слов'яни здавна проводили свої загальні поминки предків свого роду також приблизно за тими ж датами, з яких найголовнішими для поминання вважалися масниця і родоніца.

Більш детально Традиції Поминання древніх слов'ян, а також як правильно робляться такі важливі поминки на рік після смерті і чи потрібно робити поминки на півроку і як їх проводити , Ми обговоримо в наступних статтях, залишайтеся в хорошому стані духу в будь-яких навіть найскладніших ситуаціях, і вже тим більше навчитеся цінувати якщо у вас все добре, тоді це добре буде відбуватися з вами все частіше, чого вам і бажаю. І також дивіться на нашому відеоканалі про те коли саме потім рекомендують відвідувати кладовище в православ'ї.

Як довго проводитися поминальний обід і поминки?
Що кажуть на поминки 40 днів?
Як довго проводитися поминальний обід і поминки?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация