Поминки: суть, правила, скорботні слова про смерть

  1. Суть поминок в православному християнстві
  2. Дати поминок: дні поминання
  3. На 9 день після смерті
  4. На 40 день
  5. У річницю і інші дати
  6. проведення поминок
  7. Пісні поминки: меню поминального столу
  8. Що говорити поминках
  9. Траурна мова на поминках

Дні поминок після смерті: в день похорону, 9 і 40 дні, через 1 рік. Суть поминок. Що говорити на поминках? Поминальні слова і траурна мова. Пісне меню.

Замовити поминальну трапезу 8 (495) 100-31-17

Суть поминок в православному християнстві

Поминки повинні допомогти душі піднестися з землі на небо в рай. Поминальні молитви, слова й мови - суть є прохання перед Богом за покійного перед винесенням вироку.

Відразу після смерті душа людини - без притулку. До третього дня вона на землі в місцях, де покійний бував при житті. Потім душа призивається на Небеса для поклоніння Господу Богу. Шість днів вона знайомиться з житієм святих в небесній обителі. На дев'ятий день душа прямує в пекло, де тридцять днів жахається страждань і мук грішників. На сороковий день душу знову закликають на поклоніння Господу, де і вирішується її посмертна доля.

Родичі та близькі протягом 40 днів моляться про померлого, відвідують храми, замовляють служби за упокій раба Божого, роздають милостиню, і проводять поминальні обряди в зазначені дні. Поминки - обов'язковий ритуал прощання. Є вимоги до цього ритуального заходу, і, якщо ви хочете зробити все правильно і гідно, дізнайтеся про них докладніше.

Дати поминок: дні поминання

Поминки в день похорону

Перші поминки проходять в день похорону - тобто за православною традицією на третій день після смерті. В цей день на поминках присутні всі, які побажали проводити покійного в останню путь: рідні, друзі, колеги і так далі. Традиційно в Росії перші поминки проходять в будинку покійного або його найближчих родичів. Однак все популярнішим стає замовлення на організацію поминок в кафе або в спеціалізованому траурному залі ритуальної організації.

На 9 день після смерті

Другі поминки за православною традицією влаштовують на 9 день після смерті. У цей день збираються тільки найближчі, і накривати стіл вдома не обов'язково - можна приїхати на кладовищі і провести там пару годин, доглядаючи за могилою , молячись або подумки розмовляючи з покійним.

На 40 день

Нарешті, останні «офіційні» поминки проводяться на 40 день після кончини. Згідно православній вірі, в цей день на Господньому суді вирішується подальша доля душі покійного, тому в сороковини прийнято збиратися всім, як і в день похорону, читати заупокійні молитви і згадувати покійного. У кожну з цих дат вважається необхідним побувати на могилі, а в ідеалі - замовити службу в церкві.

У річницю і інші дати

Надалі днями поминання покійного будуть річниця його смерті, а також день його народження, іменини, Батьківська субота, але відвідування могили в ці дні - вже скоріше питання бажання близьких, ніж обов'язковий ритуал.

В інших релігіях поминки організовуються трохи інакше і по іншим дням. Так, мусульманські поминки прийнято проводити в день похорону (тобто якомога швидше після смерті), а потім на сьомий і сороковий дні.

проведення поминок

Згадуючи покійного, традиційно прийнято збиратися за столом, але це зовсім не означає, що поминки - привід поїсти. І вже тим більше на поминках недоречні і небажані рясні узливання.

Потрібно відзначити, що православні канони багато в чому суперечать не тільки з усталеними традиціями поминок радянських і пострадянських часів, але і вкоріненими в народній свідомості відгомонами багатовікового язичництва. Зокрема, РПЦ не сприймає алкоголю на поминках. З іншого боку, в «світської» традиції прийнято ставити на місце покійного за столом (або на його могилу) стопку горілки, накриту шматком чорного хліба. Це ж стосується і свічок перед портретом померлого: окремо і свічка, і портрет цілком доречні, але запалювати свічку або лампаду перед портретом недобре - це робиться тільки перед ликом святих. Можна купити ікону святого покровителя покійного і запалити свічку перед нею, це буде правильніше.

Традиція також передбачає певну розсадження за столом, за яким залишено одне пусте місце - поруч з ним сідають найближчі родичі покійного. Природно теж одягатися на поминки яскраво і не вести себе на них шумно і неналежно-весело.

Пісні поминки: меню поминального столу

В ідеалі за православними канонами страви для поминок повинні бути пісними, а страви поминальної трапези повинні бути освячені в церкві. Якщо ж ці правила вам дотримати важко, можна хоча б приготувати кілька традиційних православних поминальних страв. По-перше, це кутя - солодка розсипчаста круп'яна каша з рису або пшона з родзинками, приправлена медом. Потім - млинці без начинки і кисіль. Кутя традиційно подається на стіл спочатку і пропонується в першу чергу самим близьким родичам покійного. Крім цього, доречно готувати на поминки нескладні і класичні страви - пироги з різними начинками, свіжі овочі, варений або печена картопля, круті яйця. Поминальний стіл не передбачає кулінарних шедеврів. Залишки частування традиційно прийнято розділяти між розбіжними гостями.

Детальніше про поминальному столі тут:

Дні поминок після смерті: в день похорону, 9 і 40    дні, через 1 рік

Стіл на поминках

Що говорити поминках

Перше слово на поминках традиційно отримує глава сім'ї. Надалі обов'язок стежити за загальною бесідою і м'яко направляти її протягом покладається на одного з досить близьких або рідних людей, але все-таки не на найближчого родича. Жорстоко очікувати від матері, що оплакує дитини, або дружина, передчасно втратив дружину, що він / вона будуть в змозі підтримувати порядок речей і одночасно справлятися з власними почуттями. На таку роль вибирається людина, досить добре знав покійного і здатний в напружену хвилину згадати якусь рису його характеру, милу звичку або подія з життя, про яке можна розповісти присутнім.

Потрібно зауважити, що до поминок не застосовні звичайні правила «світської вечірки»: не треба намагатися заповнити виниклу в розмові паузу або перервати мовчання незначними зауваженнями - тим більше на абстрактну тему. Мовчання на поминках - це не тільки нормально, але навіть правильно: в мовчанні кожен згадує померлого і повніше відчуває свій зв'язок з ним.

Траурна мова на поминках

Якщо ж ви хочете висловитися - встаньте, обрисуйте коротко, яким вам запам'ятався покійний (природно, мова тільки про позитивні риси), що робило його особливою людиною в ваших очах. Якщо ви пригадуєте який-небудь випадок, коли покійний зробив для вас особисто або для кого-то абстрактного, малознайомого, добру справу - розкажіть про нього, але не розповідайте історій, в яких фігурує хтось із присутніх. Висловитися на поминках може кожен, але постарайтеся все ж не надто затягувати свою промову: адже багатьом з присутніх і так важко.

співчуття , Як і будь-який щирий вираз почуттів, деяким даються нелегко. Не варто включати їх в мова, яку ви будете вимовляти вголос. Природно і правильно, висловлюючи співчуття, запропонувати посильну допомогу, а в такій заяві, зробленій прилюдно, завжди є відтінок марнославства. Наодинці вам буде простіше від душі проявити співчуття близьким покійного і дізнатися, чи не можете ви що-небудь зробити для них. Тим більше немає сенсу тягнути з пропозицією допомоги до офіційних поминок: дуже може бути, що від вас знадобиться зробити щось якраз пов'язане з їх організацією.

Детальніше про те, що говорять на поминках, тут:

Детальніше   про те, що говорять на поминках, тут:

Мова на поминках прийнято говорити стоячи

Ви можете не знати абсолютно точно, як «правильно» провести поминки - не варто занадто сильно хвилюватися через це. Головне в даному випадку - щирий намір і чисті помисли щодо покійного. Роблячи щось на згадку про покійного з відкритим серцем, ви не можете помилитися. Важливо пам'ятати тільки одне: поминки в світському сенсі потрібні в більшій мірі живим, ніж покійному: як і будь-який ритуальна дія в нашому житті, покликане полегшити переживання і прийняти нову реальність життя. Тому при організації поминок не забувайте про почуття тих, хто прийде вшанувати пам'ять покійного.

Виготовлення надгробних пам'ятників в Москві | в Санкт-Петербурзі | у вашому місті

Що ж стосується строго православних поминок, то тут, звичайно, краще робити все відповідно до каноном, щоб не зробити через незнання чого-небудь неприйнятного з точки зору РПЦ. Про ці правила краще дізнатися заздалегідь в церкві - наприклад, коли ви будете замовляти відспівування.

Що говорити на поминках?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация