Помор'я • Музеї Архангельська в переддень Різдва знизили ціни на квитки

Музеї Архангельська в переддень Різдва знизили ціни на квитки

06.01.2017 / 12:20
06

Яким було Різдво в старому Архангельську? Занурити сучасних городян в атмосферу цього свята вирішили музейники обласної столиці. Напередодні самої чудової ночі в році вони вдвічі знизили ціни на квитки. Незважаючи на морози, можливістю провести зимовий день в музеї скористалися багато.

У Різдво так легко повірити, що диво можливе! Ніби ожила ілюстрація добрих казок - тут будинки чи то з мереживного інею, то чи з цукрової вуалі. Садибний будинок купчихи Плотниковой, немов герой щасливою різдвяної історії - під шепіт старовинних годинників запрошує згадати, яким було в Архангельську це зимовий час сто років тому.

Тетяна Зеленіна, завідуюча відділом "Міська художня культура" ГМО "Художня культура Російського Півночі":

- Суєта по магазинах: подарунки купити. Напередодні Різдва ялинку нарядити. І, звичайно, прикрасити свій будинок.

Обов'язковий пункт в передріздвяну метушню - відправка листівок. Їх відсилали заздалегідь, щоб побажання встигли доставити до Святвечора. Ось це відкритий лист архангелогородка Зіна Савіна отримала більше століття тому, в 1912: "Нехай Новий рік принесе вам щастя і здійснення бажань". І повідомленнями, а одержувач давно немає, а рукописні слова живі і зараз. Таке воно - Різдво, стирає час.

Ірина Максимова, архангелогородка:

- Особливо коли з'явилися маленькі діти він такий став казковим це свято. Тому ми проводимо його з родиною.

Олена Матвєєва:

- Різдво в Росії це традиційно сімейне свято. Святкували два дні 25 і 26 грудня за старим стилем. В кінці різдвяного свята, коли свічки на ялинці гасили, дітям дозволялося зняти з гілок будь-яку вподобану іграшку або ласощі. Для цього особливо високі ялини спеціально кидали на підлогу. У Росії це називалося "валити ялинку".

До речі, ялинкові іграшки було прийнято майструвати всією сім'єю. У музеї образотворчих мистецтв цій серйозній науці готові навчити кожного. Пара рухів і невеликий клаптик перетворюється в ангела. Саме херувими першими сповістили про прихід немовляти Ісуса Христа. Його поява на світ петербурженка Наталія Луговська святкує по-особливому, адже сьоме січня і її день народження теж.

Наталія Луговська, мешканка м Санкт-Петербурга:

- Тому я завжди вірю, що в це свято збудуться всі мої бажання. І не тільки мої - але і всієї моєї родини.

Один з найяскравіших, але тепер вже майже забутий обряд Різдва - колядки. У старовинному особняку на набережній в деталях розкажуть про те, як правильно славити Христа піснями і танцями. Звичайно, головний сенс наступаючої ночі - це саме Різдво. Початок нового літочислення і неодмінною віри: сьогодні відбудеться диво! І навіть той, хто не ходить до церкви, поспішає запалити свічки. У надії на те, що диво обов'язково загляне на вогник.

(Відеоматеріал підготували: Олена Матвєєва, Олександр Чалка)

назад назад

24976

Яким було Різдво в старому Архангельську?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация