Попередні підсумки виборів на Україні: казкарі і фальсифікатори

Київ, 24 жовтня.

Минулі вибори в місцеві органи саме управління не користувалися великою популярністю на сході України. На думку політолога Олександра Дудчак це так, тому, що політичні партії, реально протистоять київським режиму, не були допущені до участі в них.

Згідно з даними Центральної виборчої комісії України явка на минулі в минуле воскресіння вибори місцевих органів самоврядування склала 46,6% від числа всіх зареєстрованих виборців. В цілому по країні найбільшу активність проявили жителі західних областей України, найменшу - населення сходу. Тож не дивно, що з цих останніх самий найменший відсоток явки був зафіксований в областях, по яких проходить лінія зіткнення між силами ЗСУ і ополченцями народних республік.

Так, в Донецькій області на вибори з'явилися тільки 31,7% виборців; в Луганській - 35,3%. У західних областях найбільше число виборців стало на ділянки в Тернопільській області - 56,5%. Також більше половини населення проголосували у Львівській (56,3%), Волинській (55,3%), Вінницькій (50,2%), Івано-Франківській (52,9%), Хмельницькій та Рівненських областях (50,8% в обох).

Всього, за даними ЦВК, отримали свої бюлетені і взяли у виборах участь 13 777 182 особи.

За даними «Комітету виборців України» на місцевих виборах було зафіксовано понад півтори тисячі фактор різних порушень, спроб фальсифікації і силового зриву виборів. Навіть при всій відомої традиційної порочності українських виборів, це робить останні вибори місцевих органів самоврядування одними з найбільш «брудних» виборів в історії України. Ряд політичних аналітиків, до яких звернулася НА «Харків», погодилися з цією оцінкою.

«Вибори в цьому році - самі фальшиві в історії пострадянської України», - заявив, наприклад, український політолог і економіст Олександр Дудчак.

Київ, 24 жовтня

Олександр Дудчак

Як вважає Олександр Дудчак, дані вибори не є особливо показовими по відношенню до реального ландшафту діючих на Україні політичних сил. Реальні опозиційні партії не були допущені до участі в них. Бути може, це пояснює той Невеликий ентузіазм, з яким на участь в них відгукнулися жителі сходу України.

Ще одна характеристика даної ситуації надійшла з вуст політолога Віктора Олевич.

«Україна має тривалу історію фальсифікації виборів. Махінації з голосами виборців, корупція на виборах - все це поставлено на широку ногу. Порушення у всіх українських регіонах - це не новина. Інша справа, що міжнародні спостерігачі, особливо спостерігачі із західних країн, представлять все так, що вибори на Україні, зрозуміло, пройшли з певними порушеннями, але вони були демократичними і досить спокійними », - заявляє експерт.

Віктор Олевич

Позиція самого ЦВК з даного питання, як правило, пояснює всю цю ситуацію або перекладаючи вину на членів міських виборчих комісій, звинувачуючи їх в «протизаконному бездіяльності», або ж технічними помилками в документації і схожими формальними причинами.

За останніми даними можна вже судити про результати виборів в деяких населених пунктах і областях України. Так, за попередніми підрахунками голосів у виборах на посаду мера Києва поки лідирує Віталій Кличко, він набрав понад 40% голосів виборців. На виборах до міської ради Києва, за попередніми даними, перемагає Блок Петра Порошенка.

За даними екзит-полів в Львові, як здається, переможе чинний градоначальник Андрій Садовий, а більшу частину місць в міській раді займе «Солідарність» з партіями «Свобода», «Самопоміч» та «батьковщина», що йдуть слідом за нею з деяким відривом. У Харкові перемагає в першому турі правлячий мер Геннадій Кернес. У Тернополі - Сергій Надал від партії «Свобода». У Миколаєві - кандидат від «Самопомочі» Олександр Сенкевич.

В Одесі, Ужгороді, Дніпропетровську, Запоріжжі та місті Хмельницький вже очевидно, що повинен буде відбутися другий тур виборів. В Одесі до другого туру виходять Олександр Боровик і Геннадій Труханов. В Ужгороді - це, скоріше за все, будуть Богдана Андрєєв і Михайла Качура. Дніпропетровську - Олександр Вілкул та Борис Філатов. Хмельницький - Олександр Симчишин і Костянтин Чернілевський. У Запарожье - Володимир Буряка і Микола Фролов.

У Лисичанську та Маріуполі вибори не відбулися. У першому випадку вони були визнані недійсними, у другому - були зірвані і перенесені на невизначений поки ще термін.

Іван Веріхов, художник Олександр Шпак.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация