«Популярна реформа». Янукович розігнав і перепризначив Кабмін

Президент Віктор Янукович почав давно назрілу адміністративну реформу. У ніч на 10 грудня на сайті глави держави з'явилися укази «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» та про звільнення членів Кабінету міністрів України - крім глави уряду Миколи Азарова, міністра фінансів Федора Ярошенка, міністра юстиції Олександра Лавриновича, міністра охорони здоров'я Зиновія Митника, міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова і міністра оборони Михайла Єжеля. Наступними указами Янукович перепризначив всіх колишніх віце-прем'єрів і частина колишніх міністрів на «реформовані» посади.

Тепер в державі замість двадцяти буде шістнадцять міністерств: аграрної політики і продовольства; внутрішніх справ; екології та природних ресурсів; економічного розвитку і торгівлі; енергетики та вугільної промисловості; іноземних справ; інфраструктури; культури; надзвичайних ситуацій; оборони; освіти і науки, молоді та спорту; охорони здоров'я; регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства; соціальної політики; фінансів; юстиції.

Першим віце-прем'єр-міністром залишився Андрій Клюєв, йому ж довірили Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Борису Колеснікову, крім поста віце-прем'єра, віддали керівництво Міністерством інфраструктури. Віце-прем'єр Віктор Тихонов отримав Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Віце-прем'єр Сергій Тігіпко - Міністерство соціальної політики.

Міністром надзвичайних ситуацій був перепризначений Віктор Балога. Микола Злочевський очолив своє ж Міністерство охорони навколишнього середовища, але перейменоване в Міністерство екології та природних ресурсів. Міністр палива та енергетики Юрій Бойко став міністром енергетики та вугільної промисловості. Міністром культури став Михайло Кулиняк, який був раніше міністром культури і туризму. До вчорашнього дня міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк став міністром аграрної політики і продовольства. Колишнього міністра освіти і науки Дмитра Табачника Президент призначив міністром освіти, науки, молоді і спорту.

В результаті реорганізації та ліквідації міністерств посад позбулися колишній глава міністерства транспорту і зв'язку Костянтин Єфименко, колишній міністр промислової політики Дмитро Колесніков, колишній міністр праці і соціальної політики Василь Надрага, міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Равіль Сафіуллін, міністр Кабінету міністрів Анатолій Толстоухов, міністр з питань житлово-комунального господарства Юрій Хіврич, міністр економіки Василь Цушко, міністр регіонального розвитку і будівництва Володимир Яцуба та міністр уго ьной промисловості Юрій Ященко. Можливо, вони отримають нові посади. Так, Президент ще раніше запропонував Верховній Раді призначити Цушка головою Антимонопольного комітету.

Крім міністерств, центральних органів виконавчої влади будуть представлені службами, агентствами та інспекціями. Як передбачається, служби надаватимуть послуги та експертну допомогу, агентства будуть управляти державною власністю, а інспекції - здійснювати контроль. На міністерства будуть покладені функції планування державної політики в відведених їм сферах діяльності, керувати роботою підконтрольних їм агентств, інспекцій і служб.

Указом Президента працюють такі служби: авіаційна; автотранспортна; архівна; ветеринарна і фітосанітарна; виконавча; казначейська; митна; міграційна; пенітенціарна; податкова; пробірна; реєстраційна; санітарно-епідеміологічна; автомобільних доріг; геології та надр; гірничого нагляду та промислової безпеки; експортного контролю; з питань інвалідів та ветеранів; зв'язку; інтелектуальної власності; молоді та спорту; морського і річкового транспорту; статистики; технічного регулювання; лікарських препаратів і контролю за наркотиками; з питань захисту особистих даних; з питань протидії ВІЛ-інфекції / СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам; фінансового моніторингу. Всього - 28.

Тринадцять агентств: водних ресурсів; екологічних інвестицій; енергоефективності та енергозбереження; з інвестицій та управління національними проектами; з питань науки, інновацій та інформації; земельних ресурсів; лісових ресурсів; резерву; рибного господарства; з питань кіно; з управління державними корпоративними правами та майном; з управління зоною відчуження; космічне агентство.

Сім інспекцій: архітектурно-будівельна; екологічна; сільського господарства; техногенної безпеки; з питань праці; ядерного регулювання; фінансова.

Також діють Адміністрація Державної прикордонної служби; Адміністрація Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації; Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг; Національне агентство з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та реалізації інфраструктурних проектів; Пенсійний фонд.

Як центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом виділені: Антимонопольний комітет; Державний комітет телебачення і радіомовлення; Фонд державного майна.

Крім того, глава держави ліквідував Державний комітет з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду - його функції перейшли Державній службі гірничого нагляду та промислової безпеки і Державної інспекції техногенної безпеки. Немає відтепер Вищої атестаційної комісії, чиї функції передані Міністерству освіти і науки, молоді та спорту. Спочили Інститут національної пам'яті, Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва і Державного комітету у справах національностей та релігій.

Крім того, Янукович доручив Кабміну «вирішити в установленому порядку питання щодо ліквідації Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі», чим немало потішив широкий загал.

Також уряду належить «здійснити в місячний термін заходи щодо створення державного господарського об'єднання« Укроборонекспорт »з державних підприємств, які здійснюють господарську діяльність у сфері розроблення, виготовлення, реалізації, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової і спеціальної техніки та боєприпасів, беруть участь у військово-технічне співробітництво з іноземними державами ».

Згідно з указом Президента, Андрію Клюєву будуть підпорядковані Державна служба експортного контролю, Державна служба статистики, Державна служба технічного регулювання, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження, Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами, Державне агентство резерву, Державне агентство з управління державними корпоративними правами та майном.

Борису Колеснікову - Державна авіаційна служба, Державна автотранспортна служба, Державна служба автомобільних доріг, Державна служба зв'язку, Державна служба морського та річкового транспорту, Національне агентство з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та реалізації інфраструктурних проектів.

Віктору Тихонову - Державна архітектурно-будівельна інспекція.

Сергію Тігіпку - Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Державна інспекція з питань праці, Пенсійного фонду.

Миколі Присяжнюку - Державна ветеринарна та фітосанітарна служба, Державне агентство земельних ресурсів, Державне агентство лісових ресурсів, Державне агентство рибного господарства, Державна інспекція сільського господарства.

Анатолію Могильову - Державна міграційна служба.

Михайлу Кулиняку - Державне агентство з питань кіно.

Віктору Балозі - Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки, Державне агентство з управління зоною відчуження, Державну інспекцію техногенної безпеки.

Дмитру Табачнику - Державна служба інтелектуальної власності, Державна служба молоді та спорту, Державне агентство з питань науки, інновацій та інформації.

Зиновію Митнику - Державна санітарно-епідеміологічна служба, Державна служба з лікарських препаратів і контролю за наркотиками, Державна служба з питань протидії ВІЛ-інфекції / СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам.

Миколи Злочевського - Державна служба геології та надр, Державне агентство водних ресурсів, Державне агентство екологічних інвестицій, Державна екологічна інспекція.

Федору Ярошенку - Державна казначейська служба, Державна митна служба, Державна податкова служба, Державна пробірна служба, Державна служба фінансового моніторингу, Державна фінансова інспекція.

Олександру Лавриновичу - Державна архівна служба, Державна виконавча служба, Державна пенітенціарна служба, Державна реєстраційна служба, Державна служба з питань захисту особистих даних.

Згідно з указом Януковича, в процесі ліквідації, реогранізації центральних органів виконавчої влади кількість службовців в них має бути скорочено не менше, ніж на тридцять відсотків. Не менш, ніж на п'ятдесят відсотків Президент розпорядився скоротити штат секретаріату Кабміну.

На нещодавній прес-конференції в Кабінеті міністрів міністр фінансів Федір Ярошенко повідомив, що проектом державного бюджету на 2011 рік передбачено скорочення витрат на держапарат більш, ніж на тринадцять мільярдів гривень, і це - без урахування адміністративної реформи. Чому без урахування - міністр не уточнив.

«ОстроВ»


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация