ПОРАДИ ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ: що робити, якщо трилітка вередує і проявляє агресію?

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ: що робити, якщо трилітка вередує і проявляє агресію?

Фото з сайту mombaby.tw

На гарячу лінію Гуманітарного штабу Ріната Ахметова продовжують надходити звернення від батьків, які потребують кваліфікованого раді психолога. Один з них - від мами 3-річного малюка:

«З моїм сином останнім часом щось відбувається. Йому 3,5 року. Він був дуже спокійним, слухняним хлопчиком. З ним ніколи не було ніяких проблем. Зараз, як біс вселився. Постійно вередує, не слухає, свариться з усіма членами сім'ї, вередує. Пару раз навіть замахувався на мене. Що з ним? Як правильно поводитися з дитиною? »

Про те, що робити, в такій ситуації, розповіла Марина Сорокіна, координатор Психологічної служби Гуманітарного штабу:

«Якщо Ви обстежили малюка, і він абсолютно здоровий, то зараз, схоже, дитина проживає один з нормативних вікових криз. Так званий, криза 3-х років. Ця криза характеризується сім'ю проявами:

  • негативізм
  • упертість
  • норовистість
  • протест-бунт
  • деспотизм
  • знецінення
  • свавілля.

Найулюбленіша фраза дитини в цьому віці - «Я сам!». Криза 3-х років, як і всі нормативні вікові кризи, необхідний для розвитку дитини. Це криза виділення свого «Я», перегляд старої системи соціальних відносин. У цей період дитині властиво бунтувати через сформовані норм виховання. Він активно прагне до самостійності. Найважливіше для нього зараз -виявляється свою особистість. Поведінка дитини не тільки мотивується змістом ситуації, а й відносинами з іншими людьми.

Що ж робити батькам? Перш за все запастися терпінням. Ставтеся до дитини, як до рівного людині. Дозволяйте робити посильні йому справи, самостійно. Якщо бачите, що не справляється, запропонуйте допомогу. Якщо ваш малюк хоче, скажімо, одягатися сам, залиште час в запасі, щоб не довелося його квапити.

Дуже важливо дотримуватися режиму дня. Навчіться перемикати увагу дитини. Використовуйте негативізм у власних цілях. Скажімо, якщо на вулиці прохолодно, а ви впевнені, що дитина відмовиться одягати шапку, запропонуйте вийти на прогулянку без неї.

Якщо дитина вередує, не лайте, а постарайтеся відвернути його. Займайтеся творчістю з вашим малюком. Малюйте, ліпіть, грайте з піском. Це допоможе йому впоратися з емоціями. Говоріть з дитиною про його переживаннях і почуттях, називаючи їх «Я бачу, що ти зараз злишся». Так ви дасте знати малюкові, що розумієте його почуття і приймаєте його ».

Щоб зв'язатися з психологами, які пройшли курс «Травма війни», необхідно заповнити форму онлайн-звернень або зателефонувати на безкоштовну гарячу лінію Штабу 0800 509 001.

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА БАТЬКАМ: що робити, якщо трилітка вередує і проявляє агресію?
Що з ним?
Як правильно поводитися з дитиною?
Що ж робити батькам?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация