Поради від імама Центральної Белекской мечеті (Туреччина) для відпускників

Рамазан - благословенний місяць терпіння, прощення, любові і милосердя

Отже, в мусульманському світі почався тридцятиденний пост - Ораза. Він проходить в благословенний місяць Рамазан, коли був посланий Священний Коран і, як відзначають служителі ісламського духовенства, саме в цей місяць відкриваються ворота раю, і рясна милість Всевишнього Аллаха проливається на Його рабів. Серед туристів, відпочиваючих зараз на узбережжі Середземного моря в Туреччині, чимало громадян Казахстану, в тому числі тримають Ораза. Ми попросили імама Центральної Белекской мечеті Сулеймана Йилдирима (Suleyman YILDIRIM, Belek Merkez Cami Imam Hatibi) відповісти на питання, що цікавлять наших користувачів.

- Вельмишановний імам, в чому призначення Священного місяця Рамазан для віруючих мусульман?

- Дозвольте, по-перше, привітати всіх мусульман Казахстану з настанням Священного місяця Рамазан - місяці прощення та милосердя! Ми з братами-мусульманами вашої країни завжди підтримуємо зв'язок, розвиваємо співпрацю. У вас в Казахстані побудували мечеть, точно не пам'ятаю, де і вони приїжджали до нас, брали у нас Коран.

У цьому місяці по милості Аллаха посилається незліченну кількість благ. Ми любимо і поважаємо всіх мусульман і всі мусульмани люблять і поважають один одного. У мусульманському світі немає поділу, що це казахстанські мусульмани або турецькі і так далі. Всі мусульмани брати. Ми любимо і поважаємо весь казахстанський народ і бажаємо казахстанському народові добре провести Священний місяць Рамазан, щоб все мусульмани тримали Ораза з радістю, любили Аллаха і робили добрі справи в ім'я Всевишнього, заслужили Його достаток.

Ми теж, звичайно, тримаємо Ораза, адже Священний місяць Рамазан - це великий, найбільший мусульманське свято і він йде тільки один раз в році і відзначається у всьому світі всіма віруючими мусульманами. Тому ми чекаємо його з радістю і з радістю зустрічаємо, тримаємо пост, читаємо Коран, як можна більше виявляємо старанності в поклонінні Всевишньому, і дотримуємося інші веління Аллаха. Рамазан для нас щастя, благо.

Також ми будемо молитися за всіх, хто живе бідно, за хворих і допомагати їм заради Аллаха. Всевишній карає нам допомагати всім нужденним, давати милостиню і особливо під час Рамазана, підтримувати їх і словом, і ділом, щоб усім навколо нас було добре, щоб ми любили один одного, дбали один про одного, були терпимими один до одного, допомагали, коли нам важко. Піст - це поклоніння Аллаху, виконання Його волі з покорою і покорою. Крім цього, це зміцнення духу і тіла, адже вже давно відомо, що ораза дуже корисна з медичної точки зору, очищає організм. Якщо коротко, Рамазан - благословенний місяць терпіння, прощення, любові і милосердя.

- Чому ж тоді багато терактів, що здійснюються в світі, пов'язують з ісламом?

- Це неправильно, що тероризм і релігійний екстремізм пов'язують з ісламом. Іслам до цих явищами не має ніякого відношення. Просто ті, хто їх робить, прикриваються ісламом. Той, хто свято вірить в Аллаха, читає намаз, ходить в мечеть, вчить Коран, ніколи не піде на вчинення терористичних актів. Іслам любить світ і бажає, щоб всі люди жили мирі та злагоді, в любові.

- Кому можна давати милостиню?

- Я вже сказав - тим, хто живе бідно. Мечеть у нас такі гроші не бере, це треба давати тільки нужденним.

- Кому з мусульман, наприклад, з відпочиваючих на морі, можна не тримати Ораза?

- Той, хто хворий, у кого нездужання і він приймає ліки або хто знаходиться в дорозі, ті можуть не тримати пост, але потім, після повернення додому або після одужання, людина обов'язково повинна заповнити пропущені дні. А якщо він нормальний, здоровий, то треба тримати.

Перебуваючи на відпочинку за кордоном, де б це не було, мусульмани можуть тримати Ораза так само, як і у себе на батьківщині, в Казахстані. Можуть приходити до нас в мечеть, і тут ніяких проблем, перешкод немає, у всьому світі ораза тримається однаково. Розклад намазу за місцевим часом можна взяти в найближчій мечеті або в посольстві.

- А також в будинках відпочинку або в готелі, це я знаю з особистого досвіду. Я попросила в готелі в Анталії роздрукувати мені розклад намазу і мені це зробили швидко, за п'ять хвилин.

- Так, віруючі мусульмани читають намаз п'ять разів на день, і тримають Ораза, де б вони не були і в цьому Аллах не робить їм ніяких перешкод. Навпаки, допомагає.

- Якщо людина цілий день, з ранку до вечора, буде знаходитися в море, то чи буде це порушенням Ораза?

- Ні, не буде, він може купатися під час Ораза, це не буде порушенням.

- А якщо під час купання ненавмисно проковтне воду, то це буде вважатися порушенням?

- Нічого за це не буде. Якщо випадково, то це не вважається порушенням, він може далі тримати Ораза. Піст не буде порушений і в тому випадку, якщо у вухо потрапить вода, або в горло. Треба просто виплюнути цю воду і все, не ковтати.

- Шановний імам, зараз найспекотніший місяць липень, пік спеки. Як при цьому можна тримати Ораза?

- Головне, чисте щирий намір тримати. Якщо людина захоче тримати від щирого серця і від щирого серця, то Аллах допомагає. Жарко, холодно - Бог всім допомагає, хто тримає.

- У вашій мечеті я бачу дуже багато дітей. Що вони тут роблять, чим займаються?

- Ми намагаємося з дитинства прищеплювати своїм дітям любов і віру у Всевишнього Аллаха, тому вони постійно приходять до нас під час шкільних канікул, вчать Коран, отримують духовні знання. Тобто ми займаємося ще й духовним вихованням наших дітей, підростаючого покоління, і це процес безперервний, тому в мечеті багато різних дітей. Вони наша радість, наше майбутнє і ми хочемо, щоб вони жили з Аллахом в серце, свято вірили в Нього і любили Його, жили по Його велінню, а також вірили в Пророка Мухаммада, хай благословить його Аллах і вітає. Як кажуть у нас, хороша людина - хороший мусульманин.

- Хто веде заняття в мечетях?

- Імами.

- З якого віку дитина може прийти в мечеть?

- З будь-якого. У нас немає такого, щоб тобі, наприклад, виповнилося двадцять і ти все, кинув навчання, пішов. У нас навіть в 60 років люди приходять в мечеть і отримують знання. У мечеть можна прийти і в 5 років, і в 10, і в 30, і в 70 ... Тобто у нас немає вікового обмеження, до нас можна прийти в будь-який час, в будь-якому віці, ми ніколи не скажемо, немає.

- Чим ще займаються діти в мечетях, крім вивчення Знань Всевишнього?

- Займаються спортом, грають в футбол, волейбол. Ми хочемо, щоб наші діти були здоровими і фізично, і духовно, багато уваги приділяли самовдосконалення.

- Як можна наблизитися до Аллаха?

- Щоб наблизитися до Аллаха, треба завжди старанно молитися, читати Коран, свято вірити у Всевишнього, любити Його, виконувати Його заповіді і тоді ви наблизитися до Нього.

- Рахмет, вельмишановний імам, за інтерв'ю. Нехай Аллах буде вами задоволений!

Нехай Аллах буде вами задоволений

Торгин Нурсеітова

(Перекладач Наріман Карімов)

Алмати - Анталія (Белек)


Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!

Вельмишановний імам, в чому призначення Священного місяця Рамазан для віруючих мусульман?
Чому ж тоді багато терактів, що здійснюються в світі, пов'язують з ісламом?
Кому можна давати милостиню?
Кому з мусульман, наприклад, з відпочиваючих на морі, можна не тримати Ораза?
Якщо людина цілий день, з ранку до вечора, буде знаходитися в море, то чи буде це порушенням Ораза?
А якщо під час купання ненавмисно проковтне воду, то це буде вважатися порушенням?
Як при цьому можна тримати Ораза?
Що вони тут роблять, чим займаються?
Хто веде заняття в мечетях?
З якого віку дитина може прийти в мечеть?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация