Поради з інвестування грошей згідно Талмуду

Я чув, що в Талмуді описується те, як правильно інвестувати гроші.

Чи справді єврейський звід правил наказує індивідуальну інвестиційну політику?

Мудреці Талмуда дають безліч корисних практичних порад і духовних настанов, в числі яких є і питання інвестування Мудреці Талмуда дають безліч корисних практичних порад і духовних настанов, в числі яких є і питання інвестування. Особливо виділяється тема диверсифікації коштів з метою уникнення ризику. У Мідраші цей принцип показаний на прикладі праотця Якова, який розділив свою сім'ю на два табори, коли йому загрожувало напад.

Рав Хійя Раббі стверджував, що Тора вчить розумного зберігання своїх грошей, а саме - не класти їх все в одне місце. На чиєму прикладі ми вчимося цьому? На прикладі Яакова, про який написано так: «І розділив він людей своїх, отари, стада і верблюдів на два табори, і сказав він" Якщо Есав обрушиться на один з таборів і знищить його, другий табір вціліє і звернеться до втечі "». ( «Береш» 32: 8-9) (1)

В іншому уривку Талмуда дається ще більш чіткий рада:

Маарша (Відомий автор коментарів до Талмуду в 17 столітті) пояснює фінансове обгрунтування такого поділу, грунтуючись на сьогоднішніх відомих нам принципах: земля - ​​надійне вкладення, тому що вона ніколи не втратить свою цінність, однак прибуток з неї мала; товарообіг має найвищу прибуток, але при цьому у нього найвищий ризик; і нарешті, якась частина коштів повинна зберігатися в готівці на випадок непередбачених потреб.

З міркувань різних авторів ми бачимо, що правило трьох частин не є якимось терміновим і складним зобов'язанням, а скоріше служить основним методом інвестиційної диверсифікації з урахуванням довгострокової безпеки, довгострокового прибутку і термінових потреб. Рабини не займалися консультаціями по вкладенню грошей, скоріше вони направляли наш грошовий потік в релігійне русло.

Розумне інвестування - це частина релігійного ідеалу стриманості, ощадливості, і, в цілому, придбання здатності планувати своє життя.

Рамбам пояснює:

"Людині не можна віддавати все своє майно або відрікатися від нього, стаючи таким чином тягарем для інших, також не повинен він продавати землю [виробничі активи] або купувати будинок [виключно для своєї вигоди], не слід і продавати свій будинок [це довговічне майно] в обмін на рухоме майно. Також не потрібно укладати угоди за участю коштів від продажу будинку [ризикувати своїм житлом заради бізнесу]. . . Основна мета - зробити своє майно ефективним, замінити тимчасове на довговічне. Не варто гнатися за отриманням короткочасної вигоди, інакше можна отримати в даний момент менше і надалі втратити більше ".

Після фінансової кризи багатьом людям стало зрозуміло, що так звана інвестиційна індустрія насправді не була орієнтована на довгострокове підвищення якості нашого життя, вона, навпаки, була спрямована на те, що засуджує Рамбам - швидкий заробіток і миттєві винагороди. Рабинів не цікавили подробиці нашого інвестиційного портфоліо, вони перш за все хотіли налагодити загальний підхід до життя, який відбивається в тому самому портфоліо.

ДЖЕРЕЛА:

(1) Мидраш Береш рабба на «Буття» 32: 8; (2) вавилонський Талмуд Бава Меція 42а; (3) Кодекс Маймоніда, Матеріальні права, 5:12. Глоси Hagahot Maimoniot посилаються конкретно до правилу трьох частин в даному контексті.

Чи справді єврейський звід правил наказує індивідуальну інвестиційну політику?
На чиєму прикладі ми вчимося цьому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация