Поради по інкубування гусячих яєць. Suro 20 - Кращі відповіді

"... ніде не знайшла рад по інкубування гусячих яєць ... протеворечівих інформація, побоялася користуватися ..."
Так, замало пишуть ті, хто тримає гусенят. Давно написали. Шкода, тільки зараз натрапила на ваше запитання. Але, може бути, кому-то ще стане в нагоді.
Правильно, що боїтеся, значить, гусенята хороші у вас будуть! Більше довіряйте своїй інтуїції, це як зі своєю дитиною. Важко бути мамою-гусинкой, по собі знаю.
"... яйця потрібно ставити гострим кінцем в низ ... або тупим?"
Тут потрібно точно розуміти пристрій яйця і вилуплення пташеняти.
Лапки пташеня формуються в гострому кінчику, а головка, дзьоб - в тупому кінці.
Якщо раптом трапилося розвиток інакше, це можна легко перевірити в теплій воді з марганцівкою (щоб не потрапила інфекція через пори до зародка): там, де повітряний мішок, голова - яйце тим кінцем і спливає вгору.
Якщо зародок почав розвиватися головою в гострий кінець - це погано, аномалія, яка ускладнить проклёв, може навіть допомагати доведеться, надколупивать шкаралупу при проклёве більше доби, інакше задихнутися може.
В гнізді гусинка дно робить мисочку, яйця під силою тяжіння важким, гострим кінцем зісковзують в центр, а тупим з повітряною камерою - вгору, так і лежать злегка нахилені, не зовсім горизонтально. Це для пташеняти найкраще положення. Щоб зародок НЕ присох до стінки, гусинка яйця постійно орудує, за годину один-два рази перетаптивается в гнізді, лапами перевертає і змінює яйця місцями.
"Яйця потрібно мити перед закладкою в інкубатор?"
Не треба мити! Вірніше - дуже не бажано. Тут головне зрозуміти ось що: гніздо має бути чистим і яйце теж має бути білим, матовим, злегка шорстким, свіжим, краще добовим, і чистим. Мастило про знесення як клейстер закриває пори на час від сторонніх небажаних проникнень запахів, інфекцій. Але якщо вже яйце сильно забруднена, його треба помити, інакше від посліду на шкаралупі, та ще й в теплі за чотири тижні точно загине від зараження. Приготуйте теплу воду з марганцівкою рожевого кольору, дуже брудне можна зачистити зубною щіткою з дитячим милом. Бажано проточною водою і якомога швидше. Терти дуже обережно, шкаралупа - це не тарілка, вона тонка і крихка, пориста і пухка. промити чистою теплою водою і промакнуть серветкою, можна паперової. Ну згадайте, як ви дитини купаєте і витираєте! Теж саме.
"Температура? Чи можна та яка запрограмована в інкубаторі, або не можна? У джерелах вказана різна температура"
Інструкції пишуть механіки і академіки, а вони іноді живих гусенят і не бачили жодного разу в житті.
Наведу в скороченні цитату з інтернету, давно скачала, вже не пам'ятаю, де, перевірено на практиці, написано забагато, але варто виникнути:
Ембріон може розвиватися при температурі повітря від 27 до 43. С. Якщо вона низька, розвиток йде повільно, термін інкубації розтягується, а при дуже низькій температурі зародок розвивається неправильно і незабаром гине. Температуру 41-43 С зародок може пережити не довго і не в усі дні інкубації. У перші години інкубації яйце без негативного впливу на ембріон переносить нагрівання навіть до 47С, але не довше ніж на кілька хвилин. Межі температури повітря близько яєць, в яких розвиток проходить нормально 37-40 оС. Рівень температури залежить від того, чи вся поверхня яєць нагрівається рівномірно. Якщо джерело тепла знаходиться зверху, як у гнізді квочки, то температура повітря біля вершини може досягати 39-40 С. При рівномірному обігріві яєць з усіх боків верхня межа температури повітря повинен бути не вище 38,5. Чим ближче температура до верхньої межі, тим інтенсивніше йде розвиток. Така залежність найбільш ясно виражена на початку інкубації, коли ембріон не має своєї постійної температури і на підвищення зовнішньої температури реагує прискореним обміном речовин і більш швидким зростанням. Однак дуже сильне нагрівання яєць веде до неправильного розвитку. В період з 12 год до 5 діб інкубації висока температура сприяє появі каліцтв. У більш старшому віці у ембріонів каліцтв вона не викликає, але призводить до загального перегріву і пов'язаним з ним захворювань.
У другій половині інкубації висока температура вже не прискорює, а гальмує зростання зародка. Низька температура в будь-який період інкубації затримує ріст і розвиток ембріона. Якщо дія її недовго або зниження незначно, то розвиток не порушується. Сприятливо позначається на розвиток зародка періодичні зниження температури, охолодження яєць, що буває при природній інкубації. При охолодженні яйця вміст його стискається сильніше, ніж шкаралупа. В результаті через пори в яйце засмоктується повітря, відбувається більш інтенсивне дихання ембріона.
Ось. Коротше: 28-29 градусів для гусенят - саме те. Решта - перевищення і заниження дано для заспокоєння, щоб не панікувати, якщо раптом буде на пару хвилин більше або менше. Краще недогріти, ніж перегріти. Недогріти на день-два довше пролежать в інкубаторі, але зате не буде каліцтв, як від перегрітих, яким не вистачило повітря і поживних речовин через інтенсивне дихання.
Граничні для виживання: менше 25 градусів якщо буде більше п'ятнадцяти хвилин - можете викинути, розвиток безповоротно зупинилося. Якщо перегрів 35 градусів буде більше десяти хвилин - пташеня загине.
При випадковому невеликому перегрів швидко охолодити можна опустивши в прохолодну воду. Це як дитина з температурою в сорок градусів, якого обкладають льодом, можете не боятися заморозити, інакше загине. Не перестарайтеся тільки, не забувайте: яйце сильно трясти і різко перевертати не можна - зародок відірветься! І взагалі - все, що робите з гусенятами, треба робити плавно, спокійно, обережно, з любов'ю і посмішкою.
"Що з охолодженням, обприскуванням - це необхідно, або досить виставити% зволоження на інкубаторі?"
Ну хто ж вам скаже, треба обприскувати чи ні! Це ж треба бачити ваш інкубатор і умови в ньому! Суть така: у яйця є пори, через них відбувається дихання і втрата вологи. Буде сильно сухо - висохне пташеня, буде сильно волого - загніет. Менше 60% - це сухо, більше 80% - волого. Зазвичай тарілку ставлять з водою ближче до лампи. Купіть невеликий вологомір, кругла пластикова коробочка зі стрілкою, варто рублів п'ятдесят, працює відмінно. Ідеально, звичайно, гігрометр з двома термометрами, вологим і сухим, але це якщо ви дисертацію писати будете. Подивитися вкладення 1806112
Це мої гусяткі.
Успіхів!

Або тупим?
Quot;Яйця потрібно мити перед закладкою в інкубатор?
Quot;Температура?
Чи можна та яка запрограмована в інкубаторі, або не можна?
Quot;Що з охолодженням, обприскуванням - це необхідно, або досить виставити% зволоження на інкубаторі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация