Поради, хитрості, практичні уроки: відео

  1. Навчальні відеосюжети
  2. Поради, хитрості, практичні уроки від членів Церкви
  3. Поради від професіоналів
  4. відеофрагмент
  5. з'єднання
  6. кадрування
  7. формати
  8. інтерв'ю
  9. освітлення
  10. Емблеми та авторські права
  11. музика
  12. люди
  13. Згоди і дозволу
  14. Звук і сторонній шум
  15. Церковні моральні норми
  16. Технічні засоби
  17. храми
  18. текст
  19. штативи
  20. Типи планів зйомки
  21. Баланс білого.
  22. Поділіться своїми порадами

Навчальні відеосюжети

основи відеозйомки

Якщо у вас є питання про основи створення відеосюжетів або про авторське право, подивіться чотири відеосюжети, створені Департаментом зі зв'язків з громадськістю Церкви, на наступні теми: освітлення, фотозйомка, відеозйомка, авторські права і торгові марки.

Поради, хитрості, практичні уроки від членів Церкви


Ви можете поділитися відмінним радою? Підготуйте про це відеоматеріал і уявіть його нам. Якщо він нам підійде, то тут ми помістимо посилання на відеосюжети, щоб дати можливість іншим людям переглядати приклади.

Поради від професіоналів

Зйомка відеоматеріалу для церковного використання

відеофрагмент

Якщо ви надаєте «відеофрагмент», він повинен тривати не менше 20 секунд. При зйомці відеофрагменту бажано використовувати ефекти зміни масштабу зображення або панорамної зйомки, але стежте за тим, щоб «наїзд» і зміщення камери відбувалися плавно.

Відпрацюйте цей поступ під час зйомки кілька разів, щоб у вас вийшло кілька фрагментів на вибір. Пробуйте з'єднувати окремі уривки. Відображуйте об'єкти або людей, поєднуючи фрагменти, зняті під різним кутом, в певній послідовності (наприклад: бігун, що здійснює пробіжку).

з'єднання

Поєднуючи свої кадри, стежте за тим, щоб у кожного з них були мета і значення.

кадрування
  • Правило третин: Подумки ділите екран на третини. Центри уваги повинні розташовуватися на одному з перетинань ліній третин.
  • Запас висоти: Залишайте простір над вашим об'єктом, щоб не обрізати верхівку його голови.
  • Запас простору: Залишайте простір перед вашим об'єктом, коли він або вона говорить або якщо ваш об'єкт переміщається, і ви стежите камерою за його рухом.
рух
  • Панорама: Ефект горизонтального руху, що дозволяє змінити об'єкт фокусування або розширити його межі (без вертикального руху).
  • Нахил: Ефект вертикального руху, що дозволяє змінити об'єкт фокусування або розширити його межі (без горизонтального руху).
  • Зміна масштабу зображення: Наближення до вашого об'єкта або видалення від нього.

Будь-які рухи камери під час зйомок повинні бути плавними. Швидкі рухи камери можуть відволікати глядача і приводити до того, що зображення буде розмитим.
Тримайте камеру якомога більше стійко. Також, вибираючи обстановку для інтерв'ю або зйомки, стежте за тим, щоб ліхтарі або дерева «не виростають» з вашого об'єкта.
Примітка: Якщо ви не хочете, щоб під час інтерв'ю було видно обличчя людини, можна помістити позаду нього джерело світла для створення силуету.

формати

Перевага формати відео:

  • HD з роздільною здатністю 1080p
  • .mov (краще - з відеосжатія photo jpeg або motion jpeg)
  • .mp4 з відеосжатія h.264

Надавайте відео в найвищому дозволі, яке тільки можна отримати за допомогою вашої камери.

Бажаний якість звуку:

  • Стереозвук повинен бути повністю сумісний з монофонічним режимом.
  • Необхідна розрядність: 48kHz (16bit).
  • Звук повинен бути синхронізований з відеозображенням.

інтерв'ю

Організуйте зйомку інтерв'ю таким чином, щоб у вашого об'єкту було досить простору над головою і попереду.
Стійте з одного боку від камери, а людина нехай говорить, дивлячись прямо на вас. Після того, як ви задаєте питання, нехай людина робить паузу перед тим, як давати відповідь. Це надасть вам час для того, щоб в майбутньому, якщо буде потрібно, відредагувати матеріал.
Ще один спосіб організувати інтерв'ю - вести зйомку через плече або збоку від людини, що бере інтерв'ю, поміщаючи в кадр і того, хто бере інтерв'ю, і того, хто його дає. Це дозволить вам використовувати відео- і аудіозаписи питань, що задаються в інтерв'ю. Якщо ви не збираєтеся використовувати у відеосюжеті питання, пишіть в кадр тільки людини, яка дає інтерв'ю.

освітлення

При фото- або відеозйомки освітлення може вплинути на кадр в кращу або в гіршу сторону.
Ніколи не кладіть об'єкт зйомки між камерою і вікном, інакше об'єкт вийде темним. Також це допоможе запобігти відображення камери у вікні. Використовуйте тільки природне освітлення, якщо ваш об'єкт зйомки займає відповідне становище.
Якщо виходять тіні, то можна піднести світло близько до об'єкту зйомки, щоб запобігти їх виникненню, або використовуйте велике біле полотно або світловідбивачі, щоб світло падало на ваш об'єкт.

Емблеми та авторські права

Постарайтеся, щоб в кадр не потрапляли знаки, емблеми та практично ніякі малюнки на стінах (навіть зображення храмів і портрети Спасителя).
Допустимі деякі сімейні фотографії на стіні, але переконайтеся, що на них немає будь-якого роду емблем, торговельних марок чи фірмових знаків (на автомобілях, смартфонах, комп'ютерах, одязі і т.д.).

музика

З огляду на численні закони про авторські права, що захищають музикантів, композиторів і видавців, використовуйте музику, що належить Церкві, або вважається надбанням громадськості.
Ми працюємо над створенням контракту, що дозволяє композиторам і музикантам представляти їх власну музику разом з відеосюжетом. Поки цей контракт не готовий, використовуйте музику зі списку схваленої музики для відеоконкурсу.

люди

  • Знаходьте людей, впевнено почувають себе перед камерою.
    Люди, які нервують або стискають руки в замок, що не будуть виглядати в сюжеті невимушено. Надавайте своїм моделям час на те, щоб вони могли відчути себе зручно і розслабитися перед тим, як ви почнете робити знімки.
  • Відстежуйте відволікаючі фактори і усувайте їх.
    Якщо людина, яку ви збиралися брати в кадр, випадає з центру уваги через відволікаючих чинників, перейдіть і ведіть зйомку під іншим кутом. Слідкуйте за тим, щоб задній план не створював проблем. Якщо на задньому плані є відволікаючі деталі, ведіть зйомку з іншої позиції.
  • Слідкуйте за тим, щоб ті, кого ви знімаєте, були скромно одягнені. При необхідності використовуйте шпильки, щоб одяг залишалася скромною під час зйомки.
    Іноді вам нічого не залишається, як тільки заколоти шпильками одяг, щоб зробити її більш скромною перш, ніж почати зйомку.
  • Не сподівайтеся на те, що ви зможете щось поправити під час подальшої обробки матеріалів. Виправити щось під час зйомок зазвичай легше, ніж вносити зміни пізніше, в процесі обробки матеріалів.

Згоди і дозволу

Згоди будуть потрібні по всіх елементах представленої вами роботи. Бувають потрібні згоди на показ людей, які беруть участь у відеосюжеті (навіть людей з фотографій на стінах), згоди від батьків, згоди на використання картин, графічних зображень і музики, а також дозволу на зйомку відомих місць. Надайте всі згоди, необхідні для публікації вашого відеосюжету.

  • Згода учасника зі згодою батьків
  • Дозвіл на зйомку

Звук і сторонній шум

Намагайтеся по можливості використовувати тільки зовнішній мікрофон. Якщо ви розраховуєте на мікрофон, вбудований в камеру, то повинні знаходитися на відстані не більше трьох метрів від об'єкта, щоб мікрофон міг досить добре вловлювати звук.
Вимкніть всі джерела стороннього шуму, комп'ютери, вентилятори. Закрийте двері, щоб сторонній шум не проникав у помешкання. Щоб запобігти відлуння, повісьте по периметру кімнати ковдри. Якщо ви робите запис голосів за кадром, візьміть дві подушки, поставте їх у формі символу «V» і помістіть мікрофон в центр цієї конструкції, щоб отримати більш якісний звук.

Церковні моральні норми

У деяких історіях або сценаріях передбачається, що у людей будуть бороди, химерні прикраси, короткі рукава або щось ще для передачі певного образу або почуття, проте, по можливості, необхідно завжди дотримуватися церковним моральним нормам.
Будь відеосюжет, що виходить від Головного управління Церкви, незалежно від того, чи створений він Церквою або надано членами Церкви, буде сприйматися як відображення моральних норм Церкви. Перш ніж представити будь-якої відеосюжет, подивіться на нього з цієї точки зору і переконайтеся, що в ньому немає нічого такого, що суперечило б моральним нормам Церкви.

Технічні засоби

Важливо використовувати сучасні технічні засоби, але це може також обмежити термін придатності відеосюжету.
Пам'ятаєте старі телефонні трубки, розміром з цеглину? Що тут додати?
Важливо пам'ятати, що нам не просто потрібні ці відеофільми та відеофрагменти, але ми також потребуємо регулярному їх оновленні. Стільникові телефони і інші технічні засоби швидко застарівають - десь буквально за шість місяців, - а значить ми можемо використовувати ці відеофільми та відеофрагменти лише обмежена кількість часу. Ми потребуємо в нескінченному потоці відеофільмів і відеофрагментів із зображенням техніки.

храми

Перш за все, прогуляйтеся навколо храму і постарайтеся знайти найкращий ракурс.
Перш, ніж почати зйомку, витратьте час на те, щоб оцінити вид з різних кутів огляду. Шукайте ту саму точку, з якої міг би вийти прекрасний кадр.

текст

Якщо на відео є текст, його важко видалити. Будь ласка, не пишіть ніякого тексту на ваше відео. Якщо у вас є текст, який ви хотіли б накласти на зображення, вставити між фрагментами або розмістити у вигляді субтитрів, будь ласка, надсилайте його у вигляді документа в форматі Word.

штативи

Зйомка в стійкому положенні це те, що створює різницю між хорошим відеоматеріалом і відмінним відеоматеріалом. Завжди, коли у вас є така можливість, використовуйте штатив. Якщо у вас немає штатива, обіпріться на стіл або паркан, щоб надати стійкості відеозображення.

Типи планів зйомки

Знімаючи фільм, не забувайте використовувати численні типи планів зйомки для наданого вами відеоматеріалу. Коли ви надаєте кадри різноманітного виду, це дає можливість багаторазово використовувати відеоматеріал, а так само дозволяє краще розкрити сюжет.

  • ДП (дальній план)
    Об'єкт настільки віддалений, що його неможливо розгледіти. Часто використовується в якості установчого плану.
  • ОП (Загальний план)
    Об'єкт поміщається в кадрі в повний зріст, або займає в кадрі, по крайней мере, стільки місця, скільки видається зручним.
  • СП (Середній план)
    Відображає об'єкт частково або більш детально, все ще даючи уявлення про об'єкт в цілому.
  • КП (Крупний план)
    Проміжний варіант між середнім і надвеликих планом.
  • СКП (надвеликі план)
    Кадр зосереджений на певної межі або деталі об'єкта.
  • два об'єкти
    Зйомка, що охоплює двох людей, взятих в кадр також, як при середньому плані.
  • ПП (через плече)
    Погляд з-за спини або через плече людини на об'єкт, що представляє інтерес.

Баланс білого.

Різне освітлення має різну теплоту, і вам потрібно налаштувати баланс білого в камері. Кожен раз, коли ви змінюєте розташування камери, не забувайте встановлювати баланс білого. Уточніть параметри налаштування своєї камери для установки балансу білого.

Поділіться своїми порадами

У вас є секрет, за допомогою якого ви поліпшили якість своєї відеозйомки? Ми будемо раді, якщо ви поділитеся їм з нами!

надайте нам свій Відеопоради, а та надішліть нам лист по електронній пошті з коротким описом свого відеоматеріалу.

Пам'ятаєте старі телефонні трубки, розміром з цеглину?
Що тут додати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация