Порядок реєстрації іноземних громадян за місцем перебування: як зробити тимчасову прописку приїжджому громадянину на території рф, оформлення його дітей

  1. Підстави і мета реєстрації
  2. Терміни тимчасової прописки
  3. Категорії іноземців, які мають право на безвізовий в'їзд
  4. Процедура постановки на міграційний облік
  5. Порядок оформлення прописки за місцем перебування іноземців
  6. Реєстрація дітей громадян, які прибули на територію РФ
  7. Порядок оформлення тимчасової прописки для дітей іноземців
  8. Особливості та нюанси для трудових мігрантів
  9. Зняття іноземця з реєстраційного обліку
  10. Причини для відмови

Міграційний облік іноземців прибувають до Росії здійснюється на підставі регулюють процес законодавчих актів.

Вони зобов'язують іноземного громадянина пройти процедуру реєстрації щодо місця його фактичного перебування.

Отже, як зробити тимчасову реєстрацію для іноземних громадян?

...

Підстави і мета реєстрації

Основною метою обов'язкового обліку прибулих з-за кордону громадян є державна фіксація загальних відомостей про зупинених в певній місцевості особах приїхали з іншої держави.

Процедура здійснюється з метою недопущення безладу в діях прибувають осіб, а також ефективного забезпечення безпеки населення країни.

Головною підставою для обліку іноземців можна вважати його фактичне прибуття на територію РФ, яка не є місцем його проживання.

Російське законодавство домовляється про умови в'їзду осіб з території іноземних держав, визначає терміни реєстрації прибулих, вказує на особливості і нюанси при здійсненні реєстрації для різної категорії осіб, а також встановлює порядок проведення такої процедури.

Увага! З 1 жовтня 2017 року реєстрацію осіб, що прибувають з території інших держав, згідно з указом Президента Росії здійснюється в різних регіонах РФ територіальними відділеннями МВС, які взяли на себе всі функції скасованої цим рішенням ФМС.

Терміни тимчасової прописки

Однією з особливостей тимчасового обліку осіб які прибули в РФ є законодавче визначення тривалості реєстрації громадянина, які мають на увазі під собою:

  • Візовий порядок реєстрації.
    Визначається для осіб, які прибули з країн, з якими існує візовий режим. Термін знаходження громадянина на території Росії встановлюється на весь період дії отриманої в консульстві візи.
  • Безвізовий порядок реєстрації.
    Визначено для категорії іноземців, які прибули з країн, з якими встановлено безвізовий режим відвідувань. Термін перебування осіб в РФ обмежується періодом 90 діб.

Важливо! Виняток в періодах тимчасового перебування іноземців встановлюється для осіб, які прибули з країн, з якими підписані безвізові відносини, а самі відвідали країну суб'єкти мають дозвіл відповідних державних структур на здійснення трудової діяльності.

Категорії іноземців, які мають право на безвізовий в'їзд

Укладені урядом Росії угоди про здійснення обміну взаємними безвізовими поїздками, надає можливість законослухняним іноземним громадянам відвідувати РФ в безвізовому режимі.

Від необхідності тимчасової реєстрації звільняються деякі категорії іноземців прибувають до Росії з різними цілями:

  1. Особи, які є безпосередніми пасажирами і працівниками круїзних туристичних суден. Термін перебування в країні обмежений періодом в 72 години.
  2. Особи, які проживають в державах, з якими РФ укладені угоди, які здійснюють транзитне перетинання території Росії. Термін перебування обмежений 24 годинами. Ця умова діє з часу прибуття осіб в країну.
  3. Іноземці, які мають законодавче право на проживання в Росії. Такі особи мають підтверджене законодавством право особистого користування придатним для проживання приміщенням і можуть скористатися наданої їм можливістю отримання постійної прописки в РФ.
  4. Іноземні особи з дипломатичними і службовими паспортами.
  5. Особи, які беруть участь у спортивних змаганнях, культурних і масових заходах, наукових і ділових зустрічах, конференціях. Для людей цієї категорії передбачена видача організаторами заходів акредитаційних посвідчень.

Процедура постановки на міграційний облік

Міграційний облік має на увазі під собою певний порядок дій, який бере свій початок з повідомлення іноземцем протягом семи днів з дня прибуття одне з територіальних відділень МВС.

Реєстрація здійснюється після:

  1. Заповнення заяви встановленої форми на ім'я керівника територіального відділення МВС.
  2. Заповнення повідомлення про фактичне прибуття осіб іншої держави в РФ.
  3. Пред'явлення міграційних карт, необхідних для обліку віз та інших передбачених законодавством документів.

Довідка! Вся процедура реєстрації займає кілька днів, при наявності підтверджуючого документа про власність процес реєстрації займає не більше одного дня.

Порядок оформлення прописки за місцем перебування іноземців

Тимчасовою пропискою іноземців займається приймаюча сторона, що оформляє гостьові або робочі візи і подає документи в обумовлені законодавством строки - одна доба з дня приїзду громадян в країну.

Суб'єктами приймаючої сторони виступають цивільні особи, які мають постійне місце проживання в Росії, офіційні юридичні особи, де громадянин працює, навчається або перебуває.

Як оформити тимчасову реєстрацію іноземного громадянина?

Процес оформлення прописки передбачає наступні дії:

  1. Іноземець особисто повідомляє одне з регіональних відділень МВС про прибуття в Росію, або надсилає повідомлення поштою, за умови наявності поважної причини визначальною неможливість особистої присутності.
  2. Особа, для здійснення процедури прописки надає в відділення МВС такі документи:
    • Заява;
    • заповнене повідомлення фактичного прибуття в певну місцевість;
    • копія паспорта;
    • міграційна карта;
    • документ, законодавчо підтверджує наявний у громадянина вид на проживання;
    • дозвіл, яке засвідчує право іноземця на здійснення тимчасового проживання;
    • квитанція про оплату державного мита.

Тимчасова прописка здійснюється на термін дії гостьової або робочої візи, на період дії законодавчих документа, що надає право іноземцеві користуватися житлом, але обмежується терміном, який не перевищує дію отриманого дозволу на проживання.

Реєстрація дітей громадян, які прибули на територію РФ

Мети приїзду цивільних осіб в Росію різні.

Якщо вони пов'язані з працевлаштуванням і тривалим періодом проживання, то дуже часто існує необхідність брати з собою неповнолітніх дітей.

А далі, оформляти їх у дошкільні та загальноосвітні заклади.

Для здійснення цієї мети дитина обов'язково реєструється разом з дорослими за місцем фактичного проживання батьків, а в деяких випадках за місцем проживання одного з подружжя.

Порядок оформлення тимчасової прописки для дітей іноземців

Процедура прописки за місцем перебування неповнолітніх дітей прибули на територію РФ зі своїми батьками передбачає такі дії:

  1. Повідомлення батьками дитини або іншими законними представниками територіальне відділення МВС про прибуття на територію РФ неповнолітнього громадянина.
  2. Надання в МВС документів, що підтверджують особу, вік, родинні зв'язки або опікунство дитини.
  3. Внесення в графу заяви інформацію про який прибув з іноземцем дитину.
  4. Заповнення на людини, яка прибула громадянина встановленої форми повідомлення про його фактичне прибуття в РФ.

Довідка! Вся інша необхідна документація надається іноземцям на загальних встановлених для процедури реєстрації підставах.

Особливості та нюанси для трудових мігрантів

Трудова міграція - це нескінченний і безперервний процес, пов'язаний з матеріальними потребами населення в різних країнах світу, а також з можливістю реалізувати свої професійні якості на світовому ринку праці.

Але тимчасова реєстрація містить в собі деякі особливості та нюанси, які необхідно враховувати, перебуваючи на території РФ.

Однією з особливостей для трудових мігрантів, які перебувають на території РФ, є наявність при собі міграційної карти, яку громадянин на першу вимогу зобов'язаний пред'являти правоохоронним органам.

Ще одним нюансом отримання тимчасової прописки є наявність письмової згоди власника житла на проживання іноземця, а також збір за відведений короткий період всіх необхідних для реєстрації документів.

Неприємною особливістю тимчасової реєстрації буде навіть короткочасний виїзд іноземця з території РФ, йому необхідно знятися з обліку, а по приїзду знову пройти процедуру реєстрації.

Зняття іноземця з реєстраційного обліку

Зняття іноземців з реєстраційного обліку передбачається в наступних випадках:

  • перереєстрація за іншим місцем проживання;
  • закінчення дозволеного терміну проживання в приміщенні;
  • закінчення періоду відведеного на право користування житлом;
  • прийняття судового рішення про визнання тимчасової реєстрації недійсною;
  • смерть громадянина;
  • встановлений факт фіктивної реєстрації .

ВАЖЛИВО! Заява на зняття з обліку в більшості випадків подається самим іноземцем, а у виняткових випадках зацікавленими фізичними особами або юридичною особою. Облікові документи та всі необхідні відомості вносяться ГІС міграційного обліку.

Причини для відмови

Прибулі в країну особи звертаються із заявою про надання тимчасової реєстрації в одне з територіальних відділень МВС Росії. Після розгляду заяви її співробітники видають дозвіл або навпаки, мотивовану відмову.

Відмова в реєстрації передбачений законодавством і надається у випадках, пов'язаних:

Тимчасова реєстрація приїхали з-за кордону іноземців не відрізняється особливою складністю, але для її здійснення і легального перебування в країні необхідно бути ознайомленим з особливостями, вимогами і стежити іноземцям за новими правилами російського законодавства.

Отже, як зробити тимчасову реєстрацію для іноземних громадян?
Як оформити тимчасову реєстрацію іноземного громадянина?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация