Порядок перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам відповідно до Закону про пенсійну реформу

  1. По старому
  2. спецпенсії
  3. умови облямівки
  4. Правила перерахунку

Що приготувала пенсійна реформа працюючим пенсіонерам

Валентин Богунов, юрист

Кажуть, людина молода, поки молода його душа. І ні поважний вік, ні довга і насичена трудова біографія не змусять таку людину піти на заслужений відпочинок і повністю присвятити себе внукам, прогулянкам по старому тихому парку або розміреним бесідам з друзями біля під'їзду свого будинку. Заробивши право на пенсію, він буде продовжувати працювати. Поки вистачить сил ... Як буде виплачуватися пенсія працюючим пенсіонерам відповідно до Закону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» №3668-VI - спробуємо з'ясувати.


По старому

Перш за все, для тих пенсіонерів, хто працював до вступу в силу закону №3668-VI все залишається без змін: відповідно до абз.3 п.2 разд.II (Прикінцеві та перехідні положення) «порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам, встановлений цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким призначена пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) та які влаштувалися на роботу до набрання чинності цим Законом ».

У всіх інших випадках пенсія вже буде нараховуватися згідно з новим законом. До таких випадків належить, швидше за все, не тільки працевлаштування «молодого» пенсіонера після 1 жовтня 2011 року, а й перехід працюючого пенсіонера на будь-яку іншу роботу, адже процитована норма допускає і таке тлумачення.

Тепер той, хто відповідно до нового порядку може втратити при перерахунках істотну частину пенсії або щомісячного довічного грошового утримання, буде триматися за стару роботу.

спецпенсії

Перш за все це стосується так званих спецпенсій, передбачених законами «Про державну службу», «Про статус народного депутата», «Про прокуратуру», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про судоустрій і статус суддів».

Згідно зі змінами, внесеними до цих законів, виплата «спеціальних» пенсій буде здійснюватися лише після звільнення з роботи. Працюючим «спецпенсіонерам» пенсія буде нараховуватися в загальному поряд-ке - в розмірі трудової пенсії.

Так, що стосується суддів, то нова редакція ст. 138 закону «Про судоустрій і статус суддів» встановлює, що «виплата щомісячного довічного грошового утримання, призначеного відповідно до цієї статті, на період роботи на посадах, що дають право на його призначення або право на призначення пенсії в порядку і на умовах, передбачених законами ... припиняється. На цей період призначається і виплачується пенсія відповідно до закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Однак встановлені обмеження не торкнулися пенсій військовослужбовців. Механізм виплати пенсій працюючим військовим пенсіонерам не зазнав змін - вони отримуватимуть пенсії в повному розмірі незалежно від зарплати.

Деякі ж види пенсій працюючим пенсіонерам в період до досягнення ними пенсійного віку взагалі виплачуватися не будуть. Це стосується достроково призначених пенсій за віком з урахуванням пп. «Г» ч.1 п.1 ст.26 закону «Про зайнятість населення», п. «В» ч.2 ст.12 закону «Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблоку цієї АЕС на екологічно безпечну систему »і ст.21 закону« Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні ».

умови облямівки

Законом про пенсійну реформу також були підкориговані умови нарахування пенсії тим, хто, досягнувши пенсійного віку і отримавши право на пенсію, захотів працювати далі і оформляти її з більш пізнього віку.

Так, раніше в залежності від розміру додаткового страхового стажу пенсія підвищувалася на 3 - 85,32%. При цьому підвищення розміру пенсії за неповний рік страхового стажу не проводилося. Тепер розрахунковою одиницею стали місяці. Згідно з оновленою редакцією ч.1 ст.29 закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія за віком призначатиметься з урахуванням страхового стажу на день звернення за призначенням пенсії з підвищенням розміру пенсії за кожний повний місяць страхового стажу після досягнення пенсійного віку на такий відсоток:

• на 0,5% у разі відстрочення виходу на пенсію на строк до 60 місяців;

• на 0,75% у разі відстрочення виходу на пенсію на строк понад 60 місяців.

Як змінилися умови більш пізнього оформлення пенсії, наочно відображено в порівняльній таблиці.

Правила перерахунку

Нова редакція ст.42 закону «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» закріплює норму, згідно з якою пенсія за віком, нарахована відповідно до ст.28 цього ж закону, підвищується при збільшенні розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Перерахунок проводиться в день встановлення нового мінімуму.

Однак це правило не поширюється на працюючих пенсіонерів та осіб, «які здійснюють діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове пенсійне страхування».

Для них перерахунок пенсії проводитиметься лише після їх звільнення і на підставі прожиткового мінімуму, встановленого на момент звільнення.

Для них перерахунок пенсії проводитиметься лише після їх звільнення і на підставі прожиткового мінімуму, встановленого на момент звільнення

Повний текст закону про пенсійну реформу №3668-VI можна подивитися тут .


Весь номер в форматі PDF
(Pdf, 3.45 МБ)

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация