Порівняємо "Матильду і" Чорний квадрат "?

Букер Ігор

13 березня оголошено дата виходу кінострічки "Матильда" . У прокаті ми її побачимо тільки в жовтні. Ну а скандал навколо цього фільму, який мало хто бачив, вже викликав суспільний резонанс. Що робити з режисерами, які вміють за державний рахунок знімати чорнуху про наше спільне минуле, поливаючи брудом почуття віруючих і народні святині? Справа не в конкретному фільмі, а в тенденції.

За запитом Наталії Поклонский прокуратура Росії перевірить фільм Олексія Учителя "Матильда". Запит направлено на ім'я генпрокурора Юрія Чайки після звернення до депутата Держдуми громадських рухів "Царський хрест" і "Батьківський відсіч РФ", які заявили, що картина ображає релігійні почуття. "В історії немає фактів співжиття російських царів з балеринами, - сказано в петиції. - Росія представлена ​​у фільмі як країна шибениць, пияцтва і розпусти, що також є брехнею. У картину включені постільні сцени Миколи II з Матільдою , Сам цар представлений жорстоким мстивим розпусником і перелюбником ".

Вже скільки разів твердили світу, що негоже вказувати художнику , Що і як писати, малювати або знімати. Мало хто лізе з порадами в науку або технології, тому що більшість ні чорта там не розуміють і не розбираються, зате кожен другий норовить вказувати спортивним тренерам і режисерам, як правильно робити великий спорт і мистецтво. Однак рука якогось історичного персонажа при слові "культура" тягнулася до револьверу (з легкої руки російського режисера ). І нехай ці слова сказав не він, а Ханс Йост: Геббельса справедливо затаврували нацистом, але не за це висловлювання. Причини були більш серйозні, ніж "слова, слова, слова ...".

Ліберальні критики напевно пригадають такий епізод прямого втручання в справи працівників мистецтва, як знаменита "Бульдозерна виставка" . Якщо вдуматися, що спільного між політикою нацистів чи, радянських партійців чи, і нинішніх "непримиренних борців" за чистоту мистецтва? Абсолютно зовнішній фактор - спроби і часом результати нав'язування своєї позиції. Тільки і всього. У нинішніх, так би мовити, руки короткі. У самому крайньому випадку, вони можуть повести себе як колектори - простіше кажучи, погрожувати і набити морду. Словом, чистої води кримінал.

А креативні художники творять на благо таких же креативних, як вони самі, бо варвари їх не розуміють. Ну, не дано бидла зрозуміти високе мистецтво . Чи не для мас воно (в сенсі, мистецтво), для мас призначена інша маса. Отже, протистояння художника, якщо і чимось забрудненого, так фарбою, і скотоподібної більшості, яка не розуміє високого мистецтва. А то, що в "високому" мистецтві показують голі дупи, так вони були присутні навіть в класичному мистецтві античності! Всякі Венери там, аполлони та інші красені з амурами і Психея.

Знову-таки оманливе зовнішню схожість. Голі сідниці - ще не привід до заборони твору мистецтва, якщо це дійсно витвір мистецтва, а не чергова мазня, кітч або дешевка. Не кажучи вже про проплаченою пропагандистської акції . А де критерій істинної оцінки, а не вкусовщини? Це справжнє мистецтво, а це - халтура!

Під час бесіди з кореспондентом "Правди.Ру" настоятель храму Святих Косьми і Даміана, священик Олександр (Борисов) зазначив, "щоб знайти грань між, з одного боку, вседозволеністю, а з іншого боку - розумним, показом історичної правди, мені здається, було б доцільно створити комісію з відомих письменників, культурологів, ерудитів (?), які мають вплив у суспільстві. у 1990-ті роки була комісія з помилування, в яку входили відомі письменники: Приставкин, Окуджава. Для мене на щастя, я там теж виявився. Ця комісія вирішувала в тання про помилування засуджених, готувала президенту матеріали про помилування. Там були люди, які користувалися непорушним моральним авторитетом в суспільстві. Мені здається, така комісія могла б бути створена для таких ось важких випадків ".

Покійний ЕБН в цьому випадку неодмінно б тоді зауважив: "Ось у чому заковика!". Комісія - справа хороша, але кінцеве рішення знову-таки за президентом, а не за "панами присяжними засідателями". Питань тут море.

По-перше, хто зараз так званий моральний авторитет і для кого? По-друге, в царській Росії суд присяжних під оплески виправдовував терористів , Наприклад, Верочку Засулич. Вона ж робила замах на життя царського сатрапа! За щастя народне. По-третє, як перевірити рівень компетенції цих членів. І, нарешті, між самими "авторитетами" цілком можливі тертя. Комісія нічого не вирішує - останнє слово за "царем-батюшкою".

Батюшці в саму пору пригадати дещо з Старого Завіту: був зважений і знайдений легким.

Чи не легковажні чи наші громадські працівники? І ще одне безсмертне, але вже без богослов'я: "А судді - хто?".

Давайте прислухаємося до слів настоятеля я Богоявленського собору, священик а, протоієрей я Олександр а (Агейкин а), також прокоментував "Правде.Ру" вихід фільму "Матильда" на російські екрани: "Термінологію" образа почуттів віруючих "Можна пришити куди завгодно. Насправді, тут йде якась підміна історичних фактів, коли бажане видають за дійсне. Кіноіндустрія будується на скандалі. Цей фільм побудований на вкидання, щоб привернути увагу. Останній імператор зі своєю сім'єю був зарахований до лику святих як страстотерпец . Не можу сказати, яку мету переслідує режисер і творець цього фільму, але їх дії якщо навіть не образливі, то чи не правильні. Вони суперечать нормам моралі. Може бути, якісь благі цілі переслідуються режисером, але в принципі це фільм неправильний. Це шоу-бізнес, який має на увазі якийсь скандал, щоб привернути увагу ".

Нехай художник краще намалює мало кому зрозумілий " чорний квадрат ", Але цим нікого не образить, ніж плюне в обличчя в суспільству, звинувативши людей при цьому в тупоумстві і відсталості. Вибачте, ви, може бути, зможете витончено послати мою матір куди подалі, але не шукайте потім захисту, якщо я вас приб'ю в підворітті, як останню тварюка.

Що робити з режисерами, які вміють за державний рахунок знімати чорнуху про наше спільне минуле, поливаючи брудом почуття віруючих і народні святині?
Якщо вдуматися, що спільного між політикою нацистів чи, радянських партійців чи, і нинішніх "непримиренних борців" за чистоту мистецтва?
А де критерій істинної оцінки, а не вкусовщини?
По-перше, хто зараз так званий моральний авторитет і для кого?
Чи не легковажні чи наші громадські працівники?
І ще одне безсмертне, але вже без богослов'я: "А судді - хто?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация