Породи коней: найкрасивіші коні в Росії і світі, місцеві і заводські

  1. верхові коні
  2. Галерея: породи коней (25 фото)
  3. російські різновиди
  4. Елітні породи коней (відео)

Породи коней дуже різноманітні і численні. Виділяють місцеві і заводські різновиди. Серед перших є степові, гірські та інші види. Що стосується заводських, то виведені верхові, верхово-упряжні, упряжні і важко упряжні види. Породи коней дуже різноманітні і численні

Породи коней дуже різноманітні і численні

верхові коні

На думку багатьох людей, найкрасивіші породи коней - верхові. Ця група скакунів називається так тому, що вони призначені для верхової їзди. Однак все породи, які відносяться до верховим, відрізняються зовнішніми ознаками, фізичними показниками. Одні підходять для спортивних змагань, так як відрізняються вибуховим характером. Інші - більш спокійні, так що використовуються для аматорської їзди.

Інші - більш спокійні, так що використовуються для аматорської їзди

На думку багатьох людей, найкрасивіші породи коней - верхові

Список порід коней верхового призначення дуже великий, але найпопулярніші різновиди наступні:

  1. Чистокровні англійські. Це кращі коні для спортивних змагань, так як вони вважаються найшвидшими. Скакуни є дуже дорогими і бажаними в усьому світі. Але для аматорської їзди такий варіант точно не підійде. Що стосується спринтерських вправ, то це найкращий вибір. Крім того, чистокровних скакунів часто задіюють при англійської полюванні. Ця порода відома ще з 18 століття. Вона була виведена при схрещуванні місцевих англійських кобил з арабськими кіньми . Було потрібно отримати саме швидких і витривалих особин. Але жвавість наклала відбиток на характер скакуна. Зазвичай характер вибухової, примхливий і гарячий, що обов'язково потрібно враховувати.
  2. Терські. Якщо немає фінансових можливостей для покупки і змісту англійських скакунів, то рекомендується звернути увагу на цю вітчизняну породу. Ці тварини з довгою хвостовою частиною не поступаються навіть арабських скакунів за своєю красою. Масть, як правило, сіра. Виглядають представники витончено і вишукано. За характером спокійні і добрі. Коні підійдуть для занять кінним спортом. Розумові здібності розвинені. Особина легко навчається всьому.
  3. Ахалтекінського. Якщо є бажання отримати вірну породистого коня, то краще всього вибирати собі скакуна серед ахалтекінських коней. Це дуже давня туркменська порода. Вона відрізняється швидкістю, витривалістю, відданістю. Представники дуже красиві, але вперті, так що доведеться шукати підхід до коня. Що стосується зовнішньої краси, то шерсть на світлі переливається. Вона дуже тонка. Зазвичай представники світлої масті сріблясті і золотисті з акуратною гривою.
  4. Марварі. Представники цього виду витривалі, активні, хоробрі і красиві. Це давня індійська порода. Примірники дуже рідкісні, так що їх важко придбати. Є універсальними бійцями. Раніше їх вирощували саме для індійських воїнів. Рух акуратне і м'яке, навіть при великій швидкості. Відмінною особливістю є наявність вух незвичайної форми - вони трохи загнуті, а кінці сходяться.
  5. Ліппіціанская. Ця порода вважається однією з найбільш красивих. Звичайно, для кінного спорту особини не зовсім підійдуть, а ось для прогулянок, щоб покрасуватися серед всіх інших, це хороший варіант. Тварини цієї породи мають білосніжний забарвлення. Ліппіціанскую кінь створили в Словенії. Вона вважається дуже рідкісною, так що купити її непросто.
  6. Американська верхова. Добре підходить для аматорської верхової їзди. Відрізняється рухливістю, кмітливістю, спокійним характером. Відмінно підійде навіть для новачків. Породу створили плантатори в Америці в 19 столітті для тривалої їзди в сідлі. Рух плавне, м'яке і зручне для наїзника.
  7. Російська і українська верхові. Ці вітчизняні породи коней теж дуже відомі. Їх краса стримана, а фізичні дані чудові.

Крім того, існують і інші схожі різновиди для верхової їзди.

Галерея: породи коней (25 фото)

Найкрасивіші породи коней (відео)

Верхово-упряжні, упряжні і важко упряжні

Верхово-упряжні коні відмінно підходять не тільки для їзди, а й для перевозу вантажів, роботи в упряжці. Прикладами таких видів є такі:

  1. Венгергская напівкровний. Називається так тому, що створена в Угорщині за допомогою схрещування голштинської, ганноверської і місцевої порід . В середньому зростання становить приблизно 1,6 м. Особи дуже кмітливі.
  2. Великопольська. Ця порода теж вважається напівкровний. Її виводили для сільськогосподарських робіт, для упряжок і верхової їзди. Зараз породу розводять на 30 заводах в Польщі, причому 5 з них зайняті тільки вирощуванням особин для кінного спорту.
  3. Морган. Цей вид коня вважається символом американських штатів Массачусетс і Вермонт. Кінь з'явилася вперше в США. Вона підходить і для перегонів, і для їзди, і для упряжки. Її використовували для поліпшення інших порід.

Упряжні коні підходять зазвичай для роботи з вантажами і в упряжках. Ось найпопулярніші різновиди:

  1. російський рисак . Їли розглядати російські породи коней, то однією з найвідоміших є саме ця. Вона була створена в кінці 19 століття, коли схрестили американську і Орловську особин. Отриманий вид відрізняється не тільки хорошими спортивними показниками, а й робочими якостями, завдяки чому стала дуже популярною. Зараз російського рисака використовують для поліпшення інших запряжних різновидів.
  2. Торийской. Ці жеребці вперше були виведені в Естонії, так що назва породи пов'язано з найменуванням заводу. Статура гармонійне, робочі якості дуже хороші. Зараз торийских скакунів використовують у шведській поліції. Відрізняються доброю і спокійною вдачею.

Відрізняються доброю і спокійною вдачею

Існують ще й важко упряжні різновиди, які підходять для роботи з вантажами, так як відрізняються величезною силою. Найпопулярніші такі види:

  1. Володимирський ваговоз . Ці російські коні дуже популярні завдяки своїй величезній силі. Їх створювали для обробки грунту у Володимирському регіоні. При виведенні володимирського ваговоза використовували різні породи. У підсумку вийшли досить великі і міцні особини. Вони дуже активні.
  2. Першерона. Вид виведений у Франції, де зараз вважається найпоширенішим. Дуже добре підходить для робіт по господарству.

Крім того, існують і інші важко упряжні різновиди.

російські різновиди

Завдяки тому, що місцеві породи формувалися в місцевостях з певним рельєфом і кліматичними умовами, вони підходять для лісової, гірничої та степової територій. У Росії відомо безліч таких видів. Зазвичай серед аборигенів зустрічаються тільки степові, гірські і лісові північні.

Всі північні лісові породи мають загальні особливості в конституції тіла і екстер'єрі. Це пов'язано з певними суворими кліматичними умовами, де вони розвивалися. У Росії серед лісових видів найвідомішими є якутські, Наримська, печорські, Приобське, вятские і мезенский коні. Як правило, всі вони по висоті невеликі - приблизно 1,3-1,4 м в холці. Ноги закороткі, але грудна клітка широка і глибока. Голова за розмірами більша. Представники лісових північних видів відрізняються костистих, грубуватістю в конституції, щільністю і оброслостью (це потрібно для того, щоб коні не замерзали). Масть може бути будь-хто. В цілому, особини пристосовані для проживання в диких умовах.

Завдяки тому, що місцеві породи формувалися в місцевостях з певним рельєфом і кліматичними умовами, вони підходять для лісової, гірничої та степової територій

Північні лісові коні відрізняються хорошою витривалістю, так що підійдуть для транспортних і сільськогосподарських робіт. Ще вони дуже активні, енергійні, темпераментні, що цінується у конярів.

степові коні за розмірами дрібніше, ніж північні лісові. Зазвичай в холці висота становить 1,27-1,33 м. У Росії відомі наступні породи: башкирська, алтайська, забайкальська, казахська. Степові представники відмінно підходять для верхової їзди. Тіло за конституцією грубувате, але щільне. Голова велика, а шия коротка, низько розташована. Грудна клітка глибока і широка. До речі, розміри обхвату грудей навіть більше, ніж висота в холці. Ноги по висоті невеликі. Степові тварини дуже витривалі і працездатні. Вони відрізняються міцним здоров'ям, невибагливістю, пристосованістю до суворих кліматичних умов. Якщо корми (трави) на пасовище буде багато, то степові представники здатні відкладати підшкірний жировий запас, завдяки якому легше переносять холоду.

Що стосується гірських порід, то найпопулярнішими вважаються кабардинська, алтайська і киргизька. Однак на території Російської Федерації таких аборигенів можна зустріти набагато рідше, ніж інших місцевих різновидів.

Елітні породи коней (відео)

Відомі місцеві породи

Місцевих порід дуже багато. На кожному континенті є свої представники. Ось найпопулярніші:

  1. Якутська. Вважається лісової північній. Прекрасно пристосована в проживанню до суворих кліматичних умовах Якутії. Кінь по зростанню низька, має густу шерсть.
  2. Алтайська. Це гірська порода. Особи невисокі - не більше 1,4 м в холці. Можуть працювати і вьючно, і в упряжі, і під сідлом.
  3. Казахська. Степова порода, яка дуже популярна в Казахстані. Виділяють Адаев і Джаба. Перші вважаються верховими. У них легка конституція. Другі невисокі, з густою шерстю і добре розвиненою мускулатурою.
  4. Карабахська. Це популярна в Азербайджані гірська порода. Відома ще з 17 століття. У 20 столітті її почали удосконалити за рахунок терських і арабських скакунів. Колір жовтуватий або золотистий, але є і сірі, бурі, гніді масті.
  5. Ісландська. Цю породу часто зараховують до поні через невисокого зросту. Представники вважаються нащадками древніх низькорослих особин, які були завезені на острів 1 тис. Років тому. З тих часів навіть без селекції представники пристосувалися до суворого клімату.
  6. Карабаірская. Це дуже древня порода коней. Представники відмінно підходять для роботи в гірській місцевості. Виділяють верхових, з легкої конституцією тіла, і запряжних, у яких тулуб більш потужне. Відрізняються неквапливим алюром, який називається юргой.
  7. Іомудская. Ще одна туркменська різновид, яка відмінно підходить для степовій місцевості. Порівняно з ахалтекинскую скакунами , Іомудская менше за розмірами. До того ж вони більш спокійні і міцні.
  8. Азербайджанська. Відноситься до верхової-в'ючних типу. Представники рослі, з широкою грудною кліткою і міцною спиною.
  9. Мугалжарская. Ці казахські коні відрізняються витривалістю. Можуть цілий рік жити тільки за рахунок паші.

Крім того, відомі ще адаевская, кушумская, Кустанайська і інші породи.

Які існують породи коней, складно назвати відразу. Їх безліч. Всі різновиди пристосовані для певних завдань і поїздок на встановленої місцевості. Ось чому при виборі породи для розведення необхідно ознайомитися з усіма особливостями того чи іншого виду, дізнатися опис кожного з них.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация