Породи кішок щуроловів: повний список з описом і фотогрфии

  1. Як вибрати мисливця на щурів
  2. Як виховати кошеня-щуролова
  3. Які кішки підходять для лову гризунів і щурів
  4. Кимрик
  5. Британська короткошерста кішка
  6. Мейн-кун
  7. Курильський бобтейл
  8. Сибірська кішка
  9. Російська блакитна кішка
  10. Інші породи кішок-щуроловів

Більшість кішок запросто справляється з мишами, комахами птахами та іншої дрібної живністю, але щурів «мурки» вважають за краще обходити стороною. Багато людей вважають, що кішка по природі своїй є щуроловом, і глибоко помиляються. Тим часом, щури представляють серйозну небезпеку для людини. Вони крадуть їжу, нападають на дітей і є переносниками страшних хвороб. Якщо в післявоєнному Ленінграді проблему гризунів вирішували за допомогою кішок, то сьогодні вихованці полюють на щурів без особливого бажання. Покінчити з гризунами раз і назавжди допоможуть кішки щуролови.

Як вибрати мисливця на щурів

Щур - великий шкідник, впоратися з яким під силу не кожній тварині. Перше, на що слід звертати увагу при виборі кішки - її комплекція. Найкраще для полювання на гризунів підходять вихованці з могутніми щелепами, сильним і кремезним тілом.

Важливо. Великий кіт не обов'язково виявиться хорошим щуроловом. Тіло повинно бути великим не за рахунок жиру, а за рахунок м'язів.

Цікаво, що найбільш нещадними мисливцями на гризунів вважаються коти, а кішки. Фахівці вважають, що це пов'язано з материнським інстинктом: кішка бачить в щурах потенційну небезпеку для свого потомства навіть в тому випадку, якщо цього потомства не існує.

Не всі породи кішок здатні ловити щурів.

На просторах Інтернету зустрічаються оголошення про продаж кошенят, народжених кішками-щуроловами. Купівля таких вихованців - безпрограшний варіант. Мисливські навички передаються їм з молоком матері і виробляються в усвідомленому віці, коли кішка виховує малюків і навчає їх премудростям боротьби з пацюками. Природно, кошеня не можна віднімати від матері до тих пір, поки він не освоїв це складне мистецтво.

Як виховати кошеня-щуролова

Щоб перетворити кошеня на справжнього щуролова, займатися з ним потрібно з самого дитинства. Деякі вважають за краще не годувати кішок перед полюванням, вважаючи, що в такому випадку у них прокидається мисливський інстинкт, однак це твердження є вірним лише наполовину. Дійсно: голодне тварина буде переслідувати видобуток більш охоче, але переборщувати з «дієтою» не варто. Кішка, що не пристосована до полювання на щурів, скоріше буде випрошувати їжу у сусідів або харчуватися на смітниках, ніж вступить в боротьбу з гризуном. Тому годувати улюбленицю потрібно регулярно і невеликими порціями: такий режим харчування не дозволить кішці погладшати, стати малорухомої і ледачою.

На жаль, людині виховати кошеня-щуролова досить проблематично. Найкраще з цим завданням впорається мама-кішка, яка передасть малюкові всі свої навички.

Які кішки підходять для лову гризунів і щурів

Незважаючи на існування породистих кішок-щуроловів, у безпородних тварин мисливський інстинкт виражений набагато сильніше. Тому тим, хто хоче швидко позбавити своє житло від щурів, досить взяти з вулиці бувалу дворову кішку. Однак покладати на бездомну тварину особливих надій не варто: вихованець може виявитися колишньої домашньою кішкою, що потрапила на вулицю, «завдяки» недбайливому господареві.

Тим, хто серйозно налаштований на боротьбу з пацюками, слід віддавати перевагу породистим кішкам-щуролова. Найбільш «ефективними» породами в цьому плані вважаються аборигенні або природні - ті, чиє становлення відбувалося без участі людини. Сибірська, сіамська , Європейська короткошерста - всі ці породи успадкували свої мисливські інстинкти від диких предків.

Кимрик

Кимрик вважається природженим щуроловом. Ця тварина з «рубаним» хвостом і нестандартною зовнішністю прекрасно підходить для суворих російських реалій. Вихованець легко пристосовується до життя в приватному будинку і годинами полює на гризунів. Завдяки довгим і потужним лапам, кімрик швидко наздоганяє свою здобич, а завершити розпочате допомагають чіпкі лапи. Тварини надзвичайно розумні і по-собачому віддані, тому виховати з кимрика кота-щуролова вдасться без праці.

Детальніше про породу Кимрик , Читайте на нашому сайті.

Британська короткошерста кішка

Британці - справжнісінькі аристократи з врівноваженим характером. Іноді серед них трапляються азартні мисливці, здатні вистежувати видобуток годинами і переслідувати її до останнього. Полювати британських кішок змушує не тільки інстинкт, скільки честолюбство і бажання прислужитися господареві. Тому не варто покладати на улюбленицю великих надій: швидше за все її здобиччю стане невелика миша, ніж щур.

Більше дізнатися про британців, можна перейшовши по цьому посиланню .

Мейн-кун

Спочатку Мейн-кун створювався як «робочий кіт», здатний захистити господарство від посягання гризунів. До слова, ця порода і сьогодні справляється з покладеними на неї функціями. Доказ тому - фермери, які використовують Мейн-кунів для полювання на щурів, мишей та інших шкідників.

До відмінних рис породи відносяться великі прямостоячі вуха з пензликами, потужний кістяк, розвинена мускулатура, широкі груди, довгий і товстий хост зі струмує шерстю. Самці можуть виростати до значних розмірів і важити до 15 кг. Не дивно, що з гризунами тварина справляється граючи.

Мейн-кун здатний переносити будь-які погодні умови, тому проживання в заміському будинку не стане для нього обтяжливим.

дивіться подробиці про породу Мейн-кун .

Курильський бобтейл

Курильські бобтейл, завезені в Росію з Курильських островів, - кішки з «собачим» характером і відвагою воїна. Ці сміливі тварини прив'язані до людини, вірні і віддані. Представники породи можуть захистити господаря не тільки від гризунів, але навіть від собак, якщо останні ризикнуть «сунутися» на чужу територію.

Бобтейлів відрізняє міцна статура, куций хвіст і особливу будову кінцівок. Задні лапи тварини є довшими і більш потужними. Дана особливість дозволяє кішці добре бігати, стрибати і з легкістю тиснути щурів.

Відомі випадки, коли курильські бобтейли знищували щурячі і мишачі нори, тому тримати таких кішок можна в приватних будинках, на фермах і підприємствах, де є проблеми з шкідниками. Представники породи мають високий інтелект, добре піддаються дресируванню. Ці кішки-компаньйони легко знаходять спільну мову з людьми і домашніми улюбленцями.

Якщо вас цікава ця порода, то повний опис можна подивитися за посиланням http://koti-koshki.ru/kurilskij-bobtejl-opisaniei-porody.html

Сибірська кішка

Походження сибірської кішки - таємниця, покрита мороком. Вважається, що пухнаста красуня була завезена в Росію з Азії. «Сибірячка» можна дізнатися за довгу шерсть, специфічного смугастому окрасу, міцному статурі і потужним лапам. Тварина швидко бігає, добре стрибає і справляється на ура з будь-яким видобутком. Вага самки може досягати 5-7 кг, а самця - 9 кг.

сибірську кішку відрізняє хороша реакція і норовливий характер. Порода ідеально підходить тим, кому потрібна улюблениця, що гуляє сама по собі. Тварина не прив'язується до людини так сильно, як інші породи, і цінує свободу понад усе.

ВАЖЛИВО. «Сибирячка» обожнює прогулянки на свіжому повітрі, тому власникам приватних будинків варто звернути увагу на цю пухнасту красуню.

Російська блакитна кішка

Досить хоча б раз побачити, як російська блакитна реагує на рухомі об'єкти, щоб зрозуміти: ця тварина - природжений мисливець. Кішка без роздумів кидається в погоню за комахами, мишами, щурами і негайно знищує свою здобич. Тим, у чиєму будинку живе російська блакитна, можна не побоюватися нашестя гризунів.

Представники породи відрізняються аристократичними поводками, охайністю і прихильністю до людини. Тримати таку кішку в квартирі - справжнє задоволення.

Рекомендуємо подивитися повний опис, по породі кішок, російська блакитна.

Інші породи кішок-щуроловів

До іншим тваринам-щуролова можна віднести таких кішок, як турецький ван , Шартрез , ШАУЗ. На особливу увагу заслуговує європейська короткошерста, яку можна віднести до тих порід, яких прийнято називати природними або аборигенними (фахівці стверджують, що ці кішки полювали на мишей і щурів ще в Стародавньому Римі). «Європейки» відрізняються сірим або сріблясто-мармуровим забарвленням, граціозною постаттю і гладкою короткою шерстю. Тварина володіє урівноваженим характером і ніколи не проявляє агресію по відношенню до членів сім'ї. Разом з тим кішка вважається норовливої: «європейка» живе за своїми правилами і підпорядковується людині тільки тоді, коли вважає за потрібне. Сухорляве тіло, моторні лапки і самовладання - все це робить європейську короткошерстну одним з кращих щуроловів в світі.

Таким чином, кращі щуролови - це ті кішки, в чиїх жилах тече гаряча кров предків, що не дозволяє їм сидіти на одному місці. Істинного мисливця складно виховати, тому варто віддавати перевагу породам з вираженим мисливським інстинктом.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация