Породи домашніх голубів

Дорогий читач, після того, як Ви познайомилися в попередньому пості з чудовим овочем - топінамбуром , Пропоную Вам першу статтю про породах домашніх голубів.

Голуби на просторах СНД дуже популярні, особливо у підлітків. Саме в цьому віці, коли формується характер, психіка людини, його тягне до природи. Контакт з голубами в цей час робить підлітка добрішими, і у багатьох пробуджується пристрасть ганяти голубів. Недарма голуб - символ миру.

Пам'ятаю себе в цьому віці. Було це в середині 60-х років минулого століття. Мій батько серйозно захоплювався голубами. Розплідник (голубник) у нас займав половину горища довгого будови. Голубів тримали багато (близько 120 штук). Мені дуже подобалося возитися з голубята, ганяти і годувати голубів. Були у нас різні породи голубів, в основному гонние ніжинські і кримські. Кілька пар було миколаївських високольотні і луганських ставних, а також російських трубачів-барабанщиків. Волею обставин мені не довелося продовжити справу батька. Але любов до голубів збереглася, і в вільну хвилину я і зараз відвідую розплідник свого приятеля у дворі нашої багатоповерхівки, щоб погодувати цих прекрасних птахів і поспостерігати за їх польотом.

Приручення голуба людиною йде в глибини століть, в епоху неоліту. Можливо першим птахом, яку одомашнили людина, був голуб. Є зображення голубів на судинах, яким 14 тисяч років, знайдених при розкопках в Середній Азії. Царство голубів налічує понад 800 порід, 200 з яких поширені на територіях колишнього СРСР. Більшість з яких представляють льотні і декоративні породи.

Породи голубів поділяються на групи: гонние, високольотні, статні, чисті,   Короткодзьобі турмани, сурмачі-барабанщики, спортивні (поштові) Породи голубів поділяються на групи: гонние, високольотні, статні, чисті, Короткодзьобі турмани, сурмачі-барабанщики, спортивні (поштові). Спробую коротко розповісти про деяких групах.

Гонние голуби. Особливістю цих голубів є груповий політ при гонах, тобто спугіваніі голубів з даху розплідника. Літають вони не довго (до однієї години), колами на середніх висотах, сідають купчасто все разом. Гонние породи голубів, яких тримають частіше за інших, - це: київські світлі, кримські, архангельські снігурі, московські і уральські монахи, карянскіе панцирні, ніжинські. Гонние голуби

Високольотні голуби Високольотні голуби. Ці голуби, як видно з назви, літають високо і довго. Стиль польоту у порід цієї групи різний. Одні стрілою піднімаються вгору і там, на годинник, як би зависають на одному місці, інші піднімаються колами і на висоті кружляють, треті перекидаються в польоті через голову, падаючи вниз, потім піднімаються вгору. По висоті політ їх може бути від 80 метрів до 1500 метрів. Умовно прийнята така шкала висоти польоту: висота дзвіниці (80-120 метрів), висота жайворонка (200-400 метрів) - це коли візуально розміри голуба схожі з розміром цього птаха, висота горобця (400-600 метрів), висота метелики (600 800 метрів), висота мерехтіння (800-1000 метрів), коли голуб здається точкою. Буває, що високольотні голуби залітають на висоту 1200-1500 метрів, тоді їх можна розгледіти тільки, озброївшись біноклем.

У свою чергу високольотні голуби поділяються на простих, бойних і ставних. У свою чергу високольотні голуби поділяються на простих, бойних і ставних

Простими високольотні породами є: миколаївські, одеські турмани, свердловські, курські, Клайпедський, грівуни, башкирські Спартака Простими високольотні породами є: миколаївські, одеські турмани, свердловські, курські, Клайпедський, грівуни, башкирські Спартака. Бійні породи в польоті при наборі висоти перекидаються через голову і, падаючи, вибивають так званий «стовп», ляскаючи крилами. Звук від бавовни чути досить далеко. До них відноситься порода бакинські голуби.

Статні голуби. Ця група голубів, як ви зрозуміли, мають струнку, горду поставу, широкий піднятий хвіст. Серед них є як декоративні, так і високольотні голуби. Вони, в свою чергу, розділені на три підгрупи: віслокрилие, Качунь і трясуни.

Віслокрилие статні голуби мають кінці крил, опущені нижче хвоста. До них відносяться такі порода, як: Камишинський, сині Царицинське, Ржевский, Дубовський, мартини, Сизранське віслокрилие.

Качунь мають вкорочене тіло, видовжену шию з вигином і високі груди, широкий   піднятий хвіст Качунь мають вкорочене тіло, видовжену шию з вигином і високі груди, широкий піднятий хвіст. При ходьбі і хвилюванні вони качають корпусом вперед-назад. До цієї підгрупи ставних голубів відносяться: новочеркасськие чернохвостая, ростовські кольорові, алтайські шалеві, лебеді, білогруді.

Трясуни мають таку саму будову, як Качунь. При ходьбі трясуть своєї подовженої шиєю. До них відносяться такі породи голубів, як: луганські, полтавські чернохвостая, Єйськ двухчубие, воронезькі жуки, казанські трясуни, волзькі червоногруді, Чистяков-чімекі.

Чисті голуби Чисті голуби. Ці голуби відрізняються довгим дзьобом, білим оперенням і кольоровими щитками - маховими пір'ям другого порядку і кроющими пір'ям крила. Деякі породи чистих голубів мають смугу поперек щитків. Колір смуги присутній в назві породи: болепоясние, червонопоясної, чернопоясние. Також їх поділяють і за ступенем оперення ніг: Космач і голоногі. Другі відмінні літуни, що не можна сказати про Космач. До них відносяться такі породи голубів: тульські чеграші, чисті світлі беспоясние, чисті карі белопоясние, чисті оловяністие чернопоясние, чорно-чисті беспоясние, чорно-чисті белопоясние, пістряки-Космачі кранопоясние, чисті водянисті чернопоясние Космачі, чисті світлі чернопоясние Космачі.

Короткодзьобі турмани Короткодзьобі турмани. Ці голуби мають сильні крила і короткі ноги. Відрізняються тим, що перекидаються в польоті через голову, через крило або хвіст. Перекидів може бути один або кілька поспіль. Голубів, перекидаються кілька разів поспіль з втратою висоти і повертаються до зграї, називають Катуні. Це найбільш цінні голуби. Вони в кінці польоту як би зупиняються в повітрі і, згорнувшись кільцем, швидко падають вниз. А за кілька десятків метрів від даху голубники розгортаються з майже вертикальною посадкою. Короткодзьобі не можуть вигодовувати своїх пташенят через довжину свого дзьоба. Тому їх яйця підкладають під голубів з нормальною довжиною дзьоба. До них відносяться такі породи, як: стрічкові турмани, орловські білі, смоленські турмани, чорно-рябі турмани, тульські жуки, орловські бородуни, тульські жарие, московські сірі турмани, тульські монахи.

Сурмачі - барабанщики Сурмачі - барабанщики. Ці голуби відрізняються тим, що при воркування видають звуки, які нагадують звуки труби або приглушену дріб барабана. Розводять на територіях колишнього СРСР дві породи трубачів-барабанщиків: Торкут (російські барабанщики) і бухарські сурмачі-барабанщики.

Спортивні голуби. Цих голубів раніше називали поштовими. Були поштові голубиного станції. Зараз далекі перельоти птахів перейшли в розряд спортивних змагань, які користуються досить великою популярністю серед любителів. Змагаються на дистанції від 200 до 1000 кілометрів. Спортивні голуби

Зарубіжні породи голубів у нас в основному представлені дутиши, такими Зарубіжні породи голубів у нас в основному представлені дутиши, такими   як: чеські сідлоподібні, великі англійські, померанские і Брненським як: чеські сідлоподібні, великі англійські, померанские і Брненським. Серед гонних голубів зустрічаються такі породи, як: Ельстер, хрестові ченці, а також високольотні сегединський і будапештські, ельбінскіе, віденські.

Слід також сказати про м'ясних породах голубів, від яких отримують відмінне дієтичне м'ясо. Думаю, це має зацікавити фермерські господарства. Ці голуби погано або взагалі не літають, великі за розмірами, вагою 700 - 1300 грамів. У США, Західній і Центральній Європі цей напрям голубівництва добре розвинене. Слід також сказати про м'ясних породах голубів, від яких отримують відмінне дієтичне м'ясо Там, на спеціалізованих фермах за рік отримують до 6 тонн голубиного м'яса. У нас ця ніша ще чекає своїх підприємців. М'ясні голуби представлені такими породами, як: угорські велетні, римські кінги, польські рисі, мальтійські, ТЕКСАН.

Дорогий читач, наступний пост буде присвячений тому, як обладнати розплідник для утримання голубів. Буду Вам дуже вдячний, якщо побачу в кінці статті Ваш коментар і поділіться посиланням в соціальних мережах. До зустрічі на блозі .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация