Порошенко розкрив деталі підготовки Об'єднавчого собору: мінімум 5 разів переговори заходили в глухий кут

Президент повідомив, що за останній тиждень спав більше трьох годин на добу. Президент повідомив, що за останній тиждень спав більше трьох годин на добу

За словами президента, початок Собору відклали на понад три години / фото УНІАН

Президент України Петро Порошенко заявив, що, як мінімум, 5 раз переговори з підготовки Об'єднавчого собору українських православних церков заходили в глухий кут.

Як передає кореспондент УНІАН, про це глава держави повідомив на прес-конференції в Києві.

За словами президента, початок Об'єднавчого собору відклали більш ніж на три години.

Читайте також Через тиск РФ лише 2 з понад 10 прихильників автокефалії в УПЦ МП прибутку на Собор - Порошенко

«У нас було, як мінімум, 5 випадків, коли переговори про підготовку до проведення собору заходили в глухий кут, і вихід знаходили з моєю участю», - розповів він.

«За останній тиждень я спав приблизно не більше трьох годин на добу, консультації тривали дуже напружено, але вихід кожного разу був знайдений в абсолютно демократичної манері, коли сторони йшли на поступки один одному, і в кінці кінців це сталося», - зазначив президент.

За його словами, українські церкви домовилися між собою в умовах, коли вони 27 років не сідали за один стіл переговорів і не мали ніякого спілкування.

«Вони узгодили статут, процедуру обрання предстоятеля, погодили всі деталі, і вони повністю відповідають канонам», - додав Порошенко.

Як повідомляв УНІАН 15 грудня Об'єднавчий собор представників українських православних церков обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату Єпіфанія предстоятелем єдиної помісної Православної церкви в Україні, який отримає томос про автокефалію від Вселенського Патріарха Варфоломія.

Вселенський патріарх Варфломій підтвердив, що 6 січня 2019 року вручить предстоятелю Православної церкви України митрополиту Київському і всієї України, блаженнійшого Епіфанію томос про автокефалію.

Довідка УНІАН. 11 жовтня по результатам засідання Синоду Константинопольського патріархату було оприлюднено рішення, в якому говориться, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкви України.

Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлені канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату, патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви.

3 листопада президент України і Вселенський патріарх підписали угоду про співпрацю та взаємодію між Україною і Вселенським патріархатом.

29 листопада Вселенський патріархат затвердив проект статуту Української церкви, якій буде надано томос про автокефалію.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация