Порошенко про отримання автокефалії: не уявляю в Російській православній церкві українську матір, яка втратила сина на Донбасі

Президент підкреслив, що отримання автокефалії має важливе значення для незалежності держави. Президент підкреслив, що отримання автокефалії має важливе значення для незалежності держави

Президент підкреслив, що це має важливе значення для незалежності України \ president.gov.ua

Читайте також Порошенко: Якщо хтось хоче відвідувати церкву з центром в Росії - це їх право

Як повідомили УНІАН в прес-службі президента України, про це Петро Порошенко сказав в інтерв'ю німецькому виданню «Фокус».

Він підкреслив, що, піднявши питання про про видання томосу про автокефалію православної церкви, Україна, в першу чергу, прагне відстояти право на власну, незалежну церкву.

«Ми не проти когось. Візьміть церква - кожна країна повинна мати свою власну. Виявляється, тільки Україна, Білорусь і Молдова не мають такого права. Перед початком війни з Росією внутрішні конфлікти всередині православної церкви може і були б прийнятними. Але в результаті російської агресії - більше немає. Російська православна церква діє за дорученням Росії », - сказав глава держави.

«Я сподіваюся, що моє звернення до Варфоломія , Константинопольському патріарху, принесе позитивний результат і дасть нам право на власну автокефальну церкву. Українська церква була створена 1000 років тому в Константинополі. Ми просто повертаємося до витоків », - заявив Порошенко.

Президент підкреслив, що це має важливе значення для незалежності України, адже нарешті українці отримають право самостійно визначати церковну ієрархію і то, за якого патріарха молитися. "Це просто важливо для нашої незалежності. Ми таким чином самі будемо визначати церковну ієрархію і молитися своїм, а не Путіну, і не Кирилу. Ви можете собі уявити, щоб українська мати, яка втратила на війні сина, йшла в російську православну церкву? Нам ненависна думка, ніби ми залишаємося частиною радянської або російської імперії ", - заявив Порошенко.

«Ми ненавидимо стереотип, ніби ми - частина радянської або російської імперії. Наше минуле в Європі. Ми намагаємося саме зараз повернутися в європейську сім'ю. Це стосується не тільки західної, а й центральної України. У 2013 році тільки 35% респондентів тут підтримували Європу, 16% - ідею членства в НАТО. Зараз 70% - за ЄС, 56% - за НАТО », - акцентував глава держави.

Як повідомляв УНІАН, 22 квітня святий і священний синод Вселенського патріархату прийняв до розгляду звернення від президента України до вселенського патріарха Варфоломія про видання томосу про автокефалію православної церкви в Україні, постанову Верховної Ради в підтримку цього звернення, а також відповідні звернення ієрархів Української православних церков.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Ви можете собі уявити, щоб українська мати, яка втратила на війні сина, йшла в російську православну церкву?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация