Порошенко: історична відповідальність за Голодомор лежить на РФ як правонаступниці СРСР

Президент Петро Порошенко зазначив, що в Кремлі знову ненавидять і бояться вільної європейської України, але вже не зможуть «повернути колесо історії назад». Президент Петро Порошенко зазначив, що в Кремлі знову ненавидять і бояться вільної європейської України, але вже не зможуть «повернути колесо історії назад»

Петро і Марина Порошенко / фото REUTERS

Президент Петро Порошенко підкреслив, що історична відповідальність за Голодомор 1932-33 років в Україні лежить на Російській Федерації як правонаступниці СРСР.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на заході пам'яті жертв Голодомору.

Читайте також "Злочини нелюдей проти людей": Порошенко звернувся до українців у День пам'яті жертв Голодомору

«Історична відповідальність за Голодомор лежить на Російській Федерації як правонаступниці СРСР, і цей злочин не має терміну давності», - підкреслив президент.

Він зазначив, що «Росія знову, як і сто років тому, розгорнула агресію проти України, щоб повернути її в імперію».

За словами Порошенка, в Кремлі знову ненавидять і бояться вільної європейської України, «але вони вже не зможуть повернути колесо історії назад».

Як повідомляв УНІАН, в Україні сьогодні вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

В цьому році виповнюється 85-та річниця Голодомору - злочини, організованого більшовицьким тоталітарним режимом.

Згідно з даними Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи НАН України, втрати населення через надмірну смертність під час Великого Голоду становили 3,9 млн чоловік.

За регіональним розподілом втрат, з тодішніх 7 областей, які входили до складу України, які найбільше постраждали Київська та Харківська області. У кожній з них передчасно померли понад 1 млн осіб.

Крім того, за даними дослідників, в пікові місяці Голодомору кожну хвилину в Україні вмирали 24 людей, щогодини - 1 тис. 440, щодоби - 34 тис. 560.

У ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Однак наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, який здійснюється тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

У всіх населених пунктах України сьогодні пройдуть жалобні заходи пам'яті жертв Голодомору. Зокрема, в столиці такі заходи пройдуть в Національному музеї "Меморіал жертв Голодомору" за участю президента Петра Порошенка та інших посадових осіб.

О 16.00 разом із загальнонаціональною хвилиною мовчання відбудеться вже традиційна громадська акція «Запали свічку пам'яті». Кожен громадянин може запалити свічку і встановити її на підвіконні (або на балконі), вшанувавши таким чином пам'ять мільйонів українців, убитих голодом в Україні.

1 вересня 2018 року в Києві розпочалась міжнародна акція «Запали свічку пам'яті» , Яка протягом 85 днів проходила в 85 куточках світу. Мета акції - об'єднати українців усього світу для пам'яті про Голодомор-геноцид 1932-1933 років.

На сьогоднішній день 16 країн визнали Голодомор геноцидом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация