Пощади не буде. Скільки в Петербурзі дають за боротьбу з пенсійною реформою

У Петербурзі суди оцінили небажання городян працювати зайві п'ять років, а заодно протестували «новинку» від поліції. Недооцінена частина звичної статті себе зарекомендувала: під арешт відправляють кожного третього. У Петербурзі суди оцінили небажання городян працювати зайві п'ять років, а заодно протестували «новинку» від поліції

Андрій Безсонов / "Фонтанка.ру"

Петербурзька поліція ударно закінчила робочий тиждень і на ранок після неузгодженого мітингу проти пенсійної реформи передала в суди першу партію матеріалів на затриманих. Суди подужали трохи більше двох третин. Без покарання ніхто не залишився.

Недільна акція, заявлена ​​прихильниками Олексія Навального, поставила рекорд по числу затриманих. Під приводом турботи про безпеку через ремонт несвоєчасно труби, що лопнула в відділи поліції доставили 603 людини . Вісімдесят неповнолітніх. Наймолодшому ще не виповнилося 14 років. Він встиг залишити свої паспортні дані, але до відділу так і не дістався. У групі допомоги затриманим не виключають, що це був хлопчик, якого омонівці знімали з ліхтарного стовпа. Решту юних учасників протесту розібрали батьки разом з протоколами за невиконання обов'язків по вихованню. Мінімальний штраф 100 рублів, максимальний - п'ять тисяч або п'ять діб арешту. Четверо неповнолітніх продовжують чекати своїх дорослих під наглядом поліції .

Скарг на дії співробітників уповноваженому з прав дитини не надходило. Чи не з'явилося претензій і з боку поліцейських: шоломи в цей раз своє призначення виконали. Але завзяття залишилося тим же. під роздачу потрапили журналісти , Швидку викликали пенсіонеру. Йому за 80 років, не раз брав участь у протестах, але перевагу віддає одиночним пікетів. Цього разу в саморобній капелюсі з плакатом теж спробував було відійти на належний відстань, але уваги омонівців не уникнув. З автозаку його винесли непритомного і доставили в Маріїнську лікарню. Через кілька годин він вийшов звідти без протоколу, але з синцями на зап'ястях. Каже, хватка у правоохоронців боляче міцна.

У липні Верховний суд заступився за мітингувальників і заборонив звичний тандем статей Кодексу про адміністративні правопорушення. На додаток до статті 20.2 про порушення правил проведення зборів учасникам заборонили ставити 19.3 за непокору поліції. Це начебто рятувало від арештів тих, кого до адміністративної відповідальності притягнули вперше. Але стаття 20.2 залишила лазівку, якою скористалися після акції 9 вересня. Більшість з доставлених отримали протоколи за частиною 6.1 - участь у мітингу, що призвело до створення перешкод функціонуванню об'єктів життєзабезпечення, транспортної або соціальної інфраструктури, зв'язку, руху пішоходів і (або) транспортних засобів або доступу громадян до житлових приміщень або об'єктів транспортної або соціальної інфраструктури.

Вилка покарань передбачає варіанти. Порушників можна покарати штрафом від 10 до 20 тисяч, відправити на громадські роботи від 40 до 100 годин, але головне - залишити в спецприймальнику на термін до 15 діб. «Арештні» частина статті виявилася дуже доречною: в понеділок передали матеріали тільки на 241 затриманого. Суди подужали трохи більше 150. До невдоволених пенсійною реформою підійшли з різним ступенем гуманності, але виправдатися перед правосуддям поки не вдалося нікому.

Тон задали в Приморському районному суді. Ще до полудня шість чоловік звідти відрядили на Захарьевской, 6, призначивши по п'ять і сім діб. Одночасно аналогічні терміни отримували в Невському суді. Там же призначили перші обов'язкові роботи. Пізніше попрацювати на благо держави відправляли з Колпинского і Фрунзенського судів. На півтори сотні справ набралося сім таких рішень з терміном від 20 до 60 годин.

У місті врахували досвід попередніх масових затримань, і сигналів лиха з переповнених судів не було. Із затриманими розбиралися по чотирнадцяти адресами, але без накладок не обійшлося. Приморський районний суд, який отримав 21 матеріал, свою норму вирішив виконати нахрапом.

«Туди звезли людей з чотирьох відділів поліції. Повний пекло. Запускали відразу по три людини. Поки один знайомиться з матеріалами, другий підписує клопотання, третього слухають », - поділилася відчуттями Представниця Варвара Михайлова. Спроба зупинити конвеєр закінчилася для неї настійним проханням покинути зал.
Єдиною перемогою Михайлова назвала відбиту частину 8 статті 20.2 для однієї з учасниць акції. До її протоколу не додав копію постанови про раніше скоєний правопорушення, і термін покарання вдалося скоротити до п'яти діб арешту. До плюсів можна віднести і пайок, який передали затриманим. Правда, з другої спроби. Спочатку кур'єрами спробували зробити поліцейських, але недооцінили силу голоду.

«У Приморського суду продукти з'їли поліцейські», - говорить Михайлова, але без особливого обурення - затриманих погодувати все-таки вдалося. Більше обурення викликали умови для доставлених з 25-го відділу, яких не пускали в туалет, і методи правосуддя.

З обсягом робіт на Савушкіна, 83, справлялися як могли. Суддя Лариса Васильєва, за словами Михайлової, рекомендувала скоротити число клопотань заради полегшення долі. Але, мабуть, затримані виявляли завзятість. З штрафом в десять тисяч додому відправилися четверо. Решта 17 осіб виїхали обживати ліжко в спецприймальнику на термін від трьох до семи днів.

Рекордсменом за тривалістю арешту до пізнього вечора залишався Кіровський районний суд, який розглядав справу Михайла Светова. Блогер і один з лідерів Лібертаріанської партії Росії їхав до Петербурга на узгоджений мітинг, але не відмовився взяти участь і в несанкціонованому. З постанови про 10 добі арешту в Північній столиці він дізнався про свої проблеми з законом у Москві і в спецприймальник відправився вже в статусі рецидивіста . Втім, оцінити зручності на Захарьевской не встиг, зате сім годин милувався Петербургом з вікна автозаку.

«Мене сьома година катають в автозаку. Суддя щось накосячілі в рішенні, тепер її витягли з дому, і вони їдуть до суду щось переоформляти заново », - написав блогер в Twitter.

Перебити термін рецидивіста Светова змогли в Петроградському суді, призначивши одного з затриманих 13 діб арешту. Прихильники Навального логіки Феміди не зрозуміли і повідомили, що у дівчини 3-тя група інвалідності і серед інших учасників акції вона не виділялася. Але найтриваліше напрямок в спецприймальник «виписав» Смольнинский районний суд, розглянувши справу Дениса Михайлова. Координатора петербурзького штабу Навального вже традиційно відправили під арешт. Цього разу на 25 діб.

Лояльніше всього до протестуючих поставилися в Червоногвардійському суді. Там з 34 надійшли встигли розглянути 25 справ. Всім штампували десять тисяч штрафу. Одним арештом відбувся Фрунзенський суд, оштрафувавши двадцять чоловік і відправивши на обов'язкові роботи ще чотирьох. У Невському суді, навпаки, платити за мітинг зобов'язали разово, для 26 осіб вибравши тимчасову ізоляцію. З Петроградського суду додому не відпустили нікого.


Тим часом громадські працівники і депутат Вишневський продовжують курсувати між відділами поліції, в яких другу ніч в очікуванні рішення проведуть незадоволені пенсійною реформою. Члени ОНК свій маршрут будують через Захарьевской, 6. спецприймальнику розрахований на 202 ліжка, але один раз він уже не впорався .

Ті ж, хто залишився на волі і зміг уникнути омоновскіх кийків, готуються поборотися проти корумпованого режиму пенсійної реформи. З теплими речами, парасольками і безстроково.

Тетяна Ціпуштанова, «Фонтанка.ру»


© Фонтанка.Ру

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация