Посейдон (Бог) - історія персонажа, міфологія, фільми, цікаві факти - 24СМІ

  1. Історія персонажа У міфології древніх греків - головний морський бог, входить в трійку перших богів...
  2. Дружини і діти
  3. Фільми та актори
  4. Цікаві факти

Історія персонажа

У міфології древніх греків - головний морський бог, входить в трійку перших богів Олімпу разом з повелителем підземного царства Аїдом і громовержцем Зевсом . Посейдон вважається відповідальним не тільки за води та моря, а й через землетрус, а ще за конярство.

міфологія

Посейдон доводиться братом Зевсу і Аїду, а також богиням Гері, Деметрі і Гестії . Перемігши титанів, молоді боги взялися ділити світ, і Посейдону дісталася морська стихія. До Посейдона за море відповідали стародавні місцеві божества - Нерей, Океан та інші. Герой з часом відтіснив їх.

Герой з часом відтіснив їх

Посейдон з тризубом

Посейдона представляють роз'їжджає по морю на колісниці. Головний атрибут бога - тризуб, за допомогою якого той здатний викликати бурі, розбивати скелі. Коли Посейдон вдаряє тризубом по землі, з'являються джерела, з яких може бити як морська, так і прісна вода. А одного разу ударом тризуба Посейдон відкрив цілу долину в Фессалії, щоб дати вихід річці, яка розлилася і затопила країну.

У Посейдона важкий характер. Гнівним вдачею, мстивістю і люттю герой нагадує стихію, втіленням якої став. Наприклад, Посейдон нещадно переслідує Одіссея , Який образив бога, позбавивши зору його сина - циклопа Поліфема. Особі Посейдона в античних статуях і зображеннях надається головним чином порушена і гнівне вираження, що легко помітити по фото статуї Посейдона, яка зберігається в Національному археологічному музеї в Афінах. А ось, наприклад, Зевс зазвичай зображується спокійним. У міфах морський бог втілює незламну силу і владність укупі з царственим величчю.

У міфах морський бог втілює незламну силу і владність укупі з царственим величчю

Посейдон в міфології

У Стародавньому Римі з Посейдоном ототожнили місцевого бога морів і потоків Нептуна, який спочатку пов'язаний з грецьким морським богом не був. Спочатку римляни мало поклонялися Нептуну, тому що мало плавали по морях і не відчували потреби в божественної підтримки з цього боку. Значення Нептуна виросло в той період, коли образ цього бога сплавився з грецькими уявленнями про Посейдона.

Посейдона, як і інших дітей Кроноса, відразу після народження чекало випробування. За однією версією, батько з'їв новонародженого бога, по інший - викинув у море. Посейдона виховували вулканічні морські божества, які називалися тельхіни. Їх, як супутників Посейдона, шанували на Родосі. На Криті вважали, що Посейдон створив перші в світі кораблі. А після того, як боги перемогли титанів, Посейдон виготовив мідні двері, якими замкнений Тартар.

А після того, як боги перемогли титанів, Посейдон виготовив мідні двері, якими замкнений Тартар

статуя Посейдона

Під владою Посейдона ніколи не було земних міст, хоча той неодноразово змагався з іншими богами і сперечався з ними через міст. З Афіною морської бог сперечався за Аттику, а потім ледь не затопила місто, коли програв суперечку. Єдине міфічне володіння Посейдона на суші - острів Атлантида - було затоплено Зевсом в якості покарання за панувала там розбещеність вдач.

Посейдон вважає себе рівним Зевсу і вимушено поступається тому першість. Брав участь в змові проти Зевса, за що був покараний зобов'язанням служити царю Трої. Для цього смертного морської бог спорудив навколо міста стіни, а коли не отримав за роботу плату - розгнівався і наслав на Трою морське чудовисько, яке пожирало людей.

Для цього смертного морської бог спорудив навколо міста стіни, а коли не отримав за роботу плату - розгнівався і наслав на Трою морське чудовисько, яке пожирало людей

Посейдон і Зевс

Мстивість Посейдона відображена в багатьох міфах. Коли цариця Кассіопея необережно хвалиться красою і заявляє, що вона прекрасніше нереіїд, морських німф, бог карає не тільки хвалькувату красуню, але і всіх її співгромадян, насилаючи морське чудовисько. Вгамувати гнів божества можна було, тільки принісши в жертву дочка Кассіопеї Андромеду. Дівчину врятував герой Персей, який показав чудовиську лик медузи Горгони , Через що то звернулося в камінь.

Посейдон взяв участь у Троянській війні, де зайняв сторону ахейців.

Посейдон взяв участь у Троянській війні, де зайняв сторону ахейців

Посейдон - арт

Вважалося, що існуванням коней і конярства люди зобов'язані Посейдону, який створив коня і навчив смертних управлятися з ним. Бог моря носив прізвисько Гіппій, що перекладається як «кінний». Посейдону присвячувалися кінні арени. Священними тваринами морського бога, крім коней, вважалися ще чорний бик і дельфін, а деревом Посейдона називали сосну.

Храм Посейдона діяв в Пестуме. Зараз це місце належить до південної Італії, розташоване на південний схід від міста Салерно. Будова збереглося до наших днів.

Дружини і діти

Місце проживання Посейдона - розкішний палац на дні морському, де бог живе з дружиною, Нереїдою по імені Амфітріта, і народженим від неї сином на ім'я Тритон. Свиту і оточення Посейдона складають нереїди (морські німфи, яких можна порівняти зі слов'янськими русалками), гіпокамп (морські коні з хвостами риб), а також інші мешканці моря.

Свиту і оточення Посейдона складають нереїди (морські німфи, яких можна порівняти зі слов'янськими русалками), гіпокамп (морські коні з хвостами риб), а також інші мешканці моря

Посейдон і його дружина Амфітріта

Як і інші боги Давньої Греції, Посейдон був плідний і велелюбний. Серед улюблених і дружин морського бога числиться приблизно два десятка імен. Дітьми Посейдона від богинь і смертних названо величезна кількість персонажів давньогрецької міфології. Богиня Деметра, після того як зійшлася з богом у вигляді Кобилиці, народила від Посейдона коня на ім'я Аріон.

Аріон, Ламія, Полифем - діти Посейдона

Дочкою Посейдона вважається жахлива Ламія. Ревнива Гера перетворила цю героїню в звіра за те, що та пробудила любовний інтерес в своєму дядькові Зевса. Вважається, що Ламія їсть людей, а щоб заснути - виймає власні очі і кладе в чашу. Циклопа Поліфема, осліпленого Одиссеем, народила Посейдону морська німфа Фооса. Від Посейдона безпосередньо ведуть рід і царі міфічної Атлантиди.

Фільми та актори

Посейдон присутній в серії фантастичних романів «Персі Джексон і Олімпійці» авторства Ріка Ріордана . Там Посейдон, давньогрецький морський бог, виявляється батьком головного героя - підлітка на ім'я Персі Джексон . Події відбуваються в Америці в наш час. Боги Олімпу живуть в Нью-Йорку на неіснуючому шестисотому поверсі Емпайр-стейт-білдінг, Море чудовиськ, за яким блукав Одіссей, переміщається в область Бермудського трикутника, а вхід в царство Аїда тепер знаходиться під Лос-Анджелесом. Крім молодого сина Посейдона, в світі повно і інших напівкровок - дітей, народжених від спілок смертних і богів.

Крім молодого сина Посейдона, в світі повно і інших напівкровок - дітей, народжених від спілок смертних і богів

Джек Гвіллім в ролі Посейдона

У книзі «Персі Джексон і Останнє пророцтво» Персі зустрічається зі своїм батьком Посейдоном в підводному царстві. Бог морів в цей час ворогує з титаном Океаном і змушений захищати від того ж володіння. У Посейдона в цій серії є і другий син - Тайсон, підліток-циклоп, який працює в кузнях батька і часом бере участь у пригодах брата.

За серії книг про пригоди Персі Джексона знято два фільми - «Персі Джексон і Викрадач блискавок» (2010) і «Персі Джексон і Море чудовиськ» (2013). Посейдон, грецький бог морських глибин і батько головного героя, присутній в першому з них. Роль Посейдона виконує шотландський актор Кевін МакКідд, відомий по медичному серіалу «Анатомія пристрасті».

«Посейдоном» письменник Пол Гелліко назвав придуманий ним океанський лайнер з однойменного роману, написаного в 1969 році. Величезний шикарний корабель іде в місячний круїз, приурочений до Різдва, і вже на зворотному шляху потрапляє в катастрофу. Лайнер перевертається кілем догори і починає неквапливо занурюватися в воду.

Майже всі пасажири на борту гинуть відразу ж, виживає невелика групка людей, які знаходять себе в «перевернутому світі» в надрах величезного корабля і тепер повинні якимось чином вибратися і врятуватися до того, як судно потоне. Для цього героям доведеться виконати важкий шлях з верхньої палуби, де в залі ресторану їх захопила катастрофа, до корабельного днища.

Для цього героям доведеться виконати важкий шлях з верхньої палуби, де в залі ресторану їх захопила катастрофа, до корабельного днища

Денні Х'юстон в ролі Посейдона

З цього роману знято два фільми. Перша стрічка під назвою «Пригоди« Посейдона »вийшла в 1972 році. Значно пізніше, в 2006 році, режисер Вольфганг Петерсон зняв ремейк цього фільму. А в 1979 році був знятий сіквел до оригінального фільму під назвою «Бранці« Посейдона ». У цьому фільмі терористи, прикинувшись рятувальниками, намагаються пограбувати потопаючий корабель.

Посейдон як персонаж з'являється у фільмах «Битва титанів» (1981) і «Гнів титанів» (2012). У першому фільмі роль морського бога грає актор Джек Гвіллім, а в другому - Денні Х'юстон.

Цікаві факти

  • Ім'я Посейдон носить робот-помічник з повісті Кіра Буличова «Бранці астероїда» . Герой був роботом дальньої розвідки, потім виявився списаний і потрапив в розпорядження Поліни МЕТЬОЛКІН, співробітника інопланетних секції Інституту часу, з якою літав в звичайні планетарні рейси.
  • У вигаданому всесвіті науково-фантастичного серіалу «Вавилон-5» ім'ям «Poseidon» позначений клас космічних кораблів.
  • Французька грув-метал-група «Dagoba2» випустила в 2010 році студійний альбом під назвою «Poseidon».
  • Персонаж Посейдон (Poseidon) присутній в багатокористувацької грі «Smite», де боги і герої різних міфологій борються в турнірах.

Посейдон в грі «Smite»

  • Іменем грецького морського бога названий кратер на Місяці, який розташований в так званому Море Ясності.
  • Американські військові теж люблять Посейдона. Існують патрульний протичовновий літак «Boeing P-8 Poseidon», покликаний знаходити і знищувати підводні човни, і тип балістичних ракет «UGM-73 Poseidon», які розміщувалися на підводних човнах. Останні були зняті з озброєння в 1996 році.
  • У Франца Кафки є коротенька розповідь «Посейдон», де бог в кращих традиціях автора постає гвинтиком олімпійської бюрократичної машини. А Генріх Гейне присвятив Посейдону вірш, яке увійшло в цикл «Північне море».
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация