Послужив іншій країні - тепер послужи і Росії

1 серпня в силу вступає закон про скасування існуючого звільнення від призову на військову службу для громадян, які пройшли її в іншій державі 1 серпня в силу вступає закон про скасування існуючого звільнення від призову на військову службу для громадян, які пройшли її в іншій державі   Призовники на збірному пункті

Призовники на збірному пункті. Фото: РИА Новости

Військові експерти кажуть, що армія отримає сто чоловік в рік або максимум двісті. Для потреб російських Збройних сил це ніщо. Хто потрапить під дію закону?

Примітно, що законодавці навели як приклад Узбекистану, Киргизії та Швейцарію як країни, де служба настільки легка, що не повинна враховуватися нашими військкоматами. Правда, в Узбекистані потрібно ще хабар заплатити, щоб тебе взяли служити: занадто багато охочих, і маленька армія. А в Швейцарії по парі місяців служать все життя, і навряд чи хтось із них прагне отримати російське громадянство. Однак закон цей - виховує: неважливо, скільки людина приверне на службу, зате всіх зрівняє в правах, прикриваючи існуючі лазівки.

«Хочеш жити в Росії - доведи свою вірність і відданість країні, відслуживши в її Збройних силах, - каже заступник голови Комітету Держдуми з оборони єдинорос Франц Клінцевич. - У нас же психологія людей така, що вони не думають, як виконати закон, вони завжди думають, як його обійти вигідно для себе. Даний закон ставить усіх у рівні умови ».

Білорусам, як громадянам союзної держави, закон не загрожує. І таджиків теж: у Росії є з цією країною домовленості. Гірше тим, у кого подвійне громадянство. Наприклад, ізраїльтянам, у них обов'язкова служба. І якщо вони приїдуть після неї погостювати в Росію під час призовної кампанії, їх можуть забрати в армію повторно, вже в російську. Причому умови служби порівняти можна дуже умовно, при тому що в Ізраїлі тих, хто відслужив в Росії, беруть повторно тепер тільки за бажанням. Не пощастило і жителям Печорського району Псковської області. У десяти тисяч росіян в прикордонній зоні є ще й громадянство Естонії. І призовники, по крайней мере, до сих пір вважали за краще служити не в Росії. Це зрозуміло: зарплата строковика - тисяча доларів в місяць, немає дідівщини, в казармі окремі кімнати на два ліжка, термін служби - вісім місяців, і в підсумку дають естонський паспорт, власник якого вже громадянин Євросоюзу. Коли Сергій Іванов був міністром оборони, він запропонував майже американський підхід: відслужи в армії - отримай громадянство. Його навіть узаконили, але охочих не знайшлося. Правда, в США за службу платять. Рядовий отримує 1300 доларів на місяць. Плюс бонуси, які можна було б ввести і в Росії, як пропонує головний редактор журналу «Національна оборона» Ігор Коротченко.

«Ініціатива, як мені здається, не буде грати ніякої ролі, в кращому випадку буде 100-200 осіб на рік, - каже Коротченко. - Але необхідно вводити систему заохочень для тих, хто сумлінно відслужив строкову службу. По-перше, це пріоритетне зарахування на роботу в держоргани. Також необхідно вводити систему грантів для отримання безкоштовної вищої освіти в Росії і за кордоном ».

З іншого боку, щоб поповнити армію призовниками, потрібно для тих, хто ухиляється вводити штрафи - від довічного військового податку до невидачі їм закордонні паспорти, кажуть і Коротченко, і Клінцевіч. Мабуть, про умови побуту строковиків під час служби вони вже подумали раніше. Втім, можна навести інший приклад: у Придністров'ї змушують служити всіх, неважливо, в який раз, навіть якщо людина відслужив в армії ймовірного противника Молдови. Правда, все населення невизнаної республіки - 450 тисяч чоловік.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Хто потрапить під дію закону?
Ru в ваші джерела новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация