Посол США в Україні Марі Йованович звинуватила українську владу в саботажі боротьби з корупцією

Через чотири роки після Майдану, не дає спокою питання: а чи не згасає чи порив вести Україну в майбутнє Через чотири роки після Майдану, не дає спокою питання: а чи не згасає чи порив вести Україну в майбутнє? Борці з корупцією - герої, але адепти старої України пішли на них війною.

Через 26 років після розпаду Радянського Союзу маємо такі результати: нові країни, рішуче відкинули скомпрометований спадщина, відчувають себе найкраще, а ті, що чіплялися за старе, зайшли в глухий кут. Держави з ліберальною демократією та ринковою економікою незмінно забезпечують найбільшу свободу і достаток для своїх громадян.

Про це йдеться в сьогоднішній статті посла США в Україні Марі Йованович в блозі для «Нового часу».

Українці засвоїли цей урок і взялися за справу. Тисячі людей вийшли на Майдан у 2013-2014 роках, вимагаючи прозорою і підзвітною влади. Вони готові були приєднатися до Європи.

Революція гідності закликала викорінити корупцію. Після обрання нового керівництва на чолі з президентом Порошенко і екс-прем'єром Яценюком владі вистачило мужності створити незалежні інститути боротьби з корупцією, в тому числі Національне антикорупційне бюро (НАБУ), Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) і Національне агентство для запобігання корупції (НАПКА). Інша найважливіша реформа ввела публічні декларації активів чиновниками. ProZorro, нова система електронних закупівель, додала прозорості і завдала удару по хабарництву.

Чи не згасає чи порив?

Як і в кожної успішної демократії, громадянське суспільство зіграло ключову роль в побудові майбутнього України. З вулиць часів Майдану і приміщень неурядових організацій громадські активісти направили свою енергію на просування сміливих реформ. Зараз громадянське суспільство постійно аналізує державні закупівлі та судові рішення і тримає уряд під контролем. Громадянське суспільство також допомогло розробити важливе законодавство України в галузі судової реформи, заснувало Громадська рада доброчесності і допомагає перевіряти кандидатів на посади в судових органах.

І все ж, через чотири роки після Майдану, не дає спокою питання: а чи не згасає чи порив вести Україну в майбутнє? Політичні атаки на НАБУ і САП сковують їх здатність демонтувати корупційні схеми в державному секторі. Як і український народ, ми як і раніше глибоко стурбовані тим фактом, що в той час як НАБУ і САП направили в суди понад 100 серйозних справ про корупцію, жодного вагомого рішення по ним не винесено. Корумповані судді будуть відтягувати звершення правосуддя. Тому так важливо створити Антикорупційний суд. Крім того, прийняті в минулому році правила декларування активів державних службовців були повернені проти самих активістів, які ведуть боротьбу з корупцією на вищих рівнях. Борці з корупцією - герої, але адепти старої України пішли на них війною.

Корупція і злидні

Корупція - це не просто політична проблема: через неї реальні втрати несуть реальні люди. Корупція стримує іноземні інвестиції. Тягне вниз ВВП. Гасить готовність ризикувати і запал до підприємництва. Позбавляє громадян з працею зароблених доходів таким оподаткуванням, бюджетним процесом і процедурами закупівель, які наповнюють кишені можновладців. Корупція породжує злидні.

Українці це розуміють. В опитуваннях і розмовах вони часто називають корупцію ключовою проблемою, що перешкоджає прогресу. Переважна більшість людей вважають, що політики ставлять свої приватні інтереси вище суспільного блага. Безпека і суверенітет України залежать не тільки від перемоги над іноземної агресією, а й від внутрішньої боротьби проти корупції, без чого жодна країна не може створити інститути, стійкі як до зовнішньому втручанню, так і до внутрішніх маніпуляцій.

Стара і нова Україна

Щоб Україна досягла успіху, її лідери повинні знову підтвердити свою прихильність викорінення корупції. Це означає: створення Антикорупційного суду з найвищим стандартом чесності на основі думки Венеціанської комісії; надання НАБУ і САП інструментів і необхідної незалежності для виконання своїх завдань; реформування НАПКА, щоб воно реалізовувало свій мандат щодо запобігання корупції, а не тиснуло на антикорупційних реформаторів.

загрузка ...

Це також означає підтримку і заохочення громадянського суспільства, наріжною основи кожної демократії.

Це той шлях, який вибрав український народ: європейський, демократичний майбутнє, де свободи захищені, а за цим слідують економічне зростання і нові робочі місця. Стара Україна не здасться без бою. Але українці з усіх верств суспільства сповнені рішучості просувати свої європейські устремління.

Американський народ вірить у зміни, що відбуваються по всій Україні. Ми - з українським народом в його боротьбі за гідність і справедливість.

***

Якщо перекладати з дипломатичної на просту мову, то посол США в Україні Марі Йованович в сьогоднішній статті звинуватила нинішню владу в Україні навіть не просто в небажанні реально боротися з корупцією, а в активному саботажі нею боротьби з корупцією. Адже вона вказала, що «стара Україна» зараз здійснює «атаки на НАБУ і САП», а також атаки «проти самих активістів, які ведуть боротьбу з корупцією на вищих рівнях».

Зазначу, що пані посол давно вже підтримує реальних борців з корупцією в Україні та критикує владу за саботаж.

Так, в минулому місяці вона підтримала «хоробрих чоловіків і жінок» з НАБУ і САП.

У жовтні минулого року Марі Йованович підтримала протестуючих на акції біля Ради , Заявивши, що вони «ведуть себе гідно і мирно».

А в травні посол США нагадувала влади про вимогу створити антикорупційний суд в Україні.

При цьому очевидно, що в першу чергу стріли її критики спрямовані в бік президента Порошенко ...

Через чотири роки після Майдану, не дає спокою питання: а чи не згасає чи порив вести Україну в майбутнє?
Чи не згасає чи порив?
І все ж, через чотири роки після Майдану, не дає спокою питання: а чи не згасає чи порив вести Україну в майбутнє?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация