Посол: "Вірменія не зраджувала Україну"

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

5 квітня 2014 року, 8:45 Переглядів: 5 квітня 2014 року, 8:45 Переглядів:   Посол Вірменії

Посол Вірменії. & Laquo; Ми будемо підтримувати сім'ї вірмен, які загинули на Майдані під час революції & raquo ;. Фото: Анастасія Іскрицька

- Чому Вірменія проголосувала проти резолюції ООН про визнання незаконним референдуму в Криму?

- Вірменія проголосувала, виходячи зі своїх національних інтересів і відповідно зовнішньополітичної позиції. Вірменія завжди голосувала за право націй на самовизначення. У нас є проблема Нагірного Карабаху, де 10 грудня 1991 відбувся референдум з питання незалежності. Хочу особливо відзначити, що референдум в Нагірному Карабасі проводився в суворій відповідності з Конституцією колишнього СРСР. Тоді за незалежність проголосували 99% взяли участь в референдумі. І з того моменту ось уже 23 роки Вірменія всьому світу доводить, що це легітимне рішення, оскільки право нації на самовизначення прописано в Статуті ООН не просто як принцип міжнародного права, а як її мета.

Щодо української резолюції Вірменія проголосувала проти не тому, що ми проти України. Наша країна не зраджувала Україну. Україна не раз підтримувала своїм голосуванням по Нагірно-карабахського врегулювання азербайджанську позицію. У 2008 році, коли на Генасамблеї ООН розглядалася, запропонована Баку резолюція щодо Нагірного Карабаху, Україна підтримала цей документ. Але ми з цього приводу навіть не посилали ноту протесту в МЗС України.

- Можливо, з боку Кремля був тиск на Єреван?

- Не варто пов'язувати це питання з Росією. Ми не приховуємо, що Росія є нашим стратегічним союзником. Так, ми бачимо наше майбутнє в тісній співпраці з нею, ми готуємося вступити в Митний союз, але це голосування пов'язано з нашою позицією щодо права народів на самовизначення.

- Після голосування відбулося погіршення відносин між вірменами і українцями?

- За моїми спостереженнями, ніяких проблем не виникло. Звичайно люди, які не знають історію карабахського конфлікту, не можуть дати правильну оцінку голосуванню в ООН. На жаль, деякі українські ЗМІ почали антіармянской пропаганду. Це не правильно. наш президент Серж Саргсян заявив, що українці - наші брати. Ми маємо спільну тисячолітню історію. В Україні проживають близько 600 тисяч вірменів. Зараз, після подій, що відбулися, я щодня зустрічаюся з представниками нашої діаспори з різних регіонів України. І я постійно від них чую, що українці - наші брати, ми за Україну.

- А українці не висловлюють свого обурення в зв'язку з тим, що сталося в ООН?

- Нещодавно було 40 днів з моменту загибелі нашого хлопця Сергія Нігоян Сергій Гагікович, який став першою жертвою Майдану. Я був на Майдані, поклав квіти до меморіальної таблички, запалив там свічку. Прийшло багато людей, були сотні українців, багато і вірмен. Я не почув жодних негативних висловлювань, тільки почув "Дякуємо". З загиблих за краще майбутнє України 102 осіб двоє - сини вірменського народу.

- Ви зустрічалися з родинами загиблих?

- Вірмени такий народ, що вони ніколи не залишать в біді свого брата. Звичайно, це горе - втрата єдиного сина. Це непоправна втрата. Для них зараз фінансова підтримка мало що значить, але ми, звичайно ж будемо продовжувати підтримувати обидві родини. Батьки Сергія дуже пишаються своїм сином. Вони втратили єдиного сина, але вони горді, що він боровся за Україну, яка прихистила їх в роки карабахської війни.

- Ви вже налагодили відносини з новою владою України?

- Всі питання двосторонніх відносин ми постійно обговорюємо з МЗС України. І намагаємося зберегти традиційно дружні відносини. Під час моїх зустрічей я спробував пояснити нашу позицію щодо голосування в ООН. Я думаю, представники вашого МЗС її зрозуміли.

- Якщо Україна вийде з СНД, чи зміняться відносини Києва і Єревана?

- Сподіваюся, що ми будемо продовжувати традиції дружби і братерства і в майбутньому. За підсумками кінця жовтня 2013 року товарообіг між нашими країнами склав близько $ 200 млн. 80% з них - ваш експорт, в основному це металопрокат, сільськогосподарська та медична продукція. Сподіваємося на збільшення товарообігу.

профіль: економіст , Депутат, міністр, посол

Ім'я: Андранік Манукян

Народився: 22.12.1954 в Вірменії

Кар'єра: З 2010 року посол Вірменії в Україні

Закінчив спочатку Єреванський інститут народного господарства, потім Ленінградський фінансово-економічний інститут за спеціальністю "економіст". Служив в прикордонних військах СРСР. У 1985 році повернувся в Єреван викладати в рідному наргоспі. Через півроку запросили на посаду інструктора єреванського міськкому компартії. У 1990 році був обраний гендиректором торгово-промислової фірми "Армавтовазтехобслужіваніе". В цьому ж році почав політичну кар'єру, спочатку депутатом верховної ради Вірменської РСР, потім парламенту незалежної Вірменії. 27 жовтня 1999 році отримав важкі поранення під час захоплення парламенту озброєними людьми, що спробували здійснити державний переворот. "У мене попало вісім куль, я знаходився між життям і смертю, і завдяки Богу я залишився живий", - згадує Манукян. З 2000 по 2001 рік був міністром доходів Вірменії. З квітня 2010 року - Надзвичайний і Повноважний Посол Вірменії в Україні.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Посол:" Вірменія не зраджувала Україну "". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ірина Ковальчук

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Можливо, з боку Кремля був тиск на Єреван?
Після голосування відбулося погіршення відносин між вірменами і українцями?
А українці не висловлюють свого обурення в зв'язку з тим, що сталося в ООН?
Ви зустрічалися з родинами загиблих?
Ви вже налагодили відносини з новою владою України?
Якщо Україна вийде з СНД, чи зміняться відносини Києва і Єревана?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация