Посол доброї волі

  1. Олена Назаренко

або чому вчить нас карта таро Шістка Жезлів?

Сьогодні ми поговоримо про мовних навичках, які необхідно засвоїти майбутньому лідеру. А допоможуть нам в цьому дві речі: одна карта з колоди таро і одна притча-апокриф про філософа Сократа. Обидві вони відображають європейські політичні погляди, що сформувалися в епоху Ренесансу.

Один з найбільш сприятливих і радісних молодших арканов в колоді Таро - це карта "Шестірка жезлів".

Вона навряд чи зацікавить тих, хто зараз гостро закоханий або шукає простих розваг на сьогоднішній день або ж тих, хоче отримати трохи легких грошей і питає у карт, де б їх дістати Вона навряд чи зацікавить тих, хто зараз "гостро закоханий" або шукає простих розваг на сьогоднішній день або ж тих, хоче отримати трохи легких грошей і питає у карт, де б їх дістати ...

Але все одно - ця карта одна з кращих. І оцінити цю карту по її гідності здатні лише ті люди, які час від часу в думках приміряють на себе "корону лідера". Ті, хто мріє про міцну славу, заслуженому авторитеті, про милості, які може дати тільки той, хто здатний оцінити чеснота.

Давайте поговоримо докладніше про цю карту ...

На традиційній зображенні іконографії Райдер-Уейта ми бачимо чоловіка, увінчаного лавровим вінком, який гордо сидить на коні, в'їжджаючи на ньому тріумфатором в ворота середньовічного міста.

Кінь йде кроком - важливо, чоловік - беззбройний, він несе на високому держаку лише вінок з живих квітів-символ посланника, який несе добру звістку, можливо, звістка про перемир'я, можливо, про пощаду, дарованої місту, можливо, про перемогу на поле битви.

У банальної, сьогочасної інтерпретації ця карта завжди означає "добрі вісті", але у цієї карти є і небанальна інтерпретація ... Давайте звернемося до її більш високому глузду.

Якщо Шістка Жезлів уособлює собою людини ...

Який же чоловік "зашифрований" в цій карті?

Це той, хто поки ще не став лідером, але стане їм дуже скоро ... завдяки тому, що добра звістка, яку він несе, принесе йому нагороду, і він знає про це.

Метафорично висловлюючись, архетипний персонаж шістки жезлів - це людина, від уст якого завжди падають троянди і дорогоцінні камені, як тільки він починає щось говорити ...

У колишні часи небагаті і незнатні, але талановиті і честолюбні люди, що мріяли видертися по соціальних сходах - наверх, дуже добре знали ціну "доброї звістки", вчасно принесеної того, хто з нетерпінням її чекає.

І билися за право донести її першими і донести її правильно ...

То були, в основному, військові, неспокійні часи і військові ж вісники, ризикували багатьом. Залишимо справи минулі, переведемо розмову на реалії сьогоднішніх днів.

Хто ж сьогодні вгадується за архетипових персонажем шістки жезлів?

А, в принципі, це все той же чоловік - з його вуст падають квіти і дорогоцінні камені, яке слово б він не сказав. Просто діє він у мирний час.

Ви можете мені заперечити - "але ж це ж звичайний підлесник і підлиза!" "Нічого подібного ..." - у відповідь заперечу я Вам. Це всього лише людина, яка вміє пропускати свої слова через три золотих сита ... Це людина, яка вибирає - що, як і кому говорити.

А ось про це докладніше, щоб ми раз і назавжди навчилися відрізняти персонажа шістки жезлів від звичайного - хитрого і брехливого інтригана ... Для цього я розповім Вам дуже популярну в епоху ренесансу сократическую притчу - одну з численних апокрифічних легенд про великого Сократа.

Одного разу якийсь чоловік, торговець шкірами, на ім'я Критий, захекавшись, прибіг до філософа і народному вчителю Сократу і радісно почав було свою промову:

"Чи знаєш ти, про Сократ, що розповів мені якийсь афінський банщик про твоє одному, Алківіад?"

"Почекай", - зупинив його Сократ.

Спочатку просій те, що збираєшся мені сказати, через три сита.

"Три сита?" - поцікавився Критий.

Перш ніж що-небудь говорити, потрібно тричі просіяти слова, готові зірватися з твоїх уст.

По-перше, просій свої слова через сито правди. Чи впевнений ти, Критий, що слова, які ти збираєшся вимовити, так вже правдиві? Чи можеш ти поклястися Афіною, що почуте тобою - чиста правда?

Ні - відповідав знайомий Сократа. Я чув про це від банщика, але не більше того ...

Дуже добре, відповідав Сократ. Значить, ти не знаєш, правда це чи ні і не поклянёшься життям, що сказане банщиком - правда?

Просеем ж слова, готові зірватися з твоїх уст,

через друге сито - сито доброти.

Чи хочеш ти сказати про мого друга щось хороше, чи правильно я тебе зрозумів?

Співрозмовник Сократа, Критий, густо почервонів і похитав головою ...

Так значить, - продовжував спокійно Сократ, - ти, Критий, збираєшся сказати про нього щось, в чому немає ні краплі доброти, але при цьому ти навіть не впевнений, що все це - правда? ..

Припустимо ж нарешті твої слова, Критий,

через третю сито - сито користі.

Скажи мені, друже, так чи так уже необхідно мені, Сократу, або кому-небудь іншому з присутніх тут добропорядних афінських мужів, почути зараз те, що ти так поспішав мені розповісти, що навіть задихався, поспішаючи по курній дорозі сюди, в цю тиху гай ?

Клянуся Зевсом, Сократ, вигукнув Критий, і тут ти прав! Поки я йшов сюди майже бігом, я думав, що необхідність тобі почути це - так велика, що я навіть боявся сюди запізнитися, але тепер я не бачу в цьому взагалі ніякої необхідності!

Отже, - уклав Сократ, - ти бачиш тепер, в тому, що ти збирався сказати, не присутній

  • ні доброти,
  • ні користі,
  • ні правди.

Навіщо тоді говорити, Критий, ти згоден?

***

Отже ... шістка жезлів - це звістка великої важливості. Традиційний тлумач пояснює: "Це така звістка, яке міг би доставити тільки королівський гонець". ..

Якщо Ви хочете бути "королівським гінцем", якщо Ви хочете, щоб Вам надавали "королівські почесті", запам'ятайте "урок Сократа" з цієї старої притчі про три ситах епохи Відродження. Цю притчу дуже любив політик і філософ Макіавеллі, але ж він присвятив своє життя вихованню майбутніх правителів ...

Олена Назаренко

© www.live-and-learn.ru - психологічний портал центру "1000 ідей"

Авторська розробка центру - методика роботи з несвідомим за допомогою психологічних карт. Детальніше...

Який же чоловік "зашифрований" в цій карті?
Хто ж сьогодні вгадується за архетипових персонажем шістки жезлів?
Три сита?
Чи впевнений ти, Критий, що слова, які ти збираєшся вимовити, так вже правдиві?
Чи можеш ти поклястися Афіною, що почуте тобою - чиста правда?
Значить, ти не знаєш, правда це чи ні і не поклянёшься життям, що сказане банщиком - правда?
Навіщо тоді говорити, Критий, ти згоден?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация