Пошук краватки як бізнес-ідея: історія українського бренду Smart Tie

  1. Автор: Дмитро Чепур; realist.online
  2. Читайте також: Costless: українці створили додаток для порівняння цін в супермаркетах
  3. Де шукати клієнтів?
  4. Покупець сьогоднішній і завтрашній
  5. Читайте також: Ціна доброго імені. Чому репутацію простіше заробити, ніж зберегти
  6. Що далі?
  7. Інші публікації в розділі Зроблено в Україні:
  8. Читайте також: Определена найкраща поштова марка України-2017
  9. Читайте також: Смак Українських Карпат: замість кооперативів - маркетинг на довірі
  10. Читайте також: Співзасновник «Нової пошти» Володимир Поперешнюк: Нам потрібен свій авіапарк
  11. Читайте також: Моршинська ... про витоки ...
Автор: Дмитро Чепур; realist.online

Smart Tie - український бренд handmade-аксесуарів. Історія бренду Smart Tie почалася в 2014 році, коли Артур Федоренко, HR-менеджер компанії зі сфери інформаційних технологій, поряд з 60% штату компанії несподівано виявився без роботи.

Історія бренду Smart Tie почалася в 2014 році, коли Артур Федоренко, HR-менеджер компанії зі сфери інформаційних технологій, поряд з 60% штату компанії несподівано виявився без роботи

Ще до періоду вимушено й безробіття Артур зіткнувся з проблемою - ні в одному магазині він не міг знайти підходящого краватки. Варіанти були або неякісними, але за доступною ціною, або хорошої якості, але за ціною абсолютно непідйомною. Тоді і зародилася ідея спробувати зробити краватку самостійно.

«Спроби зробити краватку своїми руками, за допомогою знайденої на балконі бабусиної швейної машинки до успіху не привели. Зате вдалося зібрати інструкції, зрозуміти саму ідею, що саме треба робити », - згадує Артур.

Тоді ж майбутній засновник Smart Tie задумався, що він - не єдиний, хто шукає краватку. Ця думка спонукала на пробний запуск власного бізнесу: зробити партію краваток і подивитися, чи є бажаючі купити стильний і якісний аксесуар.

Читайте також: Costless: українці створили додаток для порівняння цін в супермаркетах
Читайте також: Чи не бензином Єдиним: історія успіху мережі заправок ОККО

Для реалізації ідеї треба було вирішити дві проблеми: знайти якісні тканини і людей, здатних з них пошити краватки. На щастя, досвід в сфері HR дозволив вирішити другу. Оголошення про роботу, відбір підходящих резюме, ряд інтерв'ю - і знайшлася сімейна пара: чоловік - закрійник, дружина - швачка. На основі матеріалів Артура хлопці погодилися зробити краватку, який би відповідав усім вимогам.

Паралельно з цим велися пошуки тканин. Ні в Україні, ні в сусідніх країнах нічого подібного не було - 100% американський бавовна вдалося знайти в одному з магазинів Каліфорнії, в якому Smart Tie досі закуповує частину тканин для своїх нових колекцій.

Два місяці знадобилося членам команди, щоб отримати ідеальний, на їхню думку, краватка. І в червні 2014 року в виробництво пішла перша колекція товарів торгової марки Smart Tie. На створення бізнесу на той час було витрачено близько $ 1000..

«У той час на ринку вже працювали великі хлопці, яких знала вся Україна: конкуренти з першого дня існування компанії не давали розслабитися. Проте, перетинаючись в окремих продуктах, нам не доводилося ділити ринок з існуючими гравцями », - згадує засновник.

Вирішивши працювати в середньому ціновому діапазоні компанія Smart Tie прийняла вірне рішення. Невисока маржа (в районі 30%) до сих пір дозволяє утримувати ціни на доступному рівні, не йдучи на компроміс у питаннях якості.

Де шукати клієнтів?

Протягом перших восьми місяців продажів Артур і його бренд були повністю віртуальні: продажі велися через соціальні мережі «ВКонтакте», Facebook і Instagram, а також українські онлайн-майданчики з продажу handmade виробів.

З про часом покупці стали все частіше шукати особистий контакт з продукцією Smart Tie. Тоді вирішили виставити свою продукцію в арт-бутиках українських виробників, віддаючи товар під реалізацію.

Ще одним успішним торговим каналом стали ярмарки: саме там вдалося налагодити обмін інформацією з потенційними покупцями і цільовою аудиторією, почати всерйоз інформувати про свій бренд.

Покупець сьогоднішній і завтрашній

До весни 2016 року в Smart Tie були впевнені, що їх клієнт - молода людина від 20 до 28 років, з активною життєвою позицією, що стежить за світовими трендами в бізнесі, культурі, моду і стиль, який має як кар'єрні, так і особистісні амбіції. В окрему купівельну категорію виділили супутницю молодої людини, оскільки часто аксесуари вибирають саме дівчата.

Навесні 2016 роки команда Smart Tie перемогла в конкурсі Unlimit Ukraine від Європейської бізнес-асоціації, що допомогло відкрити новий сегмент споживачів: бізнес-співтовариство. Виявилося, ці клієнти чекають лінійки товарів преміум-класу, в яку б входили товари з шовку.

За підрахунками Smart Tie, приблизно третина всіх клієнтів повертається, як мінімум, за ще однією покупкою.

Зворотній зв'язок від покупців є і основним джерелом ідей про розширення або поповнення асортименту. У пошуках цього спілкування вся команда постійно присутній на всіх ярмарках і відстежує залишені відгуки і побажання своїх покупців в інтернеті.

Читайте також: Ціна доброго імені. Чому репутацію простіше заробити, ніж зберегти
Читайте також: Чому вибирати між рекламою і PR небезпечно для бізнесу?

«Я сам часто зустрічаюся зі своїми покупцями, надаючи їм замовлення. Вважаю, що не можна упускати жодної точки контакту зі споживачем, тим більше, реально зацікавленим », - вважає Артур.

Що далі?

Хлопці починають задивлятися на зарубіжні ринки. У числі конкурентних переваг - низька в порівнянні з конкурентами ціна, перевірений асортимент, невеликий і ефективний штат. Першу перевірку іноземними клієнтами компанія витримала: є іноземці, постійно купують продукцію компанії для себе і на подарунок. Також налагоджені відносини з двома магазинами в США і Франції, що дозволяє навчитися веденню бізнесу на нових ринках.

В Україні команда Smart Tie планує розвиватися, розширюючи асортимент, намагаючись вийти в корпоративний сегмент і продовжуючи активно спілкуватися зі своїми покупцями.

«Поки що Smart Tie - це другий вид діяльності, який я дуже хочу зробити першим. Ми розвиваємося, розширюємо покриття бренду і кількість майданчиків, не маючи наміру зупинятися », - говорить засновник Артур Федоренко.

Автор: Дмитро Чепур

джерело: realist.online

#

З приводу публікації прес-релізів на сайті BrandStory.com.ua пишіть на [email protected]

#

Інші публікації в розділі Зроблено в Україні:

#

Читайте також: Определена найкраща поштова марка України-2017
Читайте також: «Укрзалізниця» та WOG CAFE - два роки шаленого Попит

#

Читайте також: Смак Українських Карпат: замість кооперативів - маркетинг на довірі
Читайте також: UDEN-S - 11 років енергозберігаючіх технологій від українського бренду

#

Читайте також: Співзасновник «Нової пошти» Володимир Поперешнюк: Нам потрібен свій авіапарк
Читайте також: Український «Колоніст» - бажане вино

#

Читайте також: Моршинська ... про витоки ...
Читайте також: Корпорація «Фактор»: як все створювалося ...

#

Де шукати клієнтів?
Що далі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация