Потенційно може існувати життя на планеті Кеплер-186f

Американські астрономи вперше виявили в нашій Галактиці планету, за розмірами близький до Землі, на якій потенційно може існувати життя. Відшукати її вдалося за допомогою телескопа "Кеплер". Планета, якої дали позначення Кеплер-186f, розташовується в так званій зоні проживання, тобто на її поверхні може перебувати рідка вода. Американські астрономи вперше виявили в нашій Галактиці планету, за розмірами близький до Землі, на якій потенційно може існувати життя

Кеплер-186f розташована в сузір'ї Лебедя на дистанції близько 500 світлових років від Землі і обертається навколо червоного карлика - щодо холодної зірки розмірами приблизно в два рази менше, ніж Сонце. Період обертання планети навколо її материнського світила становить 130 днів. Масу і склад небесного тіла поки визначити не вдалося, проте є припущення, що на його поверхні переважають тверді породи. Загадкою залишається і атмосфера Кеплера-186f, а отже, кліматичні умови на планеті.

За словами начальника астрофізичного управління НАСА Пола Герца, знову виявлена ​​екзопланета розташована в так званій зоні життя. Тобто відстань між нею і зіркою сприяє збереженню на поверхні помірної температури, необхідної для існування води в рідкому стані. А це вважається одним з головних умов для існування біологічного життя. "Її відкриття стало значним кроком у пошуку таких же світів, який існує на Землі", - вважає Пол Герц.

Читайте також: Чорні діри "підігріли" Всесвіт

У той же час, за словами фахівця з космічного центру імені Еймса Томаса Барклі, святкувати швидку зустріч з братами по розуму поки рано. "Той факт, що планета знаходиться в зоні проживання, ще не означає, що на ній є життя", - вважає він. Незважаючи на те, що Кеплер-186f багато в чому схожий з нашою планетою, його скоріше варто називати «не близнюком, а двоюрідним братом" Землі, стверджує Барклі.

До речі, інші планети, що обертаються навколо тієї ж зірки, які не увійшли в число потенційно населених світів - виявилося, що температура на їх поверхні дуже висока.

Космічний апарат "Кеплер" вартістю 600 мільйонів доларів, який отримав свою назву на честь знаменитого астронома Йоганна Кеплера, вийшов на орбіту Землі в березні 2009 року і незабаром заробив у астрономів прізвисько "мисливець за планетами". Телескоп призначений для пошуку планет транзитним методом - він фіксує коливання яскравості зірок, яка змінюється при проходженні по їх дискам планет.

За чотири з половиною роки роботи цієї орбітальної обсерваторії вдалося зафіксувати в районі Чумацького Шляху понад 3,5 тисячі кандидатів в екзопланети. Екзопланетами називають планети, розташовані у зірок, схожих на Сонце, де теоретично можуть існувати сприятливі умови для зародження життя.

Було підтверджено існування близько тисячі з них, що входять в кілька сот зоряних систем. Правда, розмір інших планет, що знаходяться в жилих зонах, які вдавалося виявити раніше, був, щонайменше, на 40 відсотків більше земного. Їх віднесли до розряду так званих "суперземель", маса яких перевищує масу Землі, але значно менше, ніж маса газових гігантів, таких, як Юпітер або Нептун. У нашій Сонячній системі таких планет немає. Як з'ясувалося, майже всі планети цього типу обертаються навколо помаранчевих і червоних карликів. До того ж, більшість "суперземель" знаходиться на відносно малих відстанях від своїх зірок.

Читайте також: У космосі знайшли матрьошку-канібала

Минулої осені "Кеплер" довелося перевести в сплячий режим через поломку одного з гіроскопів, що відповідають за орієнтацію апарату в просторі. Оскільки ремонту телескоп не підлягає, в даний час фахівці НАСА намагаються визначити, чи зможе він продовжувати роботу при таких обмежених можливостях. Також дослідники продовжують аналізувати дані, отримані за період роботи апарату.

У 2018 році на орбіту буде запущена ще одна станція - телескоп імені Джеймса Вебба, за допомогою якого, можливо, вдасться отримати більш детальну інформацію про землеподобних планетах.

Втім, не факт, що життя може існувати тільки в таких видах, як у нас на Землі. Навіть на нашій планеті знайдені організми, здатні виживати в льодах, в безводному середовищі або, скажімо, при дуже високих температурах. У той же час, на Місяці та Марсі, де начебто доведено існування води, слідів життя поки не виявлено. Так що, якщо навіть планета і виявиться схожою на Землю, це ще не означає, що на ній хтось живе, а якщо вона не схожа на нашу, це не означає, що вона безлюдна ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация