Повернення меблів закон про захист прав споживачів

  1. Що говорить закон про захист прав споживачів
  2. Особливості повернення придбаних меблів
  3. Повернення неякісної меблів
  4. Як повернути меблі, виготовлену на замовлення?
  5. Повернення меблів, купленої в інтернет магазині

Купуючи меблі для власного житла, ми вважаємо, що дана річ буде досить практичною, зручною, а також прослужить нам тривалий термін

Купуючи меблі для власного житла, ми вважаємо, що дана річ буде досить практичною, зручною, а також прослужить нам тривалий термін. Однак існують ситуації, коли споживач стикається з неналежною якістю цього товару. Відповідно, виникає багато непорозумінь, щодо того, чи можна повернути меблі назад в магазин, якщо покупця щось не влаштувало в даному придбанні?

Що говорить закон про захист прав споживачів

Що говорить закон про захист прав споживачів

Як правило, закон про захист прав споживачів говорить: покупець має повне право здійснити повернення меблів неналежної якості.

Однак в даному випадку існує одна тонкість: меблі - це побутове виріб, який включено до переліку товарів, що не підлягають поверненню або обміну. Іншими словами, клієнт має право повернути, наприклад, що не підійшов диван, протягом 14 днів після його покупки. Однак магазин не прийме якісний гарнітур, оскільки меблі підлягає поверненню виключно при наявності дефектів або недоліків.

Відповідно до закону про захист прав споживачів, магазин зобов'язаний прийняти бракований гарнітур, а також по безпосереднього вибору клієнта виконати наступні його вимоги:

  1. Повернути кошти в повному обсязі.
  2. Виконати заміну меблів на аналогічний товар.
  3. Замінити на інший гарнітур з додатковою оплатою.
  4. Самостійно усунути дефект товару.
  5. Знизити ціну на меблі.
  6. Повністю компенсувати витрати покупця на відновлення неякісного гарнітура.

Якщо маса придбаного гарнітура більше 5 кг, здійснювати його вивезення повинен виключно магазин.

Особливості повернення придбаних меблів

Пропонуємо вам ознайомитися з деякими аспектами, які необхідно враховувати в момент повернення товару продавцю:

  • Ні в якому разі не рекомендується підписувати акт про прийом меблів, якщо в момент її доставки були виявлені дефекти. Покупець повинен негайно повідомити про це адміністрацію магазину.
  • Якщо дефекти були виявлені безпосередньо в процесі експлуатації меблів, тоді закон про захист прав споживачів говорить: клієнт має повне право повернути товар неналежної якості, при цьому зажадавши відшкодувати свої матеріальні витрати. Також, клієнт має право вимагати заміну товару на аналогічний або на інший з доплатою.
  • За умови порушення термінів поставки або виготовлення меблів - покупець може зажадати зменшити вартість товару. Більш того, він має можливість повністю відмовитися від надання послуг.
  • Якісні меблі, яка просто не підійшла клієнтові за розмірами або забарвленням категорично не підлягає поверненню.

Повернення неякісної меблів

Як тільки покупець виявив суттєві дефекти у придбаних меблів, необхідно негайно повідомити про це магазин. Відзначимо, що якщо усне прохання клієнта виконати повернення або заміну товару не підтверджують, слід діяти виключно в наступному порядку:

  1. Надіслати продавцю претензію в письмовій формі, в якій в чіткій послідовності вказати всі наявні дефекти товару. Також, необхідно повідомити адміністрацію про своє бажання повернути кошти або виконати обмін на відповідну одиницю товару.
  2. У разі відмови магазину слідувати вимогам клієнта, останній повинен замовити незалежну експертизу купленої меблів, а копію даного документа прикріпити до повторної письмової претензії. Це буде гарантія того, що клієнт слід виключно у відповідності до норм такого офіційного документа, як закон про захист прав споживачів.

Якщо подібні дії з боку покупця не змусять магазин повернути в повному обсязі кошти за неякісні меблі, необхідно звертатися в судові органи. В даному випадку, закон буде виключно на стороні споживача, і тому адміністрація магазину не має ніяких прав відмовитися виконувати свої прямі обов'язки. Крім цього, на позитивний результат справи можуть вплинути деякі обставини:

  1. Пред'явлення письмової претензії необхідно здійснювати в 2-х примірниках. Обов'язково слід вимагати поставити відмітку про те, що магазин отримав даний документ. Другий примірник - це гарантія законного виконання наступних дій споживача. Отже, продавець вже не заявить про те, що не отримував претензію від клієнта.
  2. Обов'язково необхідно зажадати письмове підтвердження від магазину про виконання ним вимог клієнта.
  3. Якщо у клієнта є гарантія на придбані меблі, в такому випадку оплачувати проведення експертизи повинен магазин.
  4. Відсутність гарантійного талона перелажівает на покупця відповідальність оплатити проведення експертизи.
  5. Для того щоб повернути суму грошових коштів, магазин має тільки 10 робочих днів (відповідно до закону про захист прав споживачів).

Як повернути меблі, виготовлену на замовлення?

Як повернути меблі, виготовлену на замовлення

Існує досить багато питань, щодо розвитку подальших подій в даній ситуації. Тому, ми пропонуємо детальніше ознайомитися з можливістю вирішення цієї проблеми.

Якщо клієнт здійснив замовлення на індивідуальне виготовлення меблів, а в підсумку вона виявилася неякісною, що ж слід зробити в даному випадку? Чи реально повернути кошти?

Як правило, покупка меблів під замовлення регламентується третім розділом закону про захист прав споживачів. Якщо було виявлено дефект меблів, яка виготовлялася під індивідуальне замовлення, покупець має право вимагати наступне:

  • Безкоштовно усунути виявлений дефект товару.
  • Знизити вартість меблів.
  • Повторно виготовити меблеву гарнітуру.
  • Відшкодувати витрати грошових коштів за допомогою третіх осіб.

В даному випадку, повернення грошових коштів буде здійснено, якщо термін усунення дефектів були грубо порушені, або за умови виявлення істотного і незворотного нестачі. Більш того, клієнт має повне право відмовитися від придбання подібних меблів, якщо терміни виготовлення і передачі були дотримані.

Повернення меблів, купленої в інтернет магазині

Повернення меблів, купленої в інтернет магазині

Як правило, у більшості споживачів виникає багато питань, щодо грамотного вирішення цієї проблеми. Повернення меблів, яку купили через інтернет магазин, також регламентує закон про захист прав споживачів. Відповідно до законодавчих норм, клієнт має право повернути меблі без пояснення причин. Відзначимо, що період повернення даної категорії товару становить 7 днів. За умови, якщо споживач не був повідомлений про це в письмовій формі, в такому випадку здійснити повернення меблів можна протягом 3-х місяців з дня покупки. Меблі в обов'язковому порядку повинна бути належного товарного вигляду та мати споживчі властивості. Безпосередньо до продавця необхідно звернутися з претензією в письмовій формі, при цьому, один екземпляр віддається йому, а другий клієнт залишає у себе. Компенсація грошових коштів продавцем повинна здійснюватися протягом 10 днів. Отримати додаткову інформацію або отримати дієву консультаційну підтримку можна звернувшись до кваліфікованого юриста.

У момент придбання меблів рекомендується дотримуватися всі необхідні формальності, які стосуються безпосереднього оформлення необхідної документації (товарний чек, гарантійний талон і т.д.). Покупець обов'язково повинен зберігати всі документи до тих пір, поки не закінчиться гарантійний період. Дані документи є головним інструментом, який буде використаний для підтвердження придбання клієнтом неякісної меблів. Зрозуміло, що некваліфікований споживач здатний упустити дуже багато деталей в даному питанні. Саме тому, найбільш розсудливим буде звернутися за допомогою до професіоналів, які зможуть грамотно супроводити справу, добитися сповіщення матеріальних збитків та неустойки. Впевненість у своїй правоті - запорука того, що магазин обов'язково здійснить повернення коштів покупцю за неякісні меблі.

Захист прав споживачів Іваново - мебель.flv

Відповідно, виникає багато непорозумінь, щодо того, чи можна повернути меблі назад в магазин, якщо покупця щось не влаштувало в даному придбанні?
Як повернути меблі, виготовлену на замовлення?
Якщо клієнт здійснив замовлення на індивідуальне виготовлення меблів, а в підсумку вона виявилася неякісною, що ж слід зробити в даному випадку?
Чи реально повернути кошти?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация