Повернення стільникового телефону протягом 14 днів згідно із законом

  1. З яких причин можна зробити повернення телефону?
  2. Як повернути телефон неналежної якості?
  3. Обмін стільникового телефону за законом "Про захист прав споживачів"
  4. В який термін можна повернути телефон?

Сучасні тенденції розвитку світу дозволяють на сьогоднішній день людині постійно знаходитися на зв'язку. Хтось ставиться до мобільного телефону всього лише як до елементу зв'язку, а хтось вважає його атрибутом стилю і постійно, відповідаючи модним тенденціям, набуває нові моделі.

На жаль, іноді придбаний стільниковий телефон в певних випадках доводиться здати назад, в магазин. Про те, як це правильно зробити відповідно до вимог закону, мова піде в даній статті.

Як показує практика, людина по ряду причин змінює стільникові апарати з періодичністю від 3 до 7 років. Досить значний часовий проміжок пов'язаний з терміном технічної експлуатації засоби зв'язку, а також з смаковими уподобаннями покупця.

Закон «Про захист прав споживачів» прописує різні терміни і порядки повернення придбаних речей в залежності від того, якість їх належне чи неналежне. Такий поділ характерно і для стільникових засобів.

Справний смартфон, на жаль, здати не можна. Пункт 6 переліку в постанові Уряду від 2011 № 924 до технічно складним товарам відносить засіб бездротового зв'язку, що має сенсорний екран і виконує хоча б дві функції. Подробиці про це і інших моментах - в статті, що розповідає, чи можна здати телефон назад в магазин .

Постанова Уряду від 1998 року № 55 забороняє повертати або змінювати справні технічно складні товари. Згідно з положеннями закону, стільниковий апарат з сенсорним екраном, який здійснює виклики і здатний знімати на фотокамеру, є технічно складним, відповідно, повернення в справному стані не підлягає.

Повернення справного мобільного кошти в магазин протягом 14 днів можливий, тільки якщо засіб зв'язку не обладнане сенсорним екраном і не здійснює більше двох функцій. Це апарати з кнопками, монофонічні, старого зразка.

Згідно зі статтею 25 Закону, якщо такий телефонний апарат не підійшов за розміром, габаритам, кольору, то його можна повернути продавцеві.

Крім того, якщо засіб зв'язку придбано віддалено, через інтернет, наприклад, то за законом зробити повернення можна протягом 7 днів з моменту отримання без пояснення причин.

З яких причин можна зробити повернення телефону?

Існують різні причини для повернення стільникового телефону. Якщо придбанням є складний товар, то причина всього лише одна - його несправність або виявлення будь-якого шлюбу, дефекту.

По відношенню до простих примітивним телефонами причини можуть бути більш різноманітними:

  • Перестав подобатися колір;
  • Чи не підійшла форма;
  • Не влаштовує комплектація;
  • Чи не підійшли габарити.

При таких підставах згідно із законом телефон потрібно встигнути повернути протягом двох тижнів з моменту покупки, при цьому зберегти початковий вигляд і, в ідеалі, касовий чек. Якщо товарне стан стільникового апарата не збережено, то продавець має право відмовити в поверненні, посилаючись на статтю 25.

Чи не сподобалося засіб стільникового зв'язку можна або обміняти на аналогічну, або вимагати повернення. Письмова претензія по закону розглядається протягом 10 діб. При поверненні стільникового споживач повинен отримати гроші не пізніше трьох днів.

Завантажити зразок претензії

Як повернути телефон неналежної якості?

Неякісний мобільний апарат споживач відповідно до закону має право повернути протягом всього терміну гарантії. Гарантійні талони на засоби зв'язку видаються в обов'язковому порядку. Бажано зберігати талон до закінчення його терміну для сприятливого вирішення потенційних проблем, пов'язаних з експлуатацією стільникового кошти.

При виявленні несправності на стільниковому засобі споживач направляє продавцю претензію, докладаючи гарантійний талон і чек.
Повернення товару без проведення експертизи, як показує практика, не здійснюється.

Для того щоб встановити причину дефекту і винного, проводиться експертиза. Термін її не повинен перевищувати двадцяти днів. На час перевірки покупцеві видається телефон, з метою мінімізувати його незручності.

У разі встановлення за результатами дослідження провини покупця, він повинен оплатити всі витрати, пов'язані з перевіркою.
Якщо шлюб заводський, то товар підлягає поверненню або обміну на ідентичний.

Обмін стільникового телефону за законом "Про захист прав споживачів"

Закон з прав споживача повернення товару прописує поряд з обміном. Обміняти або повернути гроші - вирішує покупець. Одним з варіантів захисту також є вимога усунути дефект, а також знизити вартість і повернути різницю в грошах.

Завантажити закон «Про захист прав споживачів»

Обмін поширюється на два випадки:

  • Коли за даними експертизи встановлено, що засіб мобільного зв'язку продано в несправному вигляді, і проводиться обмін на такий же справний товар;
  • Коли обмінюються найпростіші телефони з кнопками, справні, але не підійшли за формою, розміром або кольором.

В який термін можна повернути телефон?

Граничний термін для повернення товару дорівнює двом рокам. Претензії потрібно пред'являти в розумний термін, найчастіше цей час визначено в гарантійному талоні.

Тому при покупці стільникового потрібно особливу увагу приділяти питанню гарантії. Дані терміни можуть застосовуватися щодо мобільних неналежної якості.

Товари справні здаються пізніше двох тижнів. Час починає вважатися з дня, наступного за покупкою.

Захист свого споживчого права - обов'язок кожного покупця. Надасть незаперечну допомогу в цій справі знання закону.

Якщо у Вас є питання, проконсультуйтеся у юриста

Поставити своє запитання можна в форму нижче, в віконце онлайн-консультанта справа внизу екрану або зателефонуйте за номерами (цілодобово і без вихідних):З яких причин можна зробити повернення телефону?
Як повернути телефон неналежної якості?
З яких причин можна зробити повернення телефону?
В який термін можна повернути телефон?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация