Повернення страхової премії

  1. Кому вигідно страхування майна?
  2. Повернення страхової премії від банку: які складнощі виникають?
  3. Як отримати кошти від страхової компанії?
  4. Як повернути свою страхову премію?

Повернення страхової премії - це процес повернення страховиком суми вже оплаченої страхувальником частково або ж в повному обсязі відповідно до умов договору (за згодою сторін). У більшості випадків банки завжди намагаються запропонувати свої послуги зі страхування різного майна. Перед тим, як укласти кредитний договір, вас обов'язково запитають про бажання застрахувати що-небудь. При цьому вид самого кредитного договору може бути різним - споживчим, іпотечним або кредитом на автомобіль. Доброю прийомом для оформлення страховки можуть стати більш лояльні та вигідні умови кредитування для позичальника. Перед такою пропозицією складно встояти, тому багато вирішуються застрахувати майно в тому чи іншому відділенні банку.

Процес страхування, як такої, нескладний і швидкий, однак, таїть в собі масу нюансів, про які в майбутньому можна сильно пошкодувати. Оформляти страхування необхідно уважно, ознайомившись з кожним пунктом договору. Інакше повернення страхової премії може стати справжньою проблемою після погашення основного тіла кредиту.

Кому вигідно страхування майна?

Страхова премія являє собою внесок за страхування, який страхувальник зобов'язаний виплатити позичальникові після погашення основного кредиту. Це прописано в законодавчих документах і є обов'язковим пунктом для страхувальника. Однак юридична неграмотність позичальників часто стає приводів для різних махінацій з боку банку при видачі тієї самої премії. І якщо після погашення всієї суми боргу перед банком позичальник може без проблем отримати свій внесок за страхування, то при достроковому погашенні кредиту майже в 100% випадків виникають проблеми. Повернення страхової премії при достроковому погашенні - проблема номер один у багатьох позичальників. Це вигідно працівникам банку, які всіма силами намагаються утримати страховий внесок у себе і ввести в оману не розбирається в документах людини. Іноді виверти страхувальників просто вражають своєю витонченістю.

Повернення страхової премії від банку: які складнощі виникають?

Досить часто сам позичальник не бажає складати договір на страхування майна. Погодьтеся, якщо у людини є таке бажання, він швидше за звернеться особисто в страхову компанію, а не в банк. Однак, саме це і є головною прийомом багатьох страхувальників. Банки, в яких позичальники оформляють договір на кредитування , Наполягають на страхуванні майна, у клієнта або не залишається вибору, якщо це є обов'язковим пунктом, або клієнт готовий піти на це у зв'язку з наданням більш вигідних умов кредитування.

Чи правомірні такі дії тільки, якщо страхування є складовою основного пакета банківських послуг. При цьому клієнт може детально вивчити кредитний договір, де прописані всі можливі проблеми і складності при отриманні внеску. Таким чином, повернення страхової премії при розірванні договору буде гарантований. Вивчивши умови повернення коштів, терміни і виплати відсотків, можна оформляти кредитний договір з упевненістю в тому, що заяву про повернення страхової премії буде розглянуто відповідно до цих умов.

Якщо ж в контракті цих умов не прописано, але саме страхування є обов'язковим, то ніяких гарантій повернення коштів, відшкодування збитків та інших виплат немає. При цьому відмовитися від цих послуг буде також важко, як і отримати назад свої кошти при достроковому погашенні кредиту. Робиться Банком це досить легко - вони всього лише приписують пункти про відкриття або обслуговуванні розрахункового рахунку, випуск карт та інше.

Робиться Банком це досить легко - вони всього лише приписують пункти про відкриття або обслуговуванні розрахункового рахунку, випуск карт та інше

Як отримати кошти від страхової компанії?

Якщо клієнт знає про можливі проблеми і йде на страхування майна добровільно, то він повинен знати кілька основних нюансів щодо повернення коштів після дострокового погашення кредиту:

1) Дострокове припинення страхування майна цілком можливо, якщо можливості настання страхового випадку або існування кредитного майна немає в зв'язку з обставинами, не пов'язаними зі страховим випадком. Це означає, що припинити страхування можна, якщо сталася загибель страхового майна, підприємницька діяльність позичальника припинила своє існування до настання терміну страхового договору, якщо предметом страхування був підприємницький ризик . Ці та багато інших випадків можуть розірвати договір страхування .

2) Якщо умови, за якими договір страхування може бути автоматично розірваний, не виконані, то позичальник може в будь-який час відмовитися від страхування і надання страхових послуг від компанії.

3) Якщо договір страхування був розірваний у зв'язку з появою обставин, прописаних в пункті 1, позичальник може отримати повернення частини страхової премії. Розмір цих виплат буде пропорційний тривалості дії страхового договору перед тим, як предмет страхування припинив існування. Крім того, якщо позичальник відмовився від страхування самостійно, раніше виплачені йому кошти страхової премії не підлягають поверненню, якщо в договорі не вказані окремі пункти.

Крім того, якщо позичальник відмовився від страхування самостійно, раніше виплачені йому кошти страхової премії не підлягають поверненню, якщо в договорі не вказані окремі пункти

Як повернути свою страхову премію?

Страхові компанії можуть легко посилатися на пункт закону п.3 ст. 958 ГК РФ, де прописана ситуація дострокової відмови від страхування позичальником. В цьому випадку страхова компанія нібито не виплачує страхову премію. При посиланні на цей закон необхідно уважно вивчити його і вдатися до головного аргументу - дані умови діють лише в тому випадку, якщо розірвання договору було прийнято з боку страхувальника. Тобто, якщо страхова компанія відмовилася від подальшої співпраці з позичальником, грошові кошти не повертаються.

Можна вимагати повернення частини страхової премії, попередньо написавши заяву в страхову компанію. У цьому документі ні в якому разі не можна вказувати те, що страхувальник достроково розриває договір, інакше подальше отримання внеску буде неможливим і пункт, вказаний вище, буде вагомим аргументом. Цей пункт, як правило, прописаний дрібним шрифтом, і на ньому необхідно поставити галочку. Юридично грамотний позичальник цього робити не повинен.

Якщо страхова компанія все ж відмовилася виплачувати вам належну премію, можна направлятися в суд. Там можна посилатися на безліч аргументів, включаючи і те, що застраховане майно припинило своє існування і більше не є предметом страхування, або ж ризики, пов'язані з наданням страховки просто відпали.

Як показують випадки розірвання подібних договорів, суд практично завжди на стороні позичальників, а значить, повернення страхової премії при розірванні договору гарантований. Крім цього, захист прав споживачів буде перевагою для позичальника при отриманні своїх законних засобів від страхової компанії в суді.

Достроковий відмова від послуг або дострокове погашення кредитного боргу є правом кожної юридичної особи, тобто суд повинен повністю компенсувати необхідні кошти від страхової компанії. Знаючи ці аспекти, попастися на виверти страхових компаній і Банків буде неможливо.

Кому вигідно страхування майна?
Повернення страхової премії від банку: які складнощі виникають?
Як отримати кошти від страхової компанії?
Як повернути свою страхову премію?
Кому вигідно страхування майна?
Повернення страхової премії від банку: які складнощі виникають?
Як отримати кошти від страхової компанії?
Як повернути свою страхову премію?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация