Повернення ювелірних виробів: правова база, умови заміни шлюбу

  1. Нормативна база
  2. Чи приймуть ювелірний виріб в магазині протягом 14-ти днів?
  3. Умови заміни бракованої речі з золота
  4. Гарантійне обслуговування коштовностей
  5. Як бути з не дорогоцінними прикрасами

Купівля ювелірних виробів - це свято для будь-якої жінки, з огляду на їх дорожнечу. Дами схильні міряти золоте або срібне прикраса годинами, а ексцеси з його обміном і поверненням все одно трапляються, і не тільки в разі, якщо товар просто не підійшов.

Чи можна повернути ювелірний виріб назад в салон? Чи поширюється на цю категорію покупок «правило 14 днів»? Що означає гарантія на золоті прикраси? А якщо споживач придбав біжутерію? Як бути, якщо куплена річ виявилась неякісною?

Нормативна база

Питання повернення і обміну ювелірних виробів регламентований законом, який покликаний захищати інтереси простих покупців - ЗоЗПП.

Додаткове регулювання здійснюється підзаконним актом - постановою Уряду від 19.01.1998 р

Ці документи детально описують особливості обороту цієї категорії товарів, визначають список речей, які не підлягають обміну та поверненню в торгову мережу.

Чи приймуть ювелірний виріб в магазині протягом 14-ти днів?

Чи можна обміняти золоте кільце, якщо воно не підійшло за розміром? А сережки, які не сподобалися улюбленої свекрухи? Погодьтеся, така ситуація зустрічається досить часто, особливо тоді, коли прикраси купують як подарунок, наприклад, з нагоди заручин або до дня народження.

Чи є вихід з делікатного становища, адже туфлі продавці беруть, навіть якщо вони просто не сподобалися?

На жаль, повернути ювелірний виріб в магазин, якщо ви не маєте претензій до його якості, неможливо. Про це свідчить список товарів, наведений у Постанові Уряду. У нього внесені покупки, які обміну не підлягають, навіть протягом 14 днів з моменту придбання.

Цитата! «Речі, виготовлені з дорогоцінних металів (з золота, срібла, платини і їх з'єднань) та з використанням дорогоцінного або напівдорогоцінного каміння, хорошої якості і придбані в торговельній мережі, не можуть бути замінені на аналогічні або повернені продавцю».

Важливо! Збереження пломб, етикеток і товарного чека не дає права покупцю обміняти прикраса або наполягати на поверненні грошей за неправильно підібрану покупку.

Чому такі складнощі? Експерти пояснюють це 2-ма факторами:

  1. Можливо, річ, принесена на повернення або заміну, виявиться підробленої. Продавець, навіть із застосуванням хімічних реактивів, не завжди може визначити, що перед ним - майстерно виготовлена ​​біжутерія-копія колечка, яке вчора придбали в подарунок. Очевидно, що це ж виріб завтра знову потрапить на вітрину і буде куплено новим споживачем.
  2. Така особливо цінна продукція практично ніколи не падає в ціні. Навпаки, вона може щодня дорожчати. Магазину невигідно йти на поводу примх покупця і втрачати прибуток на продажах.

Зрозуміло, що законом дозволено повернення ювелірних виробів, тільки якщо виявиться, що спочатку (в момент придбання) вони були неналежної якості.

Умови заміни бракованої речі з золота

Чи підлягають поверненню вироби, якщо споживачем буде виявлено їхнього дефект? Протягом якого терміну можна пред'явити претензію продавцю?

Тут любителів коштовностей чекає приємна новина. Закон про захист прав споживачів дозволяє обмін і повернення ювелірних виробів, якщо буде доведено, що вони мають виробничий, а не експлуатаційний шлюб.

Якщо з кільця випав камінь, а золотий ланцюжок порвалася просто на шиї, адміністрація магазину зобов'язана, відповідно до ст. 18 профільного закону:

  • провести гарантійний ремонт виробу в термін до 45 днів;
  • повернути гроші за товар, отримавши браковану річ назад;
  • провести заміну коштовності на аналогічну, але задовільної якості і розміру, який підходить;
  • замінити перстень або браслет на таке ж прикраса, але іншої моделі і з перерахунком вартості.

Отже, те, що можна обмінювати вироби з золота і срібла, хоча б тільки і браковані - здорово. Але є одне але ... Повернення ювелірних прикрас з дефектами допустимо, а обов'язок довести причину і характер пошкоджень лежить тільки на покупця, а підтвердити або спростувати правоту споживача може тільки експертиза.

Важливо! Якщо дослідження покаже, що в золотих обручки молодят чи інших прикрасах випали камені з необережності їх власників, здати ці речі назад в магазин і отримати гроші буде неможливо, адже повернення ювелірних виробів, які на момент покупки були хорошої якості, як пишуть закони, неможливо .

Їх можна полагодити по гарантії, якщо вона не закінчилася, але про це - пізніше.

Зверніть увагу! Якщо експертиза доведе виробничий брак прикрас, які підійшли, магазину доведеться повернути гроші не тільки за покупку, але і компенсувати вартість аналізу.

Гарантійне обслуговування коштовностей

Наскільки тривала гарантія на ювелірні вироби? Чи допоможе ця інформація здати неякісне прикраса або хоча б відремонтувати його безкоштовно?

ОСТ 117-3-002 від 1995 р вказує, що гарантійний термін на таку категорію товарів складає півроку. Це час надається споживачеві для виявлення прихованого заводського браку ювелірної продукції.

Проте у салонів є право збільшувати термін гарантійного обслуговування на свій розсуд і доводити його аж до закінчення терміну служби речі. Для ювелірного виробу це - 10 років.

Важливо! Спробувати здати золотий ланцюжок у ремонт протягом такої тривалої гарантії, звичайно, можна, але знову ж таки, майстерня зажадає провести незалежну експертизу речі, щоб довести її приховані вади.

Навряд чи ви можете бути впевнені в тому, що після 2-х років безперервного носіння ви акуратно відкривали застібку, а ваша дитина не смикав виріб.

Заводські дефекти, як правило, проявляються вже в 1-й місяць експлуатації, тому не витрачайте час, нерви і гроші на порожні докази, якщо однозначно не впевнені в своїй правоті.

Пам'ятайте, що на ювелірні вироби, згідно із законом, може бути встановлена ​​гарантія виробника.

Як бути з не дорогоцінними прикрасами

Як бути з не дорогоцінними прикрасами

Біжутерія - вироби, виконані з недорогих металів, сплавів або їх з'єднань, що імітують дорогоцінні. Таких речей безліч, - вони красиві, недорогі і, часом, носяться не гірше оригіналу.

Чи можна повернути біжутерію в магазин, якщо з'ясується, що з персня, відповідного за розміром, випаде кілька каменів? Чи можливий за законом однаковий підхід до підробки і до коштовності в цьому питанні?

Магазини зобов'язані прийняти біжутерію назад, оскільки закон про захист прав споживачів та інші нормативні акти не включають її в список речей, які не підлягають поверненню та обміну. Підробити підробку неможливо, тому оборот біжутерії здійснюється нарівні з іншими товарами і не підпадає під положення щодо приймання ювелірних виробів за законом.

Важливо! Речі з позолотою або срібленням відносяться до біжутерії, тому на них не поширюються норми, за якими поверненню ювелірні вироби не підлягають. Якщо недобросовісний продавець намагається довести, що його товар не можна здати в магазин, так як на ньому є золоте покриття, шліть йому лист-претензію, а паралельно - подавайте скаргу в Росспоживнагляд.

Рада любителям коштовностей: якщо ви купуєте золотий або срібний предмет в подарунок, спробуйте заздалегідь обговорити обмін ювелірних виробів. Деякі власники салонів прагнуть не втратити клієнта, піклуються про свою репутацію, тому йдуть назустріч бажаючим здати невідповідну річ.

Придбайте золото незадовго до урочистого моменту, щоб продавець не «упустив» вас з пам'яті, якщо річ доведеться повертати, чи не зрізайте ярлики і пломби і заздалегідь обміркуйте смаки близької людини. Це спростить життя і вам, і матеріально відповідальної особи по той бік прилавка!

Чи можна повернути ювелірний виріб назад в салон?
Чи поширюється на цю категорію покупок «правило 14 днів»?
Що означає гарантія на золоті прикраси?
А якщо споживач придбав біжутерію?
Як бути, якщо куплена річ виявилась неякісною?
Чи приймуть ювелірний виріб в магазині протягом 14-ти днів?
Чи можна обміняти золоте кільце, якщо воно не підійшло за розміром?
А сережки, які не сподобалися улюбленої свекрухи?
Чи є вихід з делікатного становища, адже туфлі продавці беруть, навіть якщо вони просто не сподобалися?
Чому такі складнощі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация