Повернення ювелірних виробів в магазин

  1. З точки зору закону
  2. Якість не відповідає
  3. Коли можна повернути
  4. Досудове порядок
  5. Що можна вимагати
  6. Період для повернення
  7. Куди можна скаржитися

Кращий подарунок не тільки для жінки, але і для чоловіка - це ювелірні прикраси. Але як вибрати кільце або браслет? А раптом помилився з вибором каменю в сережках? Адже подарунок може не припасти до душі. Звідси випливає закономірне питання, чи підлягають поверненню ювелірні прикраси? У якому порядку відбувається повернення ювелірних виробів? А якщо не можна повернути, чи можна хоча б обміняти дорогу покупку? Адже часто за золото і коштовні камені люди віддають не малі гроші.

З точки зору закону

Згідно з цим нормативно-правовим актом, товари зі списку не можна повернути в магазин назад через те, що не сподобалася форма або колір, не підійшов розмір і т.п. Коштовності в цьому переліку значаться як вироби з дорогоцінного металу і каміння, піддалися обробці (кільця, годинник, підвіски, браслети і навіть ложки з виделками - будь-яке прикраса). Але маються на увазі неможливі до повернення ювелірні вироби без шлюбу і вад. Як законотворці аргументують своє рішення, з такого питання, як повернення ювелірних прикрас неможливий (причини і наслідок):

  • формування ціни - фактична вартість товару при продажу значно перевищує його собівартість, відповідно, повертати гроші покупцеві просто тому, що йому не сподобалася куплена річ зовсім невигідно;
  • збереження оригінальності і справжності товару, що повертається - нерідко продавець не має технічної можливості перевірити на місці, а саме той виріб йому приніс покупець або дублікат.

Незважаючи на всі строгості законодавчих актів, деякі продавці йдуть назустріч своїм покупцям і проводять обмін непотрібного товару. Обмін ювелірних виробів залишається повністю на совісті і відповідальності саме продавця (фізичної особи), а не виробника або господаря салону. Найчастіше продавець погодиться на прохання за умови, що ви повертаєте виріб в магазин, а натомість берете щось по такій же ціні або дорожче. Це все-таки краще, ніж залишити собі невідповідний за розміром кільце або браслет.

Якість не відповідає

Як повернути ювелірний виріб, якщо воно неякісне? В даному випадку відповідно до вітчизняного законодавства можливий і повернення, і обмін. При зверненні громадян в магазин з товаром неналежної якості може бути кілька варіантів подій:

  • продавець піде назустріч покупцеві і задовольнить його вимоги (як поміняти, так і повернути кошти), якщо інше не передбачено договором купівлі-продажу / нормами законодавства;
  • продавець відмовить і доведеться звертатися за захистом своїх прав до суду;
  • продавець прийме претензію покупця, але ніяких дій по її розгляду вжито не буде - в цьому випадку також єдиний варіант вирішення проблеми писати скарги в усі можливі правомочні організації або позов до суду.

Для того щоб встановити факт наявності шлюбу в товарі продавець повинен провести експертизу, яку оплачує самостійно. Якщо в магазині відмовляються це робити (або ви не впевнені в достовірності отриманих результатів), залучайте незалежних експертів. Ваші витрати за умови, що покупець прав, будуть відшкодовані за рахунок магазину в подальшому. Якщо ж претензія виявиться необгрунтованою, продавець може вимагати відшкодування понесених витрат за рахунок покупця.

Коли можна повернути

Повернення якісних дорогоцінних металів і каменів (після обробки) можна зробити:

  • за умови відсутності матеріалу для порівняння і необхідної документації та клейм;
  • відсутня сортування товару, розкладеного на вітринах по групах;
  • немає ярлика з даними виробника (пломба обов'язково повинна бути в наявності);
  • не вся необхідна інформація про товар вказана;
  • порушена цілісність індивідуальної упаковки проданого товару;
  • порушений порядок контрольного зважування і / або апарат для зважування працює неправильно;
  • покупець не отримав документи, що підтверджують факт здійснення покупки і / або якість товару.

Спираючись на вищевикладену інформацію можна спробувати довести, що процес продажу коштовності не відповідає положенням нормативно-правових актів та повернути товар назад.

Досудове порядок

Щоб домогтися справедливості, необхідно в термін, зазначений в гарантійному талоні, подати за місцем придбання ювелірного виробу претензію. У ній вказуєте:

  • який дефект був виявлений;
  • які ваші вимоги в ситуації, що склалася;
  • в який термін бажаєте отримати відповідь.

Пишеться дана претензія на ім'я керівника торгової точки. Обов'язково в якості додатку повинні бути присутнім чек від покупки і гарантійний талон.

В крайньому випадку факт придбання товару можна довести, якщо при цьому були присутні свідки. Крім даних одержувача претензії, вказуються і дані людини, який її подає. Пишеться документ в двох примірниках, на одному буде проставлена ​​відмітка про прийняття претензії для подальшого розгляду керівництвом магазину (дата, число і вхідний номер). За загальним законом про розгляд звернень від громадян, час, певне на розгляд поданої скарги, не може перевищувати 10 днів. Для встановлення наявності дефекту і отримання відомостей про те, що дефект дійсно є заводським шлюбом, а не проявився через неправильне використання виробу покупцем, проводиться технічна експертиза.

Що можна вимагати

Коли з'ясується, що покупець прав, він має право:

  • здійснити обмін на іншу річ з доплатою;
  • здійснити обмін на іншу річ по меншій вартості, отримавши різницю в ціні в якості повернення;
  • здійснити рівноцінний обмін;
  • отримати безкоштовний ремонт бракованого ювелірного виробу;
  • відремонтувати виріб з дефектом за свій рахунок з подальшим отриманням компенсації від продавця;
  • отримати певну знижку від фактичної вартості виробу (але при цьому втрачається право на повернення / обмін / ремонт);
  • повернути повністю всю суму, спочатку сплачену за товар.

Крім того, при зверненні до суду можна постаратися стягнути моральний збиток , Отриманий в результаті неправомірного дії / бездіяльності продавця. Наприклад, довгоочікуваний подарунок на ювілей улюбленого чоловіка / дружини не була отримана їм вчасно. В результаті одна людина образився на іншого (вони посварилися, розійшлися і т.п.), що призвело до душевних страждань потерпілого. Всі ті ж самі дії виробляються і в разі, якщо покупець підозрює (або повністю впевнений) в тому, що йому продали підробку, а не справжня окраса з дорогоцінних металів і каменів.

Період для повернення

Протягом, якого терміну можна повернути бракований товар:

  • перші два тижні після придбання товару, навіть якщо на нього немає гарантії;
  • перші півроку, після придбання товару, якщо дефект не міг проявити себе в перший час після покупки (прихована форма);
  • при наявності гарантії менше 24 місяців, але при виявленні недоліків товару за цей час можна сміливо йти до продавця з претензією (на підставі закону про захист споживчих прав);
  • відсутність гарантії з боку продавця / виробника говорить про те, що з претензією можна звертатися протягом всього терміну служби купленого товару.

З боку продавця може бути встановлено гарантійний період в добровільному порядку, навіть якщо виробник даний термін не передбачив.

Куди можна скаржитися

Якщо ви впевнені у своїй правоті, але співробітники магазину на поступки не йдуть, знаходячи тисячі відмовок, можна поскаржитися в наступні організації:

  • Росспоживнагляд;
  • прокуратура;
  • судові інстанції.

Суть заяви і / або позовної вимоги в будь-яку з цих організацій практично ідентична претензії керівництву торгової точки. Тільки адресат буде іншим. Для більш прискореного розгляду ваших вимог необхідно викладати свої думки чітко і злагоджено, спираючись тільки на факти (ніяких домислів бути не повинно!). Вкажіть норми законодавства, згідно з якими, на вашу думку, були порушені ваші права. Ніякої грубості і / або матірних оборотів. Вимкніть емоції - вітається офіційний діловий тон. Інформація повинна бути викладена коротко, але ємко.

Повернення ювелірного виробу

Але як вибрати кільце або браслет?
А раптом помилився з вибором каменю в сережках?
Звідси випливає закономірне питання, чи підлягають поверненню ювелірні прикраси?
У якому порядку відбувається повернення ювелірних виробів?
А якщо не можна повернути, чи можна хоча б обміняти дорогу покупку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация