Повний список всього російського, що заборонено в Україні

  1. російське телебачення Фото: 24today.net Майже відразу після перемоги «Революції гідності», 25...
  2. російські книги
  3. Грошові перекази
  4. «Комуністична пропаганда» і георгіївські стрічки
  5. І, нарешті, російський інтернет
  6. Що попереду?

російське телебачення

Фото: 24today
Фото: 24today.net

Майже відразу після перемоги «Революції гідності», 25 березня 2014 року, київський Окружний адміністративний суд прийняв рішення про припинення мовлення російських телеканалів на території України. Під заборону потрапили:

  • "Перший канал. Всесвітня мережа"
  • «РТР-Планета»
  • «Росія 24»
  • «НТВ-Мир»
  • «ТVCI (ТВ Центр)»
  • "Росія 1"
  • «НТВ»
  • «ТНТ»
  • «Петербург 5 канал»
  • «Зірка»
  • «РЕН-ТВ»
  • «Life News»
  • «Russia Today»
  • «РБК-ТВ».

Це рішення досі залишається в силі. Пізніше в перелік доповнився каналами «Зброя», «Будинок кіно», «Історія» і «Ілюзіон».

11 лютого 2016 року Українська Нацрада з питань телебачення і радіомовлення заборонила трансляцію розважальних каналів, в ефірі яких виявили передачі за участю «заборонених» артистів:

  • Йосипа Кобзона,
  • Михайла Пореченкова,
  • Івана Охлобистіна.

З програми передач тут же вилетіли «Наука 2.0», «Парк розваг» та «Світ серіалу».

російські фільми

Переклад: «Не дивись російське
Переклад: «Не дивись російське! Російське вбиває! »
Фото: wikimedia.org

Влітку 2014 цивільну рух «Відсіч» та ініціативна громадська група «Комітет ТелеЕтікі» спільно почали широкомасштабну компанію по бойкоту російського кіно. Риторика «борців» була наступна:

«Російська кінопродукція в основному дуже низької якості і дуже часто містить ворожу російську пропаганду. Засилля російських фільмів, серіалів і телепередач є цілеспрямованою російської інформаційної експансією, яку Росія розпочала давно, щоб утримати Україну в російському інформаційно-культурному полі і нав'язати українцям відповідні «цінності».
Цитата: osvita.mediasapiens.ua

В результаті, 5 лютого 2015 року було прийнято законопроект, який забороняє показ усіх фільмів і серіалів, вироблених в Росії після 2014 року.

Також заборонена трансляція будь-яких аудіовізуальних творів, в яких міститься популяризація, агітація або пропаганда будь-яких дій правоохоронних органів, збройних сил, інших збройних, військових або силових формувань Росії.

На поточний момент список офіційно заборонених в Україні фільмів налічує 191 найменування. Асортимент найрізноманітніший: серіал «Біла гвардія» за однойменним романом Булгакова, фільм «Панове офіцери», комедійний серіал «Фізрук», а також фільм «Тарас Бульба», де в головну роль, до речі, виконує Народний артист України Богдан Ступка.

російські книги

Переклад: «На цих полицях можуть бути книги, видані в Росії»   Фото: m
Переклад: «На цих полицях можуть бути книги, видані в Росії»
Фото: m.dw.com

У грудні 2016 року український парламент у другому читанні прийняв законопроект, який обмежує ввезення друкарської продукції з Росії, Донбасу і Криму. Імпорт російських книг призупинено до тих пір, поки не запрацює спеціальна експертна комісія, яка і буде вирішувати, яким книжкам можна ввозити з Росії, а які ні. І хоча закон носить назву «Про обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського характеру», за фактом з 1 січня українська митниця не пропускає ніякі книги з РФ.

Передбачалося, що такі заходи мають тимчасовий характер, але 5 квітня був зареєстрований новий законопроект, про повну заборону на ввезення друкованої продукції з Росії ...

Загалом, українські домогосподарки залишилися без улюбленої Дар'ї Донцової на невизначений термін. А українським письменникам, по всій видимості, доведеться переорієнтуватися з таких гігантів видавничого ринку як, наприклад, «Ексмо» і «АСТ» на маловідоме харківське «Фоліо». Або ж писати виключно для «країни-агресора», де їх книги, до речі кажучи, ніхто забороняти і не думав

Грошові перекази

Фото: cpk
Фото: cpk.ru

У жовтні 2016 року український президент Петро Порошенко підписав Указ «Про розширення списку санкцій щодо юридичних та фізичних осіб РФ». Під санкції потрапили платіжні системи:

  • «Колібрі» (під управлінням «Ощадбанку»)
  • «Золота корона» (РНКО «Платіжний центр»)
  • «Юністрім» (банк «Юністрім»)
  • «Міжнародні грошові перекази Лідер» (НКО АТ "Лідер")
  • «Anelik» (банк «Анелік РУ»)
  • «Blizko» ( «Зв'язок-Банк»).

Згідно з текстом указу, причиною для заборони російських платіжних систем стали дії, що загрожують національним інтересам, безпеці, суверенітету і територіальної цілісності України. Правда, звичайні українці, позбавлені можливості використання звичних платіжних систем, нововведення не оцінили.

«Комуністична пропаганда» і георгіївські стрічки

Переклад: «Заборонена символіка»   Фото: obozrevatel
Переклад: «Заборонена символіка»
Фото: obozrevatel.com

У квітні 2015 року Верховна Рада прийняла законопроект про заборону комуністичної символіки. Під нього потрапили:

  • будь-які зображення символів УРСР і СРСР
  • гімни СРСР і союзних республік
  • символіка КПРС
  • пам'ятні знаки особам, які займали керівні посади в КПРС, починаючи з секретарів райкомів
  • згадка подій, пов'язаних з встановленням радянської влади на Україні
  • зображення радянських гасел і цитат радянських партійних діячів

А також атрибутика, де використані поєднання:

  • серпа і молота
  • серпа, молота і п'ятикутної зірки
  • плуга, молота і п'ятикутної зірки

Також діє заборона на використання імен партійних діячів в назвах міст і вулиць. Порушникам загрожує кримінальна відповідальність. Так, за спів гімну СРСР на вулиці (публічне виконання) або виготовлення радянського прапорця (включаючи сувенірну продукцію) можуть дати до 5 років позбавлення волі, з конфіскацією майна або без неї на розсуд суду.

Є вже й перші жертви закону . Днями жителя Львівської області визнали винним в розповсюдженні комуністичної пропаганди і засудили до 2,5 років обмеження волі.

А 16 травня цього року, український парламент офіційно заборонив використання георгіївської стрічки . За носіння або демонстрацію цього символу загрожує штраф, а в разі «рецидиву» - арешт на строк до 15 діб.

І, нарешті, російський інтернет

Фото: politpuzzle
Фото: politpuzzle.ru

Великим скандалом в українському суспільстві обернувся указ президента Порошенко про заборону російських соцмереж «Вконтакте» і «Однокласники», сервісів «Мейл.ру» і «Яндекс», а також обмеження діяльності російських компаній, таких, наприклад, як «1С», «Еврософтпром», «Доктор Веб» і «Лабораторія Касперського ». Українські експерти стверджують, що реалізація такого рішення є технічно неможливим найближчим часом. А користувачі діляться один з одним способами обходу блокування: використання браузера Тор, vpn-сервісів, проксі-серверів і анонімайзерів. Найцинічніше, що це «історичне рішення» було прийнято всього через пару днів після того, як Порошенко заявив:

«Ніколи за всю історію України не мала такого рівня свободи».

Фото: flickr
Фото: flickr.com

Українські провайдери вже почали блокувати «загрожують національній безпеці» сайти. Піонерами стали «LifeCell» і «Добробут». Слідом до боротьби з «російської крамолою» підключилися «Київстар», «Укртелеком», «Ланет», «Воля кабель» і «Тріолан».

Переклад: «Доступ заборонений
Переклад: «Доступ заборонений!»
Фото: dnews.dn.ua

Що попереду?

На подальшої порядку денному - «Особливий статус» для Української Православної Церкви Московського Патріархату . Йдеться про узгодження призначення церковних ієрархів з державними органами та інших приписах. Як заявив патріарх РПЦ Кирило, «навіть в радянські часи церква не стикалася з такими обмеженнями».

Фото: lenta
Фото: lenta.ru

Ясно, що це не фінал. Ще занадто багато на Україні пов'язує її з «державою-агресором» і «радянською спадщиною». Так, можна заборонити російський мат - та й взагалі російську мову, що вже там! Можна заборонити видавати книги Достоєвського, Чехова, Толстого ... Адже вони оспівували російський народ, а це практично посягання на національні інтереси України! А вже Ахматову, з її «збережемо тебе, російська мова, велике російське слово» - сам Бог велів ...

Фото: politforums
Фото: politforums.net

Можна піти по шляху Прибалтики і позбавити російських статусу громадян.

А ще, ось біда, річка Дніпро тече на Україну з Росії. Треба б і її ... Ну, того ...

Анна Долгарьова

Підпишіться на наш Telegram канал! Тільки потрібні новини і корисна аналітика в коротких вибірках вранці і ввечері.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация